Степан Бандера.

Дискусії, які не підходять по тематиці в інших розділах можуть бути розміщені тут. Обмежень практично нема - варто лише дотримуватись правил форуму та нететикету.

Модератори: san, vanya

Відповісти
Soni
Частий гість
Частий гість
Контактна інформація:

Re: Степан Бандера.

Повідомлення Soni » 27.10.2010 20:34

san писав: То як так? :lol:
дивна якась у Вас генетика... Якась менгелівська.
Генетика як генетика основана на історичних подіях, більш детально можете почитати от тут :
http://maidan.org.ua/static/mai/1184225474.html
san писав: Відкрию секрет - в сучасного населення України багато навіть єврейської крові !
Хоч це і заперечує іудейська традиція. З урахуванням величезної кількості воєн, політичних шлюбів, феодального права, важко який-небуть європейський народ ідентифікувати як "чистокровний". Навіть Менгеле в тому не здобув однозначних результатів.
Ну я не є нацист але націоналіст, то з вами взагалі з тієї причини не сперечатимусь, бо чистокровних зараз знайти хіба десь у Гімалайських горах, навіть Гітлер мав єврейську кров, та я тим і не переймаюся, бо мені зовсім до одного місця яка кров тече у конкретно взятого патріота України, я й сам не чистокровний але то не є причиною для космополітичних настроїв
san писав: Також щодо "татаро-монгольської крові" у мешканців окремих поселень в Карпатах чи росіян, то такі дані є малообгрунтованими.
Татаро-монгольська й угро-фінська то є дві великі різниці, перше вже дійсно не надто обґрунтоване й основане в основному на певних історичних фактах згідно яких Московське ханство користувалося певною прихильністю Золотої Орди але друге обґрунтоване достатньо саме з етнічного боку
Ще на вмерла України ні слава ні воля,
Ще нам браття українці усміхнеться доля,
Згинуть наші вороженьки як роса на сонці,
Запануємо й ми браття у своїй сторонці !

Soni
Частий гість
Частий гість
Контактна інформація:

Повідомлення Soni » 27.10.2010 20:40

smetvlad писав:Наразі найбільшою загрозою для мови є "язик" а не "гелікоптер, спіч, самміт, брифінг, драйв і мерчандайзінг". А без мови немає національної ідентичності, так само як і без історії, національних героїв. Особистість для того, щоб психологічно комфортно почуватися повинна ідентифікувати (ототожнювати) себе з чимось
Саме те саме я теж намагаюсь сказати але іншими словами, з боку англомовних країн для української нації немає жодної небезпеки, а хто на нашу ідентичність має око так це добре відомо
Ще на вмерла України ні слава ні воля,
Ще нам браття українці усміхнеться доля,
Згинуть наші вороженьки як роса на сонці,
Запануємо й ми браття у своїй сторонці !

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 27.10.2010 21:46

Чому б не зробити так, щоб росіяни теж вчили нашу мову
Та запросто... Для початку потрібно зачекати коли вони до нас на заробітки приїдуть.
Якби запровадити на рівні закону положення, що певна (більша) ч
А як же права людини?
Чому я не можу дивитись що хочу, а тим більше продукувати що хочу? :lol:
Чому якись там хлоп який себе уявив "титулом титульної нації" має мені диктувати свої смаки. От люблю я польське кіно. Обходжусь без перекладачів... Але чому тепер воно повинно бути поза законом?
Чиї права (конкретно) порушує моє право дивитись Гофмана без перекладу?
Ви сперечаєтеся через те, що дійсно думаєте не так як опоненти
А хіба не помітно?
щоб бути не схожим на інших
Я й так досить унікальний :)
так само як колись вступили в регіони, а тепер балотуєтеся в депутати невідомо якого окру
я так розумію, що слово "регіони" так тривожить заангажовані мізки, що зовсім не вловлюється суть моїх відповідей.
моя прихильність до колишніх "непомаранчів" - морально-етичне переконання і здоровий глузд. Називається навіщо свідомо ступати на граблі, тим більше кілька разів підряд.
моя болотація - зовсім інший експеримент. Навіть не експеримент а просто "дотик" то того безглуздя що називається виборами.

П.С.Совок - це стан свідомості певного індивіда. Не важливо в який стяг він ся закутає
die Große Schlange

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 27.10.2010 22:16

Я не заперечую право дивитися ТВ будь-якою мовою, для цього є напр. кабельне чи тарілкове ТВ. Я про продукцію, яка виробляється на Україні. І маю на увазі її БІЛЬШУ ЧАСТИНУ. А нацменшини на те і меншини, щоб їм менше уваги приділяти, в т. ч. і їхнім мовам.

Ymka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Ymka » 27.10.2010 22:59

Як на то пішло то не НА Україні, а В Україні

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 27.10.2010 23:09

Як уже на ТЕ пішло, до речі. "На Україні лад і спокій"
П.С. Починали з обговорення Бандери.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 28.10.2010 08:44

для цього є напр. кабельне чи тарілкове ТВ.
Певно не в курсі що кабельні мережі теж обмежуються.
А супутник - просто нема чим контролювати, руки закуці...
Але перепитаю про всяк випадок, тобто Ви за те щоб жодної мовної цензури на кабельному ТВ не повинно бути?
меншини, щоб їм менше уваги приділяти, в т. ч. і їхнім мовам
Ну от власне. Може дати всім спокій з тим?
А нацменшини на те і меншини
"Меншина" то скільки? Хто то буде встановлювати?

Та й логіка у Вас якась імперська 18 ст. :lol: Тобто згідно з нею утиски української мови в Російській імперії, річ абсолютно схвальна? Виявляється це просто "неприділення уваги" мові нацменів? :lol:
Я про продукцію, яка виробляється на Україні
Тобто, вважаєте що якщо скажімо Поплавський схоче зняти кіно на голівудському майданчику, то вона мало би бути на винятково англійською мовою з українським дублюванням або ж просто субтитрами? :)

Розгадка цієї плутанини проста :)
Улюблена політика "титульних" національно-демократичних політичних сил н-но-го скликання, залишається незмінною :!: Ура!
Це - політика подвійних стандартів!
Тобто пробуємо прибріхувати чи в той, чи в інший бік, але жодним разом не скажемо правди :)
die Große Schlange

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 28.10.2010 13:17

Я ж написав - БІЛЬШУ ЧАСТИНУ, припустимо 50-80% продукції, яка в нас випускається. Напр. на ФМ саме така частка укр. музики, а повірте якісна наша музика є.
Думаю, що якби наприклад німці, французи, поляки відчували загрозу рідній мові - вони б діяли схожим чином.
Зрештою тут головне питання: чи має для Вас цінність таке утворення як НАЦІЯ. Якщо ні - то дискусія пуста, ми і так одне одного не переконаємо, та і нацменшинам, і Бандері, і мові від наших суперечок ні холодно, ні тепло. Якщо має - це вже інше питання.
Тобто: Я - Українець, чи Я - Громадянин України (живу тут)?

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 28.10.2010 16:55

І ще питання: якщо б Ви мали реальну владу і вплив, то як би діяли в мовному питанні, беручи до уваги те, що укр. мова витісняється?
Лишили би все як є?

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 28.10.2010 22:11

smetvlad писав:І ще питання: якщо б Ви мали реальну владу і вплив, то як би діяли в мовному питанні, беручи до уваги те, що укр. мова витісняється?
Лишили би все як є?
Орієнтовний перелік заходів:
навчальні заклади:
1. Вивчення української мови та літературив НЗ приблизно в сьогоднішніх межах + держекзамен
2. Обов'язкове вивчення російської мови в школі, орієнтовно в межах радянської програми (але рос.літ в загальному курсі зарубіжної літ)
3. Іноземна мова (англійська, німецька, іспанська, китайська) на вибір
4. Факультативно, крім вищеназваних: старослов'янська, латинь.
5. Решту іноземних мов - за можливістю НЗ
6. Відсутність спецшкіл з "поглибленим вивченям мови" з викладанням більшості предметів іноземною. Тобто щоб раптом частина Київських шкіл бігом не привісила табличку "з поглибленим вивченням російської"
бюрократія
1. діловодство виключно українською (без перекладу старих документів)
2. використання виключно української в кабінетах і офіційних зверненнях
3. Обов'язковий екзамен при прийнятті на службу і з контролем в майбутньому
4. Використання іноземної мови тільки з іноземними делегаціями або за проханням відвідувача.
наука
1. система грантів для авторів науково-технічної літератури українською
2. Наукові дослідження щодо стилістики, граматики, фонетики і т.п.
щоб не було писано про львів'янина:
Впродовж усього життя Письменник зберігав великий респект та сентименти до українців:
:lol:
медіа
1. жодних обмежень щодо транслювання творів будь-якою мовою (зрештою як на мене це злочинно)
2. обмеження до мови дикторів і ведучих (тільки українська)
тексти
1. жодних змін і виправлень в текстах згідно з "новою політикою"
тобто ніяких змін паспорта бо він двомовний в вимог писати транслітом вивіски і т.п. типу "Михаїл Воронін"
Це так в загальних рисах. Буде влада - напишу детальніше :)
die Große Schlange

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 28.10.2010 22:42

чи має для Вас цінність таке утворення як НАЦІЯ.
Має!
якщо розуміється орієнтовно в такому контексті
Im British and Bloody proud of it! Yes its bloody good feeling waking up in the morning been proud of been BRITISH!
Тобто: Я - Українець, чи Я - Громадянин України (живу тут)?
Я тут вже одного "нациста" був просив як дати практичне і однозначне визначення терміну "нація"
Можна навіть на прикладах конкретних людей. навіть спробувати мою "національність" визначити

Всі способи поділити на "я - українець, ще й титульний, а ти - татарин" повинні бути під прицілом СБУ
Так як і препарування історії повинно відбуватись орієнтовно таким способом.
Добто будь-які дискримінації повинні бути щонайменше усунуті з програм освіти молоді.

І взагалі історія повинна вивчатись з деяким "запізненням". Наприклад 50років. А не вивчати в школах "історію"визвольної боротьби невідомо кого з ким. Або по крайній мірі повинна пояснюватись складність ситуації.
Тобто не:
Бандера - герой (поки, що), а Кожедуб - ні(вже ні)
die Große Schlange

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 29.10.2010 10:31

Щодо заходів у мовному питанні - в основному лишити все як є, лише додати вивчення російської. Чому б її не вивчати факультативно? Все інше і так є. Яким чином ці заходи мають підняти престиж, "модність" мови? І чому гранти лише за україномовні науково-технічні праці, а не ще і за художні, мистецькі (кіно, ТВ-програми)? Наразі на ТВ українською хіба що реклама та новини. Який канал не включи - скрізь язик. Це не прихована загроза нац. безпеці? Чому наші діти повторюють фрази російською? Тому що чують і тому, що мови схожі.
Щодо нації, то дати практичне і однозначне визначення поняттю "нація" пробували і мудріші за нас люди, але наразі такого визначення немає. Але спільна мова, культура, історія - чи не найважливіші атрибути нації.
Про вивчення історії - можливо дійсно її треба вивчати з деяким запізненням. Але історія - це не лише дати та події. Вивчення історії все рівно пов'язане з оцінкою подій. А там де оцінки - присутня і суб'єктивність, як правило на догоду пануючій ідеології.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 30.10.2010 00:28

Чому б її не вивчати факультативно?
А чому не вивчати фізкультуру факультативно? Здається ж дурничка яка... Або ж наприклад ОБЖД?
Та тому, що знання російської, так би мовити "стратегічне" питання. Чому? - спробував вище пояснити.
Яким чином ці заходи мають підняти престиж, "модність" мови?
На мою думку в силу менталітету ніколи рідне не буде модним. Ну нема жодного підґрунтя для таких надій.
І чому гранти лише за україномовні науково-технічні праці, а не ще і за художні, мистецькі (кіно, ТВ-програми)?
Тому, що потрібно стимулювати там де важко конкурувати. На мою думку дослідження і т.п. речі коштують дорожче ніж мистецтво. Тобто витрати більші. І зробити шедевр можна за невеликі гроші. Тобто скільки котрібно фарбів щоб написати "Чорний квадрат" чи скажімо скільки коштують чорнила страчені на "Енеїду"?
Хоче звичайно я написав основний і першочерговий аспект. Не маю заперечень до стимулювання навіть україномовної реклами.
Який канал не включи - скрізь язик. Це не прихована загроза нац. безпеці?
Це наслідок, а не причина "небезпеки".
Причини дві:
1. Комерційна. Написати книжку яку може прочитати і грузин таки вигідніше ніж таку, що не кожен мешканець столиці зможе.
2. Суб'єктивна - не модньо! Ця причина не зникне, ІМХО ще довго, навіть як катувати за вживання російської.
Чому наші діти повторюють фрази російською? Тому що чують і тому, що мови схожі.
А не тому що вони цікавіші? :lol:
Та й взагалі. Хіба це мові загрожує? От я все життя слухаю "фрази". І що? Що робити?
Не дати чути? Дивний спосіб як для тих хто щось шепоче про права... Чи зробити мови несхожими? Ну введенням в обіг спічів і респектів? :lol: Зрештою здається наразі тільки і робиться і те і інше :lol:

:lol: Щодо нації, то дати практичне і однозначне визначення поняттю "нація" пробували і мудріші за нас люди, але наразі такого визначення немає.
То може і предмета немає? Раз нема його визначення? (Якщо не розуміти "націю" як це розуміють американці)
Але спільна мова, культура, історія - чи не найважливіші атрибути нації.
У нас спільна історія з росіянами, литовцями і поляками. Культура мешканців Косова досить буде різнитись від Одеської. На Полтавщині і в Закарпатті, важко назвати мови спільними :) І зрештою невже канадієць - емігрант, втратить свою приналежність до нації тільки якщо його батьки не навчать української?
Так що важко такі суб'єктивні речі назвати визначальними. Зрештою як і походження (чи "по праву крові", чи "по праву землі").
Таке поняття як націоналізм, при грунтування його "відмінностях" і "титульностях" приводить хіба до конфронтації.
Давно є способи шукати більш ефективні спільні ознаки. Котрі до речі на мою думку намагаються приховати (думаю не без іноземних "грантів")

Чули коли небуть про те, що Юрій Долгорукий - син Мономаха? А що була колись одна слов'янська мова? І що на Січі не було католицьких храмів? І що Ілля Муромець похований в Києві? А що Сталін - грузин? І що варвари котрі зруйнували Рим мешкали можливо там де зара Полтава :)
Це все старанно і досить ефективно вуалюється!
Не в останню чергу трудами т.з. "націоналістів" виводиться що, Русь = Россія = Москалі.
А Україна, це щось таке незрівнянно самостійне, древнє і не замащене в "руськість". Це щось незрівнянно "європейське".
die Große Schlange

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 30.10.2010 01:07

Вивчення історії все рівно пов'язане з оцінкою подій. А там де оцінки - присутня і суб'єктивність, як правило на догоду пануючій ідеології.
Щоб сік став вином йому потрібно скиснути і вистоятись. Так щоб політика стала історією їй потрібно "вимерти" і відстоятись. Тоді простіше щось оцінити. Якщо говорити про конкретні терміни. То думаю зараз вивчення історії в школі повинне закінчуватись орієнтовно 1930-40р. І три крапки... Все решту повинно бути в курсі політології і повинно опрацьовуватись виключно окріпшими мізками - судентами ВУЗів і т.п. Тобто не повинен приходити внук додому і казати афганцю: "Нам Марина Петрівна казала що ти даремно залишив руку в Афганістані. То не було жодної потреби. А ще я дивився кіно про Рембо, там казали що моджохеди - борці за незалежність, як і п. Бандера".

Живий приклад:
Взяв я одного дітвака в ліс постріляти. Ну і начитую "наставленіє по стрєлковому дєлу" :)
В людей не цілитись, по кішках не стріляти, тримати люфу в небо.
А малий(10 років) мені і каже:
- Ти знаєш, я би ніколи не зміг в людей стріляти... Ну хіба в москалів.
Я питаю:
- Ну а хто ж то такі, де би ти їх знайшов? :)
- Та вони там - в Россії живуть.
- Ну а чого ти б їх стріляв?
- Та бо вони багато кривди українцям роблять (прим. вжито теперішній час)
- А якої кривди? Тебе кривдили?
-Та ні! Але вони комуністи і як був у них Сталін...

От таку кашу наразі їм пхають у мізки. Ще нікого не навчили любити, а вже вчать ненавидіти. Цікаво як ті самі люди можуть розказувати про "європейські цінності", "права людини", та ще й часами називатись християнами?
Хоча декотрі вже й не називаються християнами - вони відкопали ідолів (істуканів) :)
Уявляю Символ Віри майбутньої титульної нації:
Вірую в множество всяких і різних божків,
В неєдине й неапостольське капище... :lol:

П.С. Щоб не думали що я забув про тему топіка. Просто намагаюсь ретельно пояснити чому людина котру скажімо так, "недолюблює" щонайменше 30% громадян України аж ніяк не може номінуватись "Героєм України".. Хоча б тільки з того мотиву, що така номінація йому жодної користі не принесе (бо на тому світі інші "регалії"), а щодо суспільства то закрутить наступний виток конфронтації.
die Große Schlange

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 31.10.2010 01:52

Цікаво, чому це рідне не може стати модним? Не вірю! Тобто укр. мова має тихенько померти, бо вона не модна? Стимулювати ж її розвиток на Вашу думку недоцільно?
Що для розвитку розмовної, повсякденної, живої мови дадуть україномовні наукові праці? Переклад термінів з англійської на українську?
А от художні, публіцистичні, науково-популярні тощо - дадуть.
Стосовно фраз російською. А звідки беруться "кармани, пока, дєвушка, падруга, корєш, міроприємство, стірати і т. п."? Русизми вживають не лише індивіди з низьким рівнем культури, але й політики, журналісти, науковці - люди достатньо освічені. Думаю, якби постійно не чули "язик" - цього сміття в мові поменшало б. Не знаю як кого, а мене задовбало, що включивши телевізор, не почуєш рідної мови. Одні люди, як ми з Вами, майже не включаємо такі слова в активний словник, а інші - так. Важко буває говорити рідною мовою, коли чуєш іноземну. Якщо людина, яка живе у русифікованому середовищі чутиме рідну мову хоча по ТВ, можливість зберегти мову вища. І до чого тут спічі та ріспекти? Вживання таких слів хіба скалічить мову, тоді як російськомовне середовище цілком може спричинити русифікацію.
Щодо труднощів у визначенні нації. Хіба проблеми з визначенням поняття обов'язково свідчать, що явища, яке позначається ним не існує?
Визначте з ходу поняття, припустимо, "народ", "душа", "психіка", "економіка", "методологія" однозначно. Гадаю, що цих визначень можна знайти десятки. Так само і з нацією. До речі, як її розуміють американці?
Щодо критеріїв нації. Ви вважаєте, що в українців не існує спільної історії, культури, мови? Звичайно є істотні відмінності між регіонами (Ви як ніхто маєте це знати :D), але спільних ознак більше. Також думаю, що канадський (російський, французький) українець, який не знає мови, має набагато більше шансів втратити почуття приналежності до укр.народу, ніж той, хто мову зберіг.
Якщо в якості критеріїв не підходять названі мною, запропонуйте більш суттєві.
Факти щодо Сталіна, Долгорукого та інші давно відомі широкому загалу і ніким не приховуються, на відміну від даних напр. про діяльність УПА, Бандери, які не відкриті до нашого часу.
А хлопчина з фузією нічого, тямущий. :lol: :lol: :lol:
Вважаю, що викладати історію потрібно так, щоб у дітей розвивалася гордість за свій народ, звичайно не принижуючи гідності інших народів.
А яке відношення мають божки до титульної нації?
Звичайно Бандеру визнають героєм далеко не всі українці. Можливо саме тому, що у людей мало інформації чи у свій час їм на уроках історії забили в голови протилежне. А хто герой?

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість