Недоторканних вже торкатимуть

Дискусії на політичні теми стосовно Долини і не тільки.

Модератор: sam

Відповісти
Свіча
Мас-медіа
Повідомлень: 277
З нами з: 02.08.2005 12:12
Контактна інформація:

Недоторканних вже торкатимуть

Повідомлення Свіча » 07.04.2006 16:06

НЕДОТОРКАНИХ ВЖЕ ТОРКАТИМУТЬ

Тривалий час велася мова про депутатську недоторканість. І, оскільки, як кажуть, політика – брудна справа, тому її треба робити чистими руками. То, власне, нововведення, яке було прийнято 4 квітня цього року, можливо, надасть можливості місцевим депутатам (зокрема, і нашим 36 – міським, 62 – районним) підняти авторитет цього всеукраїнського обов’язку, який закладений в слові “депутат”.
Словом, до Закону “Про статус депутатів місцевих рад” внесено зміни (за які проголосувало 296 голосів парламенту). А зміни ці – це скасування недоторканості депутатів місцевих рад. Тобто, народні обранці як сільських, селищних, районних, міських рад тепер повинні бути більш відповідальними перед собою та й тією місією, яку на них поклав народ, а також поважати закон. Бо у випадку його порушення, до них можливе застосування вже “доторканості”. Нині вже не потрібно згоди відповідної ради, щоб депутат відповів за свої неправомірні дії (якщо вони є). Але право розпочати кримінальну справу проти підозрюваного депутата надано Генеральному прокурору, його заступнику, які протягом дня повинні повідомити відповідну раду. Правда, коли мова йде про арешт, обмеження волі підпискою про невиїзд, може тільки суд.

Можливо, відбудеться так званий природний відбір, який залишить там тільки вартих цього депутатів, які потрібні народу, і в силі допомагати та вирішувати на благо українців, а не отримати цей мандат для самовиявлення та вирішення власної мети. Адже, рано чи пізно, але порядок мусить настати в нашій державі, і кожна людина (депутат вона чи ні) зобов’язана відповідати за свої вчинки як перед Богом, так і перед людьми та державою.

“Ізюминкою” зміни до Закону України “Про статус народного депутата України стало те, що ті парламентарії, які після цьогорічних виборів “стануть безробітними”, будуть себе почувати досить впевнено. Оскільки екс-депутати Верховної Ради України зараховуватимуться до резерву кадрів головного управління державної служби. Крім того, вони матимуть право на виплату матеріальної допомоги у розмірі 50 відсотків від зарплатні з урахуванням усіх доплат та надбавок, яку отримують депутати діючого скликання. А це – 10 тисяч гривень щомісяця кожному екс-депутату! Також за ними залишаються і ті квартири, які вони отримали під час перебування на “лавах” парламенту.

І як не крутіть, вислів “кому потрібна та Верховна Рада”, як висловлювалися деякі екс-депутати, “ковтаючи” при цьому прихований сум і розпач, аж ніяк не поєднується з реальністю. А надія пересічного українця ще тліє, що, можливо, держава все-таки стане гуманною та соціальноспроможною не тільки для владної верхівки та екс-депутатів!?

Тетяна МАТВЄЄВА.
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

karolja
Повідомлень: 1
З нами з: 12.07.2009 01:38
Контактна інформація:

Re: Недоторканних вже торкатимуть

Повідомлення karolja » 12.07.2009 02:27

Скажіть, будь ласка, хто є модераторами сайту і хто надавав цей матеріал для Вас????

Аватар користувача
vanya
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 1659
З нами з: 12.10.2003 10:08
Звідки: Львів/Долина
Контактна інформація:

Re: Недоторканних вже торкатимуть

Повідомлення vanya » 12.07.2009 17:04

цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"
Матеріал було надано газетою.
Я є представником адміністрації - можете звертатись до мене.

P. S. Зверніть увагу на дату публікації - 07.04.2006

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість