"Москаль" чи "росіянин"?..

Дискусії на політичні теми стосовно Долини і не тільки.

Модератор: sam

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

"Москаль" чи "росіянин"?..

Повідомлення vanya » 19.01.2008 13:04

Саме час розібратись з тим питанням раз і назавжди. Тут куски з іншої дискусії, далі - по темі...

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Re: Рішення КС щодо субтитрування іноземних фільмів держ мовою

Повідомлення vanya » 21.01.2008 18:56

sam писав:...москальською меншиною
То є образливе висловлювання. Прошу мати повагу до національних меншин в Україні.

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Контактна інформація:

Повідомлення Jevgen » 24.01.2008 17:34

vanya писав:
sam писав:...москальською меншиною
То є образливе висловлювання. Прошу мати повагу до національних меншин в Україні.
Хто тобі сказав що то є образою? То є визначення за географічною ознакою (столиця). Хіба ти маєш документ в якому записане протилежне... :?:

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 24.01.2008 20:21

Тоді українців треба називати киянами?
Немає такого терміну як москаль. Крапка.

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Контактна інформація:

Повідомлення Jevgen » 25.01.2008 09:16

vanya писав:Тоді українців треба називати киянами?
Немає такого терміну як москаль. Крапка.
Чого ти такий впертий? Якщо ти чогось небачиш, то це не означає що його нема!

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Re: "Москаль" чи "росіянин"?..

Повідомлення vanya » 25.01.2008 16:37

Прошу вибачення за визначення відтінку слова "москаль" як суто негативного... :oops:
Я спробував дістати додаткову інформацію по тому питанню і зрозумів, що суто негативного відтінку слово "москаль" не має. Раніше дійсно було прийнято називати так росіян за географічною ознакою...
Проте в різний час то слово мало різні відтінки значення. На сьогодні воно часто вживається з іронічним або образливим відтінком. Тому прошу без потреби не вживати слово "москаль", так як воно не має чіткого визначення, натомість користуйтесь більш політкорректним варіантом "росіянин".
Дякую за розуміння.

Джерела:
http://uk.wikipedia.org/wiki/Москаль
http://ru.wikipedia.org/wiki/Москаль
та ін..

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Контактна інформація:

Повідомлення Jevgen » 25.01.2008 17:04

vanya писав:Я спробував дістати додаткову інформацію по тому питанню і зрозумів, що суто негативного відтінку слово "москаль" не має. Раніше дійсно було прийнято називати так росіян за географічною ознакою...
Тому прошу без потреби не вживати слово "москаль",
Обіцяємо нікого без потреби москалями не називати, тіко москалів! :mrgreen:

sam
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення sam » 28.01.2008 12:31

Я так розумію, тема спрямована в першу чергу на мене.

Пояснюю - те, від чого віє неомоскалізмом - як явищем, як фобією, і т.п. - для мене залишиться москальським.
А москалі - москалями. І наші, українські, і їхні, російські...

І поняття росіянина для мене не чуже - і в них є нормальні, свідомі і позитивні люди...

Правда москалів більше. На жаль.
Краще гір є тільки... ПИВО !!! :)
---
Інтернет-торгівля. Практичні поради.

Ymka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Ymka » 28.01.2008 19:52

Маєш рацію, росіяни хороші люди. А найбільше москалів на жаль в Україні. В принципі є слово, яке може замінити термін "москаль", якшо такий здається комусь образливим. Це кацап :mrgreen:

Tapac
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Tapac » 28.01.2008 23:02

Ymka писав:Маєш рацію, росіяни хороші люди. А найбільше москалів на жаль в Україні. В принципі є слово, яке може замінити термін "москаль", якшо такий здається комусь образливим. Це кацап :mrgreen:
Підтримую на 100%
Життя тільки одне, отже проживи його гідно!!!!

Nazik
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Nazik » 30.01.2008 16:02

Москалями називаю тих, хто може говорити українською, але говорить російською. Тут, в Україні. А росіян так називаю "під настрій" :)
Фак мой мозг!!!

Горфиняк
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Горфиняк » 04.03.2008 10:47

Прошу прощенья, не умею по украински...
Оскорбительным слово москаль не считаю. Знание истории не позволяет. Россию в средние века иноземцы часто называли Московией, отсюда и москаль.Оскорбительный смысл можно вложить в любое слово. Можно турка назвать турком, а можно бестолкового человека обозвать турком. Евреев по-украински называют жидами, а в русском языке, сами знаете - жид, это бессовестный, алчный, гадкий тип, чаще всего действительно еврей. Ну не любите вы руских, зовете москалями, ну и ради бога. Почему все должны нас любить.?

Между русскими и украинцами, москалями и хохлами, бандерами, гуцулами нет, на мой взгляд, непреодолимых противоречий. Больше, все же, общего. Я такую крамольную (свою собственную) идею выскажу, а потом бейте меня. Русский народ един, только нет у него единого названия. Украинцы это все равно что сибиряки. Украинци живут в Украине, сибиряки в Сибири, русские в России, а нация одна. Может быть на самом западе Украины люди другой национальности - гуцулы, волынцы? Не могу судить. Но даже там, я слышал, есть нация Русы. Может я из них?

Может быть кто-нибудь переведет мою писанину на украинский. Самому будет интересно почитать.

Кстати, как вам результаты выборов в России. Я всем тут говорю, что в Украине все с нас будут смеяться.

P.S. А вот россиянами в России многие не хотят называться. Марсияне какие-то получаются. Это алкаш Эльцин запустил в обиход. Русские стесняются себя русскими называть, чтоб не обидеть татар, башкир, и прочих шведов. Этот вопрос, между прочим, остро стоит. У вас столько иноземцев в стране нет.

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення kobi » 04.03.2008 11:46

Украинцы это все равно что сибиряки. Украинци живут в Украине, сибиряки в Сибири, русские в России, а нация одна.
Ой чоловіче, може ви й одної нації з сибіряками чи чукчами всякими, але точно не з Українцями!!
Те, що Росіяни, Українці, Білоруси, Серби - одна етнічна група, то факт. Але ж не одна нація!!

Ознаки єдиної нації: спільність походження, спільність мови, спільність культури, спільність соціально-економічних чинників, спільність психічних особливостей. З усього, переліченого вище, тільки спільність походження - може об"єднувати Українців і Росіян, і то ще не факт

Горфиняк
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Горфиняк » 04.03.2008 12:39

Относительно Сибири. Чукчу там еще надо еще поискать. Я 15 лет прожил на Камчатке. В администрации Корякского национального округа в девяностых годах были сплошь персонажи с фамилией на -ко. Это не плохо - это просто смешно. А довелось мне пожить в глухой деревеньке на берегу Уссури в Приморском крае, так там все говорят (и тем более поют) по-украински, ибо потомки переселенцев с Малороссии во времена Екатерины.
Вот вы говорите общность языка. А разве русский и украинский языки дальше друг от друга, чем украинский и польский? Близость украинского языка к русскому естественна - наши предки говорили на одном языке, а потом появились южные и северные говоры. А близость украинского с польским - искуственна. Украинскому дворянству очень хотелось быть польской шляхтой. Так, что можно говорить не только о руссификации украинского языка, но и об ополячивании. А в России в деревнях такие еще говоры сохранились - не поймете ни Вы ни я, если не прислушаться повнимательней.
Об общности культуры и говорить то странно. Киевская Русь, и этим все сказано. Правда, есть такая теория что москали похитили, присвоили название Русь, и украинцам теперь приходиться называться украинцами. А так одна культура. Про Западную Украину молчу, но ведь там долгие годы и века никакой Украины не было. Были Польша, да Австро-Венгрия. Я в Закарпатье бывал. Спрашиваю дедушку одного:
- А что это за черепица у вас такая черная?
Это - говорит - еще от австрияков осталась.
Мои родственники по отцу все в Долинском районе. А вот по линии жены у всех её теток мужья украинцы со всей Украины - и из под Киева, из Полтавы, Харькова. Особенных национальных особенностей в их поведении я не замечал. Водку пили, беседы душевные вели. Разве, что свояк, царствие ему небесное, Валерка Кацюк, научил меня яичницу с салом готовить.
Не буду спорить - пускай разные нации, но ближе нет ни кого, разве только белоруссы.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 04.03.2008 12:55

В котрий раз прошу з"ясувати мою приналежність до котроїсь нації :?

На "самовизначення" будь-ласка не посилатись :)
А близость украинского с польским - искуственна. Украинскому дворянству очень хотелось быть польской шляхтой.
Чим довести "штучність" і "природність" з російською ? :) Крім як шовінізмом...
Так, что можно говорить не только о руссификации украинского языка, но и об ополячивании.
Що є то є... Як і всі мерчандайзери, офіси, плеєри і т.п.
То звичне "життя" мови. Причому будь-якої, в тому числі російської.
А в России в деревнях такие еще говоры сохранились - не поймете ни Вы ни я, если не прислушаться повнимательней.
Та я і в Перегінському не всіх зрозумію :mrgreen:
die Große Schlange

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей