Повідомлення РВ ГУ МНС

Новини міста та регіону.

Модератори: san, vanya

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення РВ ГУ МНС

Повідомлення МНС » 10.08.2005 11:09

ДО ВІДОМА ГРОМАДЯН ДОЛИНЩИНИ

Протягом 2005 р. на території області виникло 5 надзвичайних ситуацій,
з них 3 – техногенного та дві – природного характеру.
Зокрема, в липні п. р. виникло дві надзвичайні ситуації об’єктового рівня,під час яких загинуло 6 осіб (з них 1 дитина) та постраждало 12 осіб (з них двоє дітей):

3. 07 2005 р. на автомобільній трасі Чернівці-Нижанковичі в районі с. Тяпче Долинського району Івано-Франківської області в результаті автомобілів ВАЗ 2106 та “Шевроле АВЕО” 6 чоловік загинуло, один травмований;

17. 07. 2005 р. після святкування 16. 07. 05 р. дня народження в приватному житловому будинку в м. Яремче з діагнозом “харчова токсикоінфекція”

17. 07. 05 р. в інфекційне відділення міської лікарні м. Яремче госпіталізовано 11 осіб, з них двоє дітей. На 20. 07. 05 р. всі хворі виписані.

Некласифіковані події:

з початку року на території області виявлено 289 вибухонебезпечних предметів, які знешкоджено піротехнічними групами військових частин Міністерства оборони України.
Внаслідок дорожньо-транспортних пригод загинуло 65 осіб, з них 2 дитини.
На водних об’єктах області загинули 52 особи, з них 6 дітей та врятовано 21 особу.

В 2005 році підрозділами пожежно-рятувальної служби області здійснено 600 виїздів на гасіння пожеж, при цьому врятовано 61 особу. На місцях пожеж виявлено тіла 48 осіб, з них 1 дитина.

Здійснено 48 виїздів для надання допомоги населенню в побуті.
З початку року в місцях активного відпочинку в гірській місцевості рятувальниками аварійно-рятувальних пунктів Івано-Франківського СВАРЗ врятовано 44 особи, надано допомогу 77 особам, які отримали травми різного ступеня важкості.

**************
За 2005 рік на 3. 08. 2005 р. на території Долинського РВ ГУ МНС виникло 27 пожеж, якими завдано прямих матеріальних збитків на 80870 грн. На пожежі загинула одна особа.

1 серпня 2005 р. о 14 год. за повідомленням про пожежу в житловому будинку с. Підліски, на місце пожежі виїхали пожежники, які встановили, що внаслідок попадання грозового розряду
в стояк вводу електроживлення в житловий будинок, подальшого горіння не було.

Незабаром цього ж дня о 16 год. 25 хв. за повідомленням про пожежу в житловому будинку в с. Оболоня до місця пожежі було направлено І-ше відділення СДПЧ-15. Горіли пиломатеріали, котрі були складені на віддалі 0,5 м від житлового будинку. Пожежу погашено. Під час гасіння пожежі врятовано житловий будинок. Ймовірна причина пожежі – грозовий розряд.

Аналізуючи цю ситуацію з пожежами та надзвичайними ситуаціями,
працівники Долинського районного відділу ГУ МНС звертаються до Вас з проханням бути уважними та вкрай обережними при поводженні з вогнем, дбати про пожежну безпеку свого життя та
оточуючих Вас людей.

Пам’ятайте: дотримання вимог правил обережного поводження з вогнем в побуті та громадських місцях – запорука збереження не тільки власного життя та майна, а й оточуючих.


Віталій КУЛЬЧИЦЬКИЙ
Начальник Долинського РВ ГУ МНС.

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення МНС » 19.08.2005 20:47

ЗА ДВА ТИЖНІ – ШІСТЬ ПОЖЕЖ

Долинський районний відділ ГУ МНС Ураїни в Івано-Франківській області повідомляє, що протягом останніх років ситуація з пожежами та загибеллю людей на них залишається тривожною.

Щороку в Україні виникає понад 60 тисяч пожеж, на яких гине та отримує травми понад 5 тис. чоловік.

За перше півріччя 2005 року на території Івано-Франківської області виникло 535 пожеж, у вогні загинуло 39 осіб, ще 13 отримали травми. Пожежами завдано прямих матеріальних збитків на 1 млн. 483 тисячі гривень.

На території Долинського РВ на 15. 08. 2005 р. виникло 32 пожежі, у вогні загинуло 2 громадян. Матеріальні збитки від пожеж становлять 99 235 грн.

Особливе занепокоєння викликають пожежі у житловому секторі, що для нашого району складає 99% від загальної кількості. Необережне поводження з вогнем залишається домінуючою серед причин виникнення пожеж. З початку року саме через цю причину виникло 16 пожеж. На другому місці – пожежі через порушення правил обладнання та експлуатації електричного устаткування та побутових електроприладів – 11 пожеж. А в період літнього пожежно-небезпечного періоду – небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.

Незважаючи на вжиті заходи, відділення з питань наглядово-профілактичної роботи Долинського РВ не в змозі забезпечити пожежну безпеку населення без його допомоги й розуміння. Приміром, лише за два тижні серпня на території Долинського району та Болехівської міської ради виникло 6 пожеж, на яких загинув один житель району, прямих збитків завдано на суму понад 9 тис. грн.

Усім нам необхідно докласти максимум зусиль, аби запобігти подібному, дбати про свою безпеку та безпеку близьких. Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, не думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться. Це хибні думки. Вогонь не питає дозволу, щоб зробити свою “чорну” справу.

Долинський районний відділ звертається до Вас з проханням бути обережними при поводженні з вогнем.

Пам’ятайте: лише суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе Вам уникнути лиха. Будьте обережні, бережіть своє життя і майно від вогню.


Віталій КУЛЬЧИЦЬКИЙ
Начальник Долинського РВ ГУ МНС

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення МНС » 26.08.2005 15:58

ПОРЯДОК
проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації органами державного пожежного нагляду.


Експертиза проводиться згідно наказу МНС № 186 від 23.11.2004 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 листопада 2004 р. за N 515/10114

Державній експертизі підлягають всі типові проекти, проекти будівництва, документація на випуск пожежонебезпечної продукції незалежно від підпорядкування і форм власності інвесторів і замовників та джерел фінансування.

Державна експертиза проектів будівництва, документації на випуск пожежонебезпечної продукції проводиться урядовим органом державного управління у сфері держпожнагляду; державна експертиза типових зональних проектів, проектів та робочих проектів проводиться відповідними територіальними органами держпожнагляду, у зоні пожежно-профілактичного обслуговування яких будуть вестись будівництво, реконструкція, розширення та технічне переоснащення об'єктів.

Проекти будівництва, державна експертиза яких проводиться місцевими органами держпожнагляду, визначаються їх територіальними органами.(додається наказ ГУ МНС в Івано-Франківській області)

Для одержання експертного висновку замовник державної експертизи або суб'єкт господарювання за його дорученням, щодо типових і зональних проектів та документації на випуск пожежонебезпечної продукції - інститути-розробники подають до органів державного пожежного нагляду письмову заяву та проектно-кошторисну документацію в повному обсязі.

Вартість робіт, пов'язаних з проведенням державної експертизи проектів будівництва щодо пожежної безпеки у складі комплексної державної експертизи, визначається згідно із наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 07.05.2002 N 88 ( v0088509-02 ) "Про затвердження показників визначення вартості проведення комплексної державної експертизи проектів будівництва".

Термін проведення державної експертизи не повинен перевищувати 15 календарних днів, а в разі, якщо проектом передбачається будівництво крупних та складних об'єктів, - 30 календарних днів.

За результатами державної експертизи проектів будівництва та іншої документації щодо пожежної безпеки оформляється експертний висновок, що підписується керівником органу державного пожежного нагляду та безпосереднім виконавцем експертизи.

У разі незгоди з експертним висновком замовник проекту може оскаржити його в місячний термін у територіальному органі або урядовому органі державного управління у сфері держпожнагляду, органі, що затвердив нормативні акти з пожежної безпеки, а також у суді чи господарському суді.

Замовник, який розпочав будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, упровадження нових технологій або розповсюдження типових і зональних проектів, а також випуск пожежонебезпечної продукції без позитивних результатів державної експертизи, несе відповідальність згідно із законодавством.

На проекти які згідно наказу ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТу УКРАЇНИ З БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ № 187 від 12.11.2003 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 грудня 2003 р. за N 1129/8450 «Про затвердження Переліку об'єктів, затвердження проектів будівництва яких у межах законодавства України не потребує висновку комплексної державної експертизи» (додається) до органів ДПН подається заява (Додається ) встановленого взірця без угоди укрдержінвестекспертизи.

Начальнику Долинського РВ ГУ МНС
п. В.П.Кульчицькому

Прошу Вас провести експертизу проектної документації на ___________________________________________________________
___________________________________________________________
в__________________________________________________________

______________ _______________ _______________________
(дата) (підпис) ( П.І.Б. керівника (замовника)

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення МНС » 26.08.2005 16:01

ШАНОВНІ КРАЯНИ

Долинський районний відділ ГУ МНС України в Івано – Франківській області повідомляє, що протягом останніх років ситуація з пожежами та загибеллю людей на них залишається тривожною.

Щороку в Україні виникає понад 60 тисяч пожеж, на яких гине та отримує травми понад 5 тис. чоловік.

За перше півріччя 2005 року на території Івано – Франкіської області виникло 535 пожеж, у вогні загинуло 39 осіб, ще 13 отримали травми. Пожежами завдано прямих матеріальних збитків на суму 1 млн. 483 тисячі гривень.

На території Долинського РВ станом на 15.08.2005 року виникло 32 пожежі, у вогні загинуло 2 громадян. Матеріальні збитки від пожеж становлять 99 235 грн.

Причинами виникнення пожеж послужили:
- необережне поводження з вогнем – 16;
- від короткого замикання електричних мереж – 11;
- дитячі пустощі – 1;
- грозовий розряд – 1;
- пічне опалення – 1;
- інші – 2.

Незважаючи на вжиті заходи, відділення з питань наглядово – профілактичної роботи Долинського РВ не в змозі забезпечити пожежну безпеку населення без його допомоги й розуміння. Приміром, лише за два тижні серпня на території райвідділу виникло 6 пожеж, на яких загинув один житель району, прямих збитків завдано на суму понад 9 тис. грн.

Усім нам необхідно докласти максимум зусиль, аби запобігти подібному, дбати про свою безпеку та безпеку близьких. Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, не думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться. Це хибні думки. Вогонь не питає дозволу, щоб зробити свою " чорну " справу.

Долинський районний відділ звертається до Вас з проханням бути обережними при поводженні з вогнем. Пам’ятайте: лише суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе Вам уникнути лиха. Будьте обережні, бережіть своє життя і майно від вогню.

Мельник Т.З.
начальник відділення з питань наглядово-профілактичної діяльності Долинськогого РВ ГУ МНС

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення МНС » 26.08.2005 16:02

До відома керівників установ, організації району !

Державний пожежний нагляд Долинського району повідомляє Вас, що згідно 3.14. “Правил пожежної безпеки в Україні” “З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам, організації їх, гасіння на підприємствах створюються добровільні пожежні дружини (ДПД) та команди (ДПК), діяльність яких повинна здійснюватись відповідно до Положення про добровільні пожежні дружини (команди), затвердженого наказом МНС України від 11.02.2004 року № 70 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1994 року № 508.

Членів добровільних пожежних дружин (команд), які підлягають обов’язковому особистому страхуванню (на випадок загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, одержаних під час ліквідації пожежі або наслідків аварії), слід застрахувати відповідно до Положення про порядок і умови обов’язкового особистого страхування працівників відомчої та сільської пожежної охорони й членів добровільних пожежних дружин (команд), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1995 року № 232”.

Стаття 30 Закону України “Про пожежну безпеку” наголошує на особисті страхування працівників відомчої, сільської пожежної охорони та добровільної пожежної дружини (команд). Працівники відомчої й сільської пожежної охорони та члени добровільних пожежних дружин (команд) підлягають обов’язковому страхуванню на випадок загибелі (смерті) або, поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, одержаних під час ліквідації пожежі або наслідків аварії, у розмірі десятирічної заробітної платні за посадою, яку вони займали (займають).

Страхування працівників відомчої пожежної охорони та членів добровільних пожежних (команд) здійснюється за рахунок підприємств, організацій, установ, де вони створені.

На виконання статті 30 Закон України “Про пожежну безпеку” Кабінет Міністрів України затвердив Положення про порядок та умови обов’язкового особистого страхування працівників відомчої та сільської пожежної охорони та членів добровільних пожежних дружин за № 232 від 3.04.1995 року.

Це положення визначає порядок та умови страхування працівників ДПД та відомчої пожежної охорони. Страховиком згідно положення є страхова компанія, яка має відповідну ліцензію. Максимальний обсяг відповідальності страховика встановляється в розмірі 10 річної заробітної плати застрахованого за посадою в день страхування. Максимальний страховий тариф складає 2% застрахованої суми. Термін страхування – 1 рік. “Положення про добровільні пожежні дружини (команди)” затверджені наказом МНС України № 70 від 11.02.2004 року.

Добровільні пожежні дружини (команди) створюються у відповідності до Закону України “Про пожежну безпеку” ст. 28 на підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності та видів господарської діяльності та наявності підрозділів державної чи відомчої пожежної охорони з кількістю працюючих, 25 чол і більше.

При наявності виїзної пожежної техніки на підприємствах з числа членів ДПД можуть організовуватись ДПК у яких повинно забезпечуватись цілодобове чергування обслуги. Створення ДПД та організація їх діяльності покладається на власників підприємств. Усі витрати по обов’язковому страхуванню та утриманню ДПД та ДПК покладається на рахунок тих підприємств, де вони створені.

Отже, за те, що члени добровільних пожежних дружин на підприємстві, установі та в організації не застраховані до керівника підприємства органами Державного пожежного нагляду будуть вживатися заходи адміністративного впливу, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.

За детальною інформацією звертайтесь в ВПНПД Долинського району тел. 2-00-11

Т.З.Мельник
Головний Державний інспектор
з пожежного нагляду Долинського району

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення МНС » 12.09.2005 22:13

З 16.09.2005 вводиться в дію Наказ МНС України № 161 від 22.08.2005 який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 вересня 2005 р. за N 990/11270
«Про затвердження Переліку однотипних за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації»

Вибірка деяких основних пунктів з наказу: http://mns.dolyna.net/n161.rar

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення МНС » 24.11.2005 21:23

ЗВЕРНЕННЯ ДОЛИНСЬКОГО РАЙОННОГО ВІДДІЛУ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ДО НАСЕЛЕННЯ РАЙОНУ

Долинський районний відділ з питань надзвичайних ситуацій звертається до громадян з приводу тривожної ситуації, що склалась у зв’язку з різким погіршенням погодних умов та похолоданням. Це велика кількість дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками, багато пожеж із людськими жертвами та великими матеріальними збитками.

На території Долинського РВ ГУМ НС України станом на 14.11.20005 р. виникло 49 пожеж, у вогні загинуло 2 громадян. Матеріальні збитки від пожеж становлять 205 450 грн.

Вірогідне виникнення надзвичайних ситуацій у комунальному господарстві, енергетиці, зв‘язку через сильні опади (сніг, мокрий сніг). Внаслідок погіршення стану покриття доріг та зниження видимості ускладнюється робота транспорту. В таких умовах особливої ваги набуває дотримання кожним громадянином, працівниками та керівниками підприємств, установ та організацій заходів особистої та колективної безпеки.

Шановні громадяни! Виявляйте особливу пильність і обережність при використанні обігрівачів, газового й електричного обладнання та устаткування. Ретельно дотримуйтесь правил пожежної безпеки.
Пам’ятайте: несправне пічне опалення, використання саморобних електрообігрівачів, паління у ліжку в нетверезому стані – основні причини пожеж та загибелі людей на них. Задля уникнення трагедій варто також утриматися від виходу на перший лід та не допускати на нього дітей! Похолодання загрожує обмороженнями при неправильному підборі одягу, перебуванні на свіжому повітрі у стані алкогольного сп`яніння. Слід також утриматися від подорожей автомобілем, походів у гори, ліс, а також одиночних переходів на далекі відстані навіть у межах одного населеного пункту.

Окремо звертаємось до керівників підприємств, установ та організацій з проханням виявити підвищену увагу при використанні електричного, газового, обігрівального та іншого обладнання на виробництві. Особливого піклування потребують системи життєзабезпечення, енерго- та теплопостачання міст, населених пунктів, підприємств та установ.

Свіча
Мас-медіа
Повідомлень: 277
З нами з: 02.08.2005 12:12
Контактна інформація:

Служба 01

Повідомлення Свіча » 29.11.2005 22:00

КІЛЬКІСТЬ ПОЖЕЖ ЗРОСТАЄ

З року в рік фахівці управління МНС проводять комплекс профілактичних заходів щодо попередження випадків виникнення пожеж та загибелі людей на них, особливо в осінньо-зимовий небезпечний період, шкода, що не всі з цього роблять належні висновки – ані громадськість, ані ті, кому згідно з чинним законодавством це потрібно було б зробити. Як наслідок, в поточному році на Івано-Франківщині вже виникло 768 пожеж, на яких загинуло 56 та постраждало 24 людини. А попереду ще півтора найтяжчі в пожежному плані місяці. Як правило, в листопаді та грудні через вогонь гине майже стільки ж наших краян, як за попередні десять, а кількість пожеж сягає до 40% від загальної кількості.

На території Долинського РВ ГУ МНС на 14. 11. 2005 року виникло 49 пожеж, і 5 з них за три тижні листопаду. Матеріальні збитки від пожеж становлять понад 205 тис. грн.

4. 11. 05 р. з вини чотирирічного Василька в с. Княжолука згоріла господарська будівля, близько 2 т сіна; 6. 11. 05 р. в результаті підпалу в м. Болехові ФГ “Мрія” знищено близько 130 м кв. покриття, 60 м кв. перекриття та орієнтовно 40 т сіна; 7. 11. 05 р. в с. Новичка через коротке замикання електропроводки двигуна згорів автомобіль; 7. 11. 05 р. в с. Сукіль через коротке замикання електропроводки згорів піднавіс з дровами; 13. 11. 05 р. виникла пожежа в с. Оболоня, в результаті якої знищено господарську будівлю та 1 т сіна. Причина встановлюється.

Працівники відділення з питань наглядово-профілактичної діяльності районного відділу ГУ МНС в Івано-Франківській області звертаються до всіх громадян не ставитися зневажливо до вимог пожежної безпеки, не наражати себе і своїх близьких на смертельну небезпеку. Треба ніколи не забувати, що за декілька хвилин пожежа здатна перетворити на попіл майно, що наживалося впродовж усього життя. Нагадуєм, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить нас від бід і страждань, що приносять пожежі.

Андрій ПАНАС
Інженер ВПНПД Долинського РВ ГУ МНС
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

Свіча
Мас-медіа
Повідомлень: 277
З нами з: 02.08.2005 12:12
Контактна інформація:

Служба 01

Повідомлення Свіча » 21.12.2005 17:47

НЕ БУДЬМО БАЙДУЖИМИ!

За 11 місяців 2005 року на території Долинського РВ ГУ МНС виникло 49 пожеж, у вогні загинуло 2 громадян. Збитки від пожеж складають 204 450 грн.

З настанням холодної пори року особливої гостроти набувають пожежі в підвальних приміщеннях багатоповерхівок, де знаходять собі притулок сторонні особи без невизначеного місця проживання. А чому? Та тому, що адміністрацією КП “Житловик” ігноруються вимоги правил пожежної безпеки, не вживаються заходи щодо приведення в належний протипожежний стан підвальних приміщень місцевою владою.

У значній кількості житлових будинків КП “Житловик” в підвалах зберігаються спалимі матеріали, або й сміття. Входи в підвальні приміщення не закриті на замки, тому там влаштовані дерев’яні кладови, в яких для освітлення використовують тимчасові лінії електромереж.

Особливо турбує санітарний і протипожежний стан підвалів в будинках № 10 (пр. Незалежності), № 16 вул. Чорновола; № 20, 20а, 24 б вул. Обліски та ін.

Багато в чому все це також залежить і від мешканців багатоповерхівок, які займаючи позицію “моя хата скраю”, такій безгосподарності сприяють.

Шановні мешканці міста! Долинський РВ ГУ МНС звертається до Вас з проханням дбати про безпеку свого життя та оточуючих Вас людей. Сподіваємось на розуміння органів влади, посадових осіб комунальних господарств та й жителів будинків. Бо тільки спільними зусиллями ми зможемо навести належний порядок в наших будинках.

Пам’ятайте: людська необережність у поводженні з вогнем, порушення правил пожежної безпеки в побуті – від цього один крок до біди.

Мирон ДАРВАЙ.
Молодший інспектор ВПНПД Долинського РВ ГУ МНС.
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

Аватар користувача
Добра справа
Мас-медіа
Повідомлень: 108
З нами з: 04.11.2005 18:52
Звідки: м. Долина
Контактна інформація:

Повідомлення Добра справа » 24.12.2005 20:04

УБЕЗПЕЧТЕ ДІТЕЙ ВІД ЛИХА

Найжаданішими та найзагадковішими днями у році, котрі завжди зачаровують думки дорослих і, особливо, дітей – є зимові свята. Саме тоді серця усіх сповнюються надією на щасливе майбутнє, здійснення найзаповітніших мрій та сподівань.

Щоб убезпечити дітей від травмувань та загибелі, в першу чергу, потрібно подбати про належне облаштування приміщення, в якому проводитимуться святкування. У цьому керівникам дитячих установ допоможе інспектор пожежного нагляду, який розповість про необхідні засоби пожежегасіння, способи евакуації, найкраще місце встановлення ялинки, справність електромережі тощо.

Ще одним з небезпечних факторів святкування є піротехнічні пристрої. Це петарди, хлопавки, бенгальські вогні, ракети, феєрверки, салюти – весь арсенал гучних і яскравих іграшок, без яких Новий рік втрачає свою неповторність, і які водночас становлять небезпеку, і пов'язане це з тим, що на жаль, на вітчизняному ринку, особливо напередодні зимових свят, з’являється чимало несертифікованої продукції.

Здебільшого її розповсюджують на базарах, стихійних ринках, на вулицях. У продавців відсутні не лише сертифікати, а й спеціальні дозволи на реалізацію.

Неліцензована піротехнічна продукція здатна завдати значної шкоди, спричинити травмування людей.

Зважаючи на це, варто звернути увагу, яка продукція потрапила на свято, не варто використовувати феєрверки, петарди, хлопавки у не пристосованих для цього місцях чи приміщеннях. Іскри можуть потрапити на одяг та інші легкозаймисті предмети. Краще порадувати око різнокольоровими вогниками, встановивши феєрверки на спеціально підготовленій території за межами приміщень. Ні в якому разі не дозволяйте дітям самостійно розпалювати бенгальські вогні. Ще однією обов’язковою умовою є наявність вогнегасників у приміщенні, де проводитиметься вечірка. Їх повинно бути не менше двох.
Варто обмежити доступ маленьких дітей до сірників, запальничок, адже забави із сірниками чи не найпоширеніша причина тих пожеж, котрих можна було уникнути.

Сподіваємося, що ці прості поради вбезпечать Вас і тих, хто поруч, від ймовірного каліцтва, а свята пройдуть радісно і безтурботно!

Віталій Кульчицький
Начальник Долинського РВ ГУ МНС в Івано-Франківській області
Цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Добра справа"

Свіча
Мас-медіа
Повідомлень: 277
З нами з: 02.08.2005 12:12
Контактна інформація:

Повідомлення Свіча » 02.01.2006 15:11

ЩОБ СВЯТО БУЛО ЩАСЛИВИМ...

Найжаданішими та найзагадковішими днями у році, котрі завжди зачаровують думки дорослих і особливо дітей – є зимові свята.
Мерехкотіння дивовижних різнокольорових вогників на ялинках, іскристі бенгальські зірочки, маскарадні костюми – уся ця феєрія у залах дитячих садків, шкіл схожа на неймовірну казку, однак деколи доволі небезпечну. Подбати про те, аби дітей оминуло лихо, зобов’язані дорослі. Для цього необхідно пам’ятати, що малюки найчастіше несвідомо провокують небезпечні ситуації власними вчинками, тож не варто залишати їх сам на сам із спокусами.

Щоб убезпечити дітей від травмувань та загибелі, в першу чергу, потрібно подбати про належне облаштування приміщення, в якому проводитимуться святкування. Якщо ж конкретніше, то основні вимоги для облаштування новорічних вечірок такі: ялинка повинна бути встановлена на стійкій основі, проте розміщена не у проходах, біля виходів чи на шляхах евакуації. Ще одна пересторога стосується використання на новорічному дереві та у приміщенні загалом ілюмінації. Освітлення повинно бути змонтоване з дотриманням правил влаштування електроустановок: якщо електрична освітлювальна мережа використовується без понижувального трансформатора, святкові гірлянди повинні застосовуватись лише з послідовним увімкненням лампочок, напругою 12 В, потужність яких не повинна перевищувати 25 Вт. Електромережа має бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами. Підключення освітлення до мережі повинно здійснюватись за допомогою штепсельних з’єднань.

Ялинкові прикраси не повинні бути целулоїдними, виконаними з марлі чи вати. Окрім того, забороняється запалювати на дереві справжні свічки. Маскарадний одяг дітей не повинен бути із легкозаймистих та синтетичних матеріалів, краще пошити костюм, використовуючи натуральні тканини.

Ще одним з небезпечних факторів святкування є піротехнічні пристрої. Це петарди, хлопавки, бенгальські вогні, ракети, феєрверки, салюти – весь арсенал гучних і яскравих іграшок, без яких Новий рік втрачає свою неповторність, і які водночас становлять небезпеку, і пов’язане це з тим, що на жаль, на вітчизняному ринку, особливо напередодні зимових свят, з’являється чимало несертифікованої продукції. Здебільшого її розповсюджують на базарах, стихійних ринках, на вулицях.

Зважаючи на це, варто звернути увагу, яка продукція потрапила на свято!

Варто обмежити доступ маленьких дітей до сірників, запальничок, адже забави із сірниками чи не найпоширеніша причина тих пожеж, котрих можна було уникнути. Підлітки ж, намагаючись спробувати усіх шкідливих звичок, запозичених у дорослих, починають, зазвичай, із сигарет. Знаючи, що батьки не схвалять такої допитливості, ховаються на горищах, у сараях та інших потаємних місцях і проводять свої досліди. Саме ці місця і є джерелами пожеж.

Сподіваємося, що ці прості поради вбезпечать вас і тих, хто поруч, від ймовірного каліцтва, а свята пройдуть радісно і безтурботно!

Віталій КУЛЬЧИЦЬКИЙ.
Начальник Долинського РВ ГУ МНС в Івано-Франківській області.
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення МНС » 26.01.2006 18:31

Бережімося морозу
Долинський районний відділ головного управління МНС в області наголошує: для тих, хто довго перебуває на дворі при низькій температурі, існує реальна загроза сильно замерзнути, а то й обморозити собі ніс, пальці рук і ніг. Причинами обмороження можуть бути легкий або вологий одяг, тісне або мокре взуття. Ознаки обмороження наступні: потерпілий не відчуває обмороженої частини тіла, немовби її не існує. Шкіра блідне, втрачає чутливість, температура її знижується.
При загальному замерзанні з’являється озноб, збудження, згодом настає в’ялість, апатія, сонливість, закляклість, шкіра стає блідою, губи і ніс синіють, послаблюється діяльність серця. Для профілактики обморожень носа і щік, перед виходом на вулицю на ці ділянки шкіри доцільно нанести захисний крем. Щодо першої медичної допомоги, то переохолоджену ділянку слід одразу ж обережно розтерти теплими руками до відновлення нормальної чутливості і звичайного кольору. Не можна розтирати снігом чи рукавицями, оскільки обморожена шкіра стає надто чутливою до пошкоджень. Потерпілого необхідно доставити у тепле місце.

Шановні мешканці краю ! Дбайте про своє здоров’я. Прислухайтесь до наших порад.
Керівництво Долинського РВ ГУ МНС

Катання на лижах – цікаво і небезпечно ...
Вихідні святкові дні провести у Карпатах виявили бажання чимало туристів. А який відпочинок без катання на лижах?
З кінця грудня по лютий місяці, коли в Карпати приїжджають сотні туристів всі гірські рятувально-аварійні пости Прикарпаття переведено на посилений режим роботи. Рятувальники чергують на основних гірських схилах і біля канатно - бугельних витягів. Окрім суто рятувальних функцій, вони надають, у разі потреби , першу долікарську допомогу туристам і допроваджують їх до найближчого медичного закладу.
Гірські рятувальники констатують, що за минулі вихідні святкові дні під час відпочинку і катання на гірськолижних трасах Прикарпаття травми різного роду отримали щонайменше 188 відпочиваючих. Так, на гірськолижних трасах Буковеля травмувалось 65 людей, ще 14 туристів отримали травми під час катання на лижах у Верховині, в Яремче - 12 відпочиваючих отримали забої різної степені кінцівок та струс головного мозку. Не обійшлося без травм і на Косівських гірськолижних трасах.
Як правило, кажуть рятувальники, в основному травмуються відпочиваючі, які практично не мають досвіду катання на лижах. Це так звані «неорганізовані туристи», які перед їздою на лижах не проходять інструктаж у фахівців , а для спуску обирають необладнане місце. Найчастіше причиною неприємних ситуацій стає недооцінка небезпеки, яку приховують гори, переоцінка власних можливостей.  
  Командир воєнізованого пошуково-рятувального взводу ГУ МНС в області Олег Ковтун наголошує, що особиста безпека гірськолижника забезпечується перш за все хорошою фізичною підготовкою, дотриманням правил поведінки на трасах, знанням прийомів правильного падіння, використанням добре відрегульованих кріплень. В місцях масового відпочинку і на гірськолижних трасах гірськолижники повинні дотримуватись правил поведінки на трасах.
Всім відпочиваючим варто пам’ятати, що наскільки б високим не був професійний рівень рятувальників та кількість проведених профілактичних заходів щодо забезпечення безпеки туристів, їхнього травматизму не вдасться уникнути, якщо люди, насамперед, самі не дбатимуть про безпеку власного життя та здоров’я. Адже гори легковажності, безпечності та нехтування елементарними правилами поведінки не вибачають.

Дотримання цих правил зробить Ваш відпочинок більш приємним. Бережіть своє життя.
Керівництво Долинського РВ ГУ МНС

Підступні підвали
Взимку особливу тривогу у працівників пожежно-рятувальної служби району викликають пожежі у підвалах багатоповерхівок житлових будинків. Впродовж місяця районним відділом проводилася перевірка підвальних приміщень. Перевірено близько 48-ми підвалів. Як стверджують спеціалісти, в порівнянні із кінцем осені – початком зими ситуація не покращилася. Утримувати підвали в належному стані повинні комунальні господарства району. Керівництво КП "Житловик" та органи місцевого самоврядування разом із мешканцями будинків мали б створити всі умови, аби не допустити вхід туди сторонніх осіб. Втім, як виявляється, це є великою проблемою і для комунальників, і для жильців. Минулого року посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, але штраф, сума якого становить не більше ста гривень, навряд чи вплине на свідомість працівників МЖКП.
А з настанням холодів від візитів непрошених гостей найбільше потерпають мешканці багатоповерхівок. Люди без постійного місця проживання та роду занять знаходять собі притулок у теплих і сухих підвальних приміщеннях. Щоб зігрітись, особливо у зимову пору, вони часто нехтують правилами пожежної безпеки і як результат - це закінчується пожежами. До речі, пожежі, які виникають в підвальних приміщеннях, небезпечні виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканців.
Не меншою проблемою,є те що і самі мешканці зберігають у підвалах своїх будинків різний мотлох, а нерідко - і вибухонебезпечні речовини, тим самим наражаючи себе на реальну небезпеку.
Тому державний пожежний нагляд Долинського району застерігає: не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки. Не кидайте недопалки в пожежонебезпечних місцях і не користуйтеся для підсвічування в підвалах відкритим вонем, а тільки ліхтарем.

Пам’ятайте: найменша необережність може викликати велику біду.

Начальник відділення з питань наглядово-профілактичної
роботи Долинського РВ ГУ МНС Т.З.Мельник

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення МНС » 14.02.2006 21:12

МОРОЗ ТИСНЕ – ВОГОНЬ НЕ ДРІМАЄ

З настанням різкого зниження температури повітря багато людей використовує саморобні нагрівальні прилади, найчастіше у вихідні дні, що може призвести до виникнення пожежі і трагічних наслідків.
Так, з початку цього року на території району виникло 4 пожежі, які завдали збитків на 20900 грн., на 425000 грн. врятовано майна, але не обійшлося без жертв.

Пожежа – це завжди лихо, яке тягне за собою не тільки значні матеріальні збитки, але й забирає людські життя. Держпожнагляд звертається до Вас, громадяни, з проханням бути особливо обережними у поводженні з вогнем. Надійно оберігайте свій дім від пожеж. Слідкуйте за справністю електропроводки та електронагрівальних приладів.

Пам'ятайте: пожежа – не випадковість, а наслідок людської недбалості. Будьте обережні у поводженні з вогнем. Захистіть своє життя та майно від вогню!


В. ГРИГОРСЬКИЙ.
Інспектор – стажист Долинського РВ ГУ МНС с-нт в/с.

Свіча
Мас-медіа
Повідомлень: 277
З нами з: 02.08.2005 12:12
Контактна інформація:

Повідомлення Свіча » 07.04.2006 16:07

Служба-01

ОСЬ І МАЄШ – ДОСУШИЛИСЯ

Пожежі, яка спалахнула в одній з квартир будинку № 20, що по вул. Грушевського у Долині, могло б і не бути, якби її мешканці дотримувалися правил безпеки при експлуатації нагрівальних приладів. Ймовірно, що господар, пенсіонер Михайло Л., сушив на газовому конвекторі мокрий одяг, що й послужило причиною виникнення вогню.

При всіх намаганнях рятувальників з пожежею справитися якнайшвидше, уникнути збитків не вдалося. В одній з кімнат пошкоджено стіни, знищено речі домашнього вжитку та меблі. Загалом вогонь заподіяв втрати на 10 тис. грн.

І КУРИЛИ, Й ПИЛИ, І БІДИ НАРОБИЛИ

Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем (при курінні в ліжку) чоловіка власниці квартири Михайла В., – так записано в акті про пожежі, що сталася в одній з кімнат багатоповерхового будинку № 5, що по вул. С. Бандери. І в голові не вкладається, як це можна дорослій людині влягтись у ліжко і палити цигарку. Більше того, "бавитися" не тільки голубим димком, але й оковитою. А був Михайло В. не сам, а з "добірним" товариством, яке, очевидно, також веселитися любить. Досить того, що працівники пожежної охорони від явної небезпеки врятували всіх п'ятеро приятелів. Найгірше пережив пан Михайло, якого з ознаками алкогольного сп'яніння було доставлено у лікарню.

У кімнату, де перебували гості, тепер зайти страшно: стіни почорніли й обгоріли, меблі зіпсуті, не мають попереднього вигляду й інші речі. А все через безпечність, надмірну безконтрольність, все через те, що не знайшлося в компанії добродія, який би сказав: люди, спам'ятайтеся, де курять і п'ють – добра не чекати.

В. КУЛЬЧИЦЬКИЙ.
Начальник райвідділу ГУ МНС.
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

Аватар користувача
МНС
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 59
З нами з: 10.08.2005 10:48
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення МНС » 03.09.2006 15:00

Увага новий порядок проведення експертиз проектної документації та протипожежного стану об’єкту в органах держпожнагляду з 17.08.2006 р.

З 17 серпня 2006 року. вступив в дію наказ МНС України від 13.07.2006 № 444 „Про затвердження Методики розрахунку витрат часу та вартості проведення органом оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи”, який зареєстровано в Мiн’юстi 07.08.2006 р. за № 948/12822 та Постанова Кабінету Мiнiстрiв України №744 від 31.05.2006 р. «Про затвердження тарифів на проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи».

З 17 серпня для проведення експертизи проектно-кошторисної документації згідно табл. 4 та протипожежного стану об’єкту (для отримання дозволу на початок роботи ) необхідно:
1) Написати заяву (додається)
2) зареєструвати заяву в органах держпожнагляду і укласти угоду і оплатити рахунок
3) Дочекатись висновку

За детальнішою інформацією звертайтесь за те в м. Долина 21101 в робочі дні


Додаток № 1
Начальнику відділення ДПН Долинського РВ ГУ МНС
п. Мельнику Т.З.
ЗАЯВА
на проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи

(найменування підприємства та прізвище, ім'я, по батькові керівника (власника) або уповноваженої ним особи)

просить укласти договір та провести експертизу (вид експертизи)
(найменування об'єкта, його місцезнаходження)
до "____" _______________200_ р.

(характеристика підприємства, об'єкта, приміщення або проектно-кошторисної документації конструктивні елементи будівлі, загальна площа, ступінь пожежної небезпеки об'єкта або його призначення,
поверховість, наявність підвальних та горищних приміщень, систем електроосвітлення,
опалення, розрахункова кількість робочих місць, мінімальна відстань до пожежного депо, потреба у витратах води на зовнішнє та внутрішнє пожежогасіння

Для проведення експертизи протипожежного стану об’єкта:
- площа об’єкту ________ га., відстань від об’єкту до пожежної частини ______км,
- загальна вартість будівлі (складається із залишкової вартості будівлі та обладнання і вартості матеріальних цінностей)_______ тис. грн.
- чисельнiсть людей, що перебувають або можуть перебувати у будiвлi (примiщеннi), _____ чол
- об’єм будiвлi (примiщення) ____ м. куб - площа об’єкту ______ га.
об’єкт відноситься до категорії) : вибухопожежонебезпечний об'єкт, об'єкта з масовим перебуванням людей, інший (потрібне підкреслити )
Телефон _____________ Телефакс ______________________
Заявник _____________ ______________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
МП
"____"__________ 200__ р.
Заяву зареєстровано в відділенні ДПН Долинського району (найменування органу державного пожежного )
(дата реєстрації)

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей