Косово и Метохија

Дискусії на політичні теми стосовно Долини і не тільки.

Модератор: sam

Відповісти

Ваше ставлення до ситуації

Має право на незалежність
2
50%
Має право на незалежність, як і Чечня, Крим, Придністров"я...
0
Немає голосів
Це порушення міжнародного права
1
25%
Це захоплення території іншою державою
1
25%
Інше
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 4

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Косово и Метохија

Повідомлення san » 02.03.2008 20:53

Ваше ставлення до ситуації
die Große Schlange

Аватар користувача
misha
Частий гість
Частий гість
Повідомлень: 248
З нами з: 11.11.2005 22:04
Звідки: Прага/Долина
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення misha » 03.03.2008 00:29

Na mij pohljad Kosovo maje pravo na nezalezhnist. Dumaju albanci zasluhovujut maty svoju krajinu. serbit tut je lyshe 5% i tomu kontroljuvaty cju oblast duzhe vazhko tomu dumaju dlja Serbiji ce mozhna bude i krasche. Stosunky i tak zalyshatsja duzhe tisnymy i Kosovo bude zalezhne vid Serbiji.
Зображення

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення san » 03.03.2008 09:30

serbit tut je lyshe 5%
А решту де поділись? :shock:
albanci zasluhovujut maty svoju krajinu
А дві країни - заслуговують? :mrgreen: Поряд же є АЛБАНІЯ!

По такій логіці речей кожна територія можу проголосити себе назалежною.
АР Берегово - друга Угорщина
АР Харків - Автономна Харківська Губернія
АР Одесса - маленький Ізраїль
Ну а Крим - то і подавно...
die Große Schlange

Аватар користувача
kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Повідомлень: 728
З нами з: 21.07.2005 17:55
Звідки: Болехів - Львів
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення kobi » 03.03.2008 12:42

Я точно не можу сказати, вивчати нема часу, але здається, ці дві території історично були населені різними етнічними групами, які нічого спільного між соблю не мали, а були примусово об'єднані в одну державу. Якщо це дійсно так - ситуація така ж як Українці і Узбекистану в складі СРСР - ніби багато спільного, є трохи перемішаного населення, але ж більше нічого різні культури, мови, віри... Думаю, в такому випадку абсурдно було б говорити про єдину державу
АР Харків - Автономна Харківська Губернія
АР Одесса - маленький Ізраїль
Ну це ж історична частина України. Тут не може бути мови про автономії

На рахунок Криму - думаю, він спокійно міг би претендувати на незалежність. Щоправда, наразі і автономії їм вистачає :)

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення san » 03.03.2008 14:15

Ну це ж історична частина України. Тут не може бути мови про автономії
От власне :)
Косово і Метохія - історична частина Сербії.
Звідти албанці (котрі вже мають свою етнічну країну) "вибили" сербів та циган. Насильством, знищенням християнства і допомогою "миротворців" та підтримкою ісламських організацій.

Після чого проголосили назалежність "2-ї Албанії"...

З позиції історії дійсно навіть Крим має більше прав... Що на мою думку йому і підкажуть... Вслід за Косово...

П.С. До речі "албанською" владою Косово, друга частина назви території Косово і Метохія, не згадується... Щоб стерти будь-яке відношення до християнства.

П.С.С. Зрештою багато українців задовольнить ситуація коли скажуть що в Долині - Польща/Австрія/Угорщина :)... Проте це буде "етнічна" держава... І де буде місце українців в ній...
die Große Schlange

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 97
З нами з: 01.12.2006 15:41
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення Jevgen » 03.03.2008 15:08

Від "косоварів" до ПіСУАРу - один крок


Не маю жодного пієтету до "дружби між народами", "слов'янського братерства" та, тим більше, "православної єдності". Засуджую москвофільські настроїв сербів. З огляду на це, хочу висловити власну думку щодо подій навколо "республіки Косово".

Ця позиція базується на двох принципах, якими керуються українські націоналісти у питаннях зовнішньої політики. Це, з одного боку, - принцип справедливості, а з іншого - принцип україноцентризму (національної вигоди).

Щодо принципу справедливості. Націоналістична позиція полягає у тому, що кожна нація має право на створення національної держави на власних етнічних землях. Як відомо, так звані "косовари" - це видуманий, невідомий в історії народ. Це, насправді, албанці, що мешкають на споконвічній етнічній сербській території. Окрім того, албанці вже мають свою національну державу, яка може забезпечити усі потреби цієї нації. Навіщо Європі ще одна Албанія?

Які підстави взагалі мають "косовари" на самостійність, окрім того, що не так давно витіснили з Косова корінних мешканців? Якщо світ визнає це справедливим, то завтра до кожного в хату можуть прийти гості, вигнати господарів і оголосити помешкання своєю власністю. Точно як у відомій українській казці про Зайчикову хатку і Лисичку. Хіба, згідно такої "справедливості", араби у Франції не мають підстав ініціювати референдум про незалежність Марселю? Вони б його однозначно виграли. Бо корінні французи там тепер - нацменшина.

Як на те пішло, то є багато народів, які, з точки зору історичної та національної справедливості, мають значно більше прав на власну державу. Сьогодні в Європі придушують самостійницькі прагнення багатьох націй, які вже давно борються за свою незалежність. Мова іде про басків, каталонців, ірландців Північної Ірландії, шотландців, фламандців тощо. Ці народи не лише значно довше за "косоварів" мешкають на своїх територіях, але й деякі з них вже мали в минулому власні держави. Проте, тепер вони, на відміну від албанців, своїх держав не мають. Зрештою, у Європі живуть окремі народи, національна самобутність яких майже знищена. Водночас, вони позбавлені права на мінімальну культурну автономію. Наприклад, лужичани (теж наші "браття слов'яни") у федеративній Німеччині.

Щодо принципу україноцентризму. У зовнішній політиці нам давно варто взяти на озброєння відому ідеологему: держава не має ні вічних союзників ні вічних ворогів, вічні лише національні інтереси. Тоді легше буде вирішувати проблеми як зовнішньої, так і внутрішньої політики. Серби, очевидно, поплатились за свою москвофільську політику. І Москва їм не допомогла, керуючись лише власними інтересами.

Сьогоднішня мета Москви в Україні полягає у роздмухуванні сепаратистських настроїв. Через регіоналізацію чи автономізацію - як вдасться. Відтак, всі ці істерики з приводу дублювання фільмів та сєвєродонецькі шабаші - ланки одного ланцюга, який тягнеться від Кремля.

У цьому аспекті побудова Євросоюзу як "Європи регіонів" теж загрожує Україні, яку можуть поділити на регіони між Євросоюзом і, наприклад, ЄвроАзЕС. Скажете - це фантастика? Параноїдальна "теорія змови"? Але згадаймо, що Україна кілька разів вже була розшматована на Ліво- та Правобережну "доброзичливими" сусідами. Ми маємо докласти всіх зусиль, щоб таке не повторилось. Незалежність Косово - це дуже тривожний дзвіночок для України. Надто багато бажаючих використати цей прецедент для проголошення якого-небудь ПіСУАРу.

На завершення хочу акцентувати: Всеукраїнське об'єднання "Свобода", як і провідні націоналістичні організації Європи, дотримується ідеї побудови Європи вільних націй, а не конгломерату штучних регіонів.

Враховуючи сказане та спостерігаючи невизначену (як завжди!) позицію офіційного Києва, ми надіслали до Президента України листа. Ось його текст:

Президенту України п. Віктору Ющенку

Шановний пане Президенте!

17 лютого 2008 року на території Республіки Сербія в односторонньому порядку проголосили незаконне державне утворення - "республіку Косово".

Це не просто утворення чергової незалежної республіки на теренах колишньої Югославії. Це, по суті, руйнування традиційних засад утворення держав, брутальне спотворення права націй на самовизначення, порушення принципу цілісності кордонів.

Оскільки албанці мають власну державу, то утворення "республіки Косово" - це експансія албанців на споконвічну етнічну територію сербів. Це нова технологія захоплення територій інших держав, яка полягає у заселенні окремих територій національних держав чужинцям, витісненні корінного населення, захопленні влади у регіоні, проголошенні незалежності. Автономія лише сприяє цьому процесу.

Косівський прецедент може спричинити зростання сепаратизму в Європі.

Це особливо загрожує Україні, яка впродовж ХХ століття пережила три голодомори, внаслідок чого відбулась суттєва зміна етнічного складу населення України, зросла чисельність нацменшин. Сьогодні такі політичні сили як Партія регіонів, ПСПУ, КПУ спекулюють на темах мови і національних меншин, проводять провокативні заходи, роздмухують сепаратистські настрої. На жаль, посягання на територіальну цілісність України під час сєвєродонецького з'їзду у 2004 році не отримали належної реакції з боку правоохоронних органів. Наслідком бездіяльності стало намагання Партії регіонів України повторити подібний захід у Сєвєродонецьку 1 березня цього року.

Ще однією загрозою цілісності України є наявність у її складі Автономної Республіки Крим. Така суперечність закладена у Конституції України, стаття 2 якої проголошує Україну унітарною державою, водночас Конституція визначає статус кримської автономії. Цей небезпечний атавізм залишився від совдепії, але в інтересах національної безпеки його треба ліквідувати. Оскільки ситуація підігрівається присутністю на півострові баз Чорноморського флоту РФ, то скасувати автономію Криму треба якомога швидше.

Українська влада повинна зробити висновки з подій навколо Косового. Має зрозуміти, що пасивність та невизначеність щодо сепаратизму загрожує територіальній цілісності України, а бездіяльність може призвести до втрати державності.

На підставі статей 2, 102, 106 Конституції України вимагаємо:Не визнавати "республіку Косово" суверенною і незалежною державою.

Не допустити проведення сепаратистського з'їзду у місті Сєвєродонецьк, запланованого на 1 березня 2008 року. Забезпечити скасування реєстрації антиукраїнських партій та громадських організацій.

Скасувати автономний статус Криму у проекті нової Конституції України.Олег Тягнибок

Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода"

http://www.tiahnybok.info/inshi_anality ... 03677.html

Аватар користувача
kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Повідомлень: 728
З нами з: 21.07.2005 17:55
Звідки: Болехів - Львів
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення kobi » 03.03.2008 16:18

Що значить "вибили". Я читав, що на момент початку збройного конфлікту, там було щось 90-95% етнічних албанців, решта сербів, і ще трохи циган і тп. Мабуть, зараз відсоток сербів зменшився, але ж і 95 - це величезний відсоток, тобі не здається?

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення san » 03.03.2008 18:55

Цей небезпечний атавізм залишився від совдепії, але в інтересах національної безпеки його треба ліквідувати.
А як же:
Щодо принципу справедливості. Націоналістична позиція полягає у тому, що кожна нація має право на створення національної держави на власних етнічних землях.
Чи ВО Свобода знову оперує лозунгами двозначно?

П.С. Свідкиєгови якісь :lol:
die Große Schlange

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 97
З нами з: 01.12.2006 15:41
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення Jevgen » 04.03.2008 13:23

san писав:
Цей небезпечний атавізм залишився від совдепії, але в інтересах національної безпеки його треба ліквідувати.
А як же:
Щодо принципу справедливості. Націоналістична позиція полягає у тому, що кожна нація має право на створення національної держави на власних етнічних землях.
Чи ВО Свобода знову оперує лозунгами двозначно?
Читай всі рядки, а не ті що тобі вигідні! Щоб не задавати безглуздих питань. Там пише що косовари не є нацією, а тим більше не має там етнічних земель. "Як відомо, так звані "косовари" - це видуманий, невідомий в історії народ. Це, насправді, албанці, що мешкають на споконвічній етнічній сербській території. Окрім того, албанці вже мають свою національну державу, яка може забезпечити усі потреби цієї нації. Навіщо Європі ще одна Албанія?"

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення san » 04.03.2008 16:46

Та от власне, що всі прочитав :)

На рахунок косоварів, цілком підтримую - до Косово вони мають таке ж відношення як вьєтнамці до Херсону...

А от як бути з Кримом? :)
Раз
що кожна нація має право на створення національної держави на власних етнічних землях.
die Große Schlange

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 97
З нами з: 01.12.2006 15:41
Контактна інформація:

Re: Косово и Метохија

Повідомлення Jevgen » 11.03.2008 10:04

san писав:Та от власне, що всі прочитав :)

На рахунок косоварів, цілком підтримую - до Косово вони мають таке ж відношення як вьєтнамці до Херсону...

А от як бути з Кримом? :)
Раз
що кожна нація має право на створення національної держави на власних етнічних землях.

А що з Кримом не так?

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість