Долинські свободівці вшанували пам'ять загиблих героїв УПА

Новини міста та регіону.

Модератори: san, vanya

Відповісти
was
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення was » 17.10.2013 23:54

В с.Новичка долинські свободівці вшанували пам'ять загиблих героїв УПА.
14 жовтня 2013 року на Покрови в далекому передмісті Долини на непримітному краю Загір’я біля відтвореного музею-криївки відбулися поминальна панахида та віче на знак вшанування пам'яті вояків УПА, які загинули в нерівному бою з енкаведистами.
У вшануванні героїв взяли участь члени Долинської районної організації ВО «Свобода», громадські активісти. Знаковою була присутність долинської молоді на цій пам'ятній панахиді за героями, котрі віддали життя за наближення пори державної незалежності України.
Викриття криївки пов'язують з присутністю в цьому мікрорайоні підозрілої групи «геодезистів» із шести чоловік, котрі висліджували околиці Загір’я і Долини, вдень і вночі таємничо працювали з привезеною апаратурою у винайнятій кімнаті, нікого до себе не впускаючи. Але відразу ж після захоплення бункера облавою енкаведистів – ця спецгрупа виїхала.
Ця подія сталася зраненька в п’ятій-шостій годині на старий-новий рік 14 січня 1952 року. Обійстя сім'ї Олексина, де була утаємничена криївка оточив підрозділ військ МГБ. Криївку видала вентиляційна труба, вихід якої в кущах нашпортали енкаведисти. За її траєкторією почали діставатись до схрону. Це відчули партизани, раптово відкрили кришку люка і кинули гранати. Вибухи струсонули вранішню тишу Загір’я. Довго ще було чути вибухи і стрілянину, але в нерівному бою повстанці загинули.
Цей січневий день 1952 року відправляв у вічність імена до останнього подиху життя відданих рідній землі українських патріотів, молодих воїнів повстанської армії – керівника СБ калуського окружного проводу ОУН Василя Кобилинця (Сокола) з Брязи, керівника СБ Долинського надрайонного проводу Богдана Долішнього (Бистрого, Баяна, Крука) з Тяпче, охоронника окружного проводу Івана Бунковського (Богуна, Охочого) з Болехова, бойовика Долинського надрайонного проводу Михайла Гошовського (Максима) з Росточок.
Їхні портрети й імена увічнені на меморіальній стелі тутешньої криївки-музею на честь пам’яті про їхній подвиг задля майбутньої української державної незалежності.

Прес-служба Долинської районної організації ВО «Свобода»

Ymka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Re: Долинські свободівці вшанували пам'ять загиблих героїв У

Повідомлення Ymka » 20.10.2013 21:56

передмісті Долини на непримітному краю Загір’я біля відтвореного музею-криївки
-__________________________________________________
де таке є? Чи вартий цей музей уваги?

Ymka
Любить писати