8 березня - чужа традиція

Тут сварки і все те, що не вписується в правила форуму.

Модератори: san, vanya

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

8 березня - чужа традиція

Повідомлення Misha K » 07.03.2008 11:59

Чому ми, українці, на 16-му році незалежності святкуємо чуже нам 8 березня — «день Амана» (Гамана), юдейське національне свято Пурім? Про справжню природу цього свята можемо довідатися з наступної історичної довідки.

Перський цар Ахашверош (Ксерокс) (465—85 рр. до н. е.), за юдейською легендою, прогнав за непослух свою дружину і одружився з Естер — сиротою, яку виховував дядько Мордехай. Цар мав візира Гамана, котрому вклонялися всі, окрім юдеянина Мордехая. Ображений Гаман сказав цареві, що юдеї не коряться і не поважають царя. Повіривши, цар доручив Гаманові знищити юдеїв. Тоді Естер зізналася цареві, що вона юдейка і нагадала, що Мордехай свого часу врятував Ахашверошу життя, і впросила царя покарати Гамана. Цар піддався намові Естер — Гамана було вбито. Після цього Мордехай став другом царя, а юдеї дістали в царстві владу, скориставшись якою повісили десятьох Гаманових синів та вбили 75 тисяч своїх ворогів.

Відтоді ця кривава подія стала національним святом юдейського народу і відзначається щорічно 8 березня як свято Пурім або день Гамана.

Комуністка, німецька юдейка Клара Цеткін 1910 р. на конференції жінок-соціалісток у Копенгагені (Данія) запропонувала відзначати 8 березня як день жінки, її підтримала німецько-польська юдейка комуністка Роза Люксембург. Конференція проголосила 8 березня міжнародним жіночим днем. Але це свято не прижилося в світі. Його святкували, крім Ізраїлю, тільки в Московській імперії.

Відзначення цього жіночого дня, що, як правило, припадає на Великий піст, часто супроводжуються гучними пиятиками та забавами, чим порушуються норми християнської етики і зневажаються релігійні традиції християн.

Цивілізований світ на знак поваги й любові до жінок щороку у другу неділю травня відзначає День Матері — після Великодніх свят, в час розквіту весни й наближення сонячного літа.

Оскільки український народ у своїй основі є християнським і належить до сім’ї європейських народів, нав’язане силоміць свято 8 березня є чужим для нас.

Нам годиться відзначати справді міжнародне свято — День Матері.

http://www.kosivart.com/index.cfm/fusea ... other-day/

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Re: 8 березня - чужа традиція

Повідомлення kobi » 07.03.2008 12:46

Відзначення цього жіночого дня, що, як правило, припадає на Великий піст, часто супроводжуються гучними пиятиками та забавами, чим порушуються норми християнської етики і зневажаються релігійні традиції християн.
Ти знаєш, більшість Українців про великий піст згадує лише в останні дні перед Великоднем, а гучні гульбани тривають і протягом Великого і протягом малих... Так шо то ЗОВСІМ не аргумент

На рахунок істинного походження - гаївки і гуляння на Великдень (що і досі поширені в селах і є невід"ємною часткою української культури) - походять від язичницьких обрядів. Це ж теж інша віра!!! То давай тоді і це забороняти

Взагалі, я не ярий прихильник цього свята, але, раз воно вже прижилось і святкується в нашій державі протягом стільких років - то хай собі буде, нікому то не шкодить

P.S. Які можуть взагалі бути проблеми, зайвий раз зробити жінці приємно, подаривши квітку - це ж супер :)

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 07.03.2008 13:58

kobi писав: Ти знаєш, більшість Українців про великий піст згадує лише в останні дні перед Великоднем, а гучні гульбани тривають і протягом Великого і протягом малих... Так шо то ЗОВСІМ не аргумент
Це не моя думка, а думка автора. Я сам ніколи не дотримуюсь постів. :)
Аргументи:
1. Це криваве юдейське свято Пурім.
2. Це комуністична традиція. Комуністичний ідеал жінки був зображений на обкладинці журналу "Радянська жінка". Така собі бабега вагою під центнер і шуфлею в руках. За шо власне і боролись Клара Цеткін і Роза Люксембург.

kobi писав: На рахунок істинного походження - гаївки і гуляння на Великдень (що і досі поширені в селах і є невід"ємною часткою української культури) - походять від язичницьких обрядів. Це ж теж інша віра!!! То давай тоді і це забороняти
Чому забороняти?? Навпаки розвивати українські традиції. В мене є багато друзів язичників, до речі.
kobi писав: Взагалі, я не ярий прихильник цього свята, але, раз воно вже прижилось і святкується в нашій державі протягом стільких років - то хай собі буде, нікому то не шкодить
Ми напевно в різних державах живемо. Серед мого кола знайомих 8 березня святом не вважає ніхто.
kobi писав:P.S. Які можуть взагалі бути проблеми, зайвий раз зробити жінці приємно, подаривши квітку - це ж супер :)
Цілий рік чекати, щоб зайвий раз на жидо-комуністичне свято подарувати дівчині квітку. :) Раз так хочеться мати привід, подаруй 9 березня в день народження Шевченка...

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення kobi » 07.03.2008 15:39

Цілий рік чекати, щоб зайвий раз на жидо-комуністичне свято подарувати дівчині квітку. Раз так хочеться мати привід, подаруй 9 березня в день народження Шевченка...
Ну для чого перекручувати слова. Хто казав шо цілий різ чекати? Дарувати мож і без приводу, а як є зайвий привід - то шо тут поганого

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення kobi » 07.03.2008 15:42

Ми напевно в різних державах живемо. Серед мого кола знайомих 8 березня святом не вважає ніхто
Це говорить лише про те, що в тебе обмежене коло знайомих (можливо - коло обмежених знайомих :) ). В мене є різні - хтось визнає, хтось ні. Частка тих, хто визнає - досить велика :)

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 07.03.2008 16:16

Дійчно дикунство якесь...
Та світкуйте День жінки хоч щодня - нікому то не зашкодить
Щодня хтось вмер, або була якась війна. Я на кожне "наше" свято знайду якусь трагедію в іншому куточку світу
Комуністичний ідеал жінки був зображений на обкладинці журналу "Радянська жінка". Така собі бабега вагою під центнер і шуфлею в руках.
Ой! Ти бачив? :lol: В основному там були зображені файні панянки.
Не враховую можливо 40-50ті.
За шо власне і боролись Клара Цеткін і Роза Люксембург
А що, єврейка, то вже не жінка? Гидко читати такі речі.
В мене є багато друзів язичників, до речі.
А неадартальці є? :mrgreen:

Я не святкую ні день єврейських феміністок ні ще когось там.
Я святкую свято ЖІНКИ !!!

А що, хтось там ще щось святкує в той день - їхні проблеми. :)

А в День матері не вчіпайтесь :) Не дуже собі уявляю себе як я рву підсніжники і вітаю дівчинку з паралельного 3Б з Днем матері :mrgreen:
die Große Schlange

Кося
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Кося » 07.03.2008 17:17

Ой народ не робіть проблем на рівному місці!Мені як дівчині дуже приємно коли мене вітають з жіночим днем, а ще як дарують подарунки...Я просто обожнюю отримувати подарунки, а ще більше квіти!А якщо ще й хороша погода, то йду по вулиці довольна, як слон :D з квіткою у руках!Ех...Що не кажіть 8 березня файне свято!!! :P :P :P
Life is good! Life is great! Life is cool! Life is so beautiful!:)))

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 08.03.2008 11:43

san писав:Дійчно дикунство якесь...
Та світкуйте День жінки хоч щодня - нікому то не зашкодить
Так і я про те ж. Святкуйте хоч кожен день, тільки для чого та істерія з 8 березням?
san писав:
Щодня хтось вмер, або була якась війна. Я на кожне "наше" свято знайду якусь трагедію в іншому куточку світу
Чукча нє чітатєль, чукча пєсатєль.
Коли українці святкують свої традиційні свята, не зважаючи ні на чию думку - це добре. А от коли святкують чужі - це погано. Новий год, 23 фєвраля, 8 марта, 1 мая, 9 мая, день Валенціна, Хеловін ітд. - ЗЛО. Панятна?
san писав:
За шо власне і боролись Клара Цеткін і Роза Люксембург
А що, єврейка, то вже не жінка? Гидко читати такі речі.
Наша пісня гарна й нова... знову чукча нє чітатєль, чукча пєсатєль. Всі хто вважають, 8 березня святом повинні знати засновників цього свята. І якщо тобі гидко від цих комуністок, на совісті яких, до слова, не одне загублене життя, то не сваяткуй.
san писав: Я не святкую ні день єврейських феміністок ні ще когось там.
Я святкую свято ЖІНКИ !!!
Виходить якраз навпаки.
san писав: А в День матері не вчіпайтесь :) Не дуже собі уявляю себе як я рву підсніжники і вітаю дівчинку з паралельного 3Б з Днем матері :mrgreen:
По-перше, розслабся, в другу неділю травня вже нема підсніжників. По-друге, як тільки з'являться підсніжники, йдеш за ними, і даруєш дівчині з паралельного 3Б. Для цього не потрібно підтримувати совкову традицію 8 березня.

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 08.03.2008 11:56

kobi писав:
Ми напевно в різних державах живемо. Серед мого кола знайомих 8 березня святом не вважає ніхто
Це говорить лише про те, що в тебе обмежене коло знайомих (можливо - коло обмежених знайомих :) ). В мене є різні - хтось визнає, хтось ні. Частка тих, хто визнає - досить велика :)
в тебе так, в мене інакще.. менше з тим.
Цікаве опитування на сайті кореспондент було: Чи вважаєте Ви за доцільне святкувати 8 березня і чому?
Так, тому що це традиція
22.83% (911)

Так, тому що вихідний
13.58% (542)

Так: це чудове свято
29.07% (1160)

Ні, це рудимент совка
15.81% (631)
Ні: мені огидна істерія навколо 8 березня
14.73% (588)

Ні: шкода грошей на подарунки та квіти
4.16% (166)
Кося писав:... Я просто обожнюю отримувати подарунки, а ще більше квіти!А якщо ще й хороша погода, то йду по вулиці довольна, як слон з квіткою у руках!Ех...Що не кажіть 8 березня файне свято!!!
А який звязок між квітами, подарунками і 8 березням?? :) Невже, якщо тобі зроблять подарунок 1 чи 9 березня, то відмовишся?

Кося
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Кося » 08.03.2008 12:32

Misha K писав:А який звязок між квітами, подарунками і 8 березням?? :) Невже, якщо тобі зроблять подарунок 1 чи 9 березня, то відмовишся?
Звичайно ж ні!!!!Але переважно хлопці забувають як приємно дівчині отримувати квіти і взагалі подарунки!А от на 8 березня вони чомусь згадують, що було б непогано подарувати дівчині ті ж квіти!І ще 8 березня - початок весни і дарують саме весняні квіти, які просто обожнюю!А ще я двома руками ЗА щоб хлопці робили приємні подарунки не тільки на 8 березня і День народження, а по можливості кожний день!Це було б просто чудово!Я думаю всі дівчата мене підтримають! :P

Ripka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Ripka » 09.03.2008 10:30

Я погоджуюсь з тим, шо в принципі як такому, свята такого нема, особливо дивлячись крізь український фільтр святкувань. А щодо того, шо хлопці забувають дарувати квіти, то скажу - то не до всіх відноситься і не для кожного ця теза є вірною(я не про себе :lol: ), хто хоче той подарує не одну квітку і не в один день, а хто не хоче - той і на 8,9 та хоч 43(якби було) березня не подарує.
we all are ukrainian, so we have to be proud of it for all our soul.

Кося
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Кося » 09.03.2008 12:47

Ripka писав: А щодо того, шо хлопці забувають дарувати квіти, то скажу - то не до всіх відноситься і не для кожного ця теза є вірною(я не про себе :lol: )
Та звачайно ж є вийнятки!Але як хтось там сказав, вийняток підтверджує правило!Я була б дуже рада якби таких вийнятків було побільше!!! :D

Кося
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Кося » 09.03.2008 12:53

Тілько що дочиталася до от якої фрази:
Знаєте що я скажу на таке?А то що хто дотримується постів, той обмежиться тільки привітаннями для коханої дівчини!Ті люди тоді якось стримуються від дуже гучного святкування!Тому 8 березня, я думаю, нікому не заважає!Це тільки ще одна нагода зробити дівчині чи мамі чи дружині приємно!

Sasha
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Sasha » 09.03.2008 17:12

особисто я вважаю,що такі свята як 8 березня і День Валентина можна було би і відмінити.
замість 8 березня краще би відзначали і слідкували так ревно за днем матері,а дівчата би вже потерпіли :wink:не скрию,мені також приємно,коли мене вітають,але щоб ображатися якшо забули-то глупість.
закохані собі такі дні можуть влаштовувати 24/7,так як і чоловіки жінкам,хлопці дівчатам.особисто я при нагоді постійно мамі квіточку купую :roll:
скільки людей,стільки принципів,і кожен впертий як баран)

Кося
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Кося » 10.03.2008 18:34

Sasha писав:але щоб ображатися якшо забули-то глупість.
Та ніхто не ображається...То було так до слова. :)
А от щодо свят, то я думаю то є дуже файні свята!Я думаю, що вони нікому не мішають, а навпаки, як я вже писала, це ще одна можливість зробити приємне одне одному!

Закрито

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість