"Конвертована" зарплата та неоподатковані доходи

Новини міста та регіону.

Модератори: san, vanya

Відповісти
Свіча
Мас-медіа
Повідомлень: 277
З нами з: 02.08.2005 12:12
Контактна інформація:

"Конвертована" зарплата та неоподатковані доходи

Повідомлення Свіча » 27.09.2005 14:59

Долинська податкова інспекція здійснює контроль за привильністю утримання та перерахування до бюджету податку з доходу фізичних осіб суб”єктами підприємницької діяльності. Порядок оподаткування доходів громадян отриманих ними протягом 2004 –2005 р.р. регулюється Законом України “ Про податок з доходів фізичних осіб”від 22.05.2003р. № 889-IV із відповідними змінами і доповненнями . Аналіз фінансово – господарської діяльності юридичних та фізичних осіб свідчить , що на даний час значна кількість суб”єктів господарюванню з метою несплати належних сум податків до бюджету вишукує різного роду шляхи ухилень від оподаткування під час виплат доходів громадянам .Виплата зарплати “ в конвертах” за рахунок тіньових коштів, за двома відомостями , неоподаткування інших доходів – з такими фактами ухилення від оподаткування податком з доходів фізичних осіб податківці зустрічаються на перевірках досить часто.
Так , за 9 місяців п.р. працівниками відділу документальних перевірок управління фізичних осіб, було здійснено перевірки у 28 СПД – юридичних та фізичних осіб, щодо правильності дотримання норм чинного податкового законодавства. При проведенні перевірок у зазначених суб”єктів господарювання виявлено порушення, що призвели до виплати доходів без утримання сум податку , а саме :; неоподаткувано дохід отриманий платником від прцедавця як додаткове благо (оплата за проживання в готелі); виплачено кошти за виконання будівельних та інших робіт; неоподатковано суми орендної плати фізичної особи за виплату оренди транспортного засобу ; виплата спонсорської допомоги та інші порушення, що вплинули на поступлення до бюджету не в повному обсязі. Внаслідок чого, до бюджету донараховано 248,9 тис.грн. цього податку. З них 83,2 тис.грн. основного платежу та застосовано штраф у вигляді фінансових санкцій на суму 165,7 тис.грн. Поступлення до бюджету донарахованих сум по податку з доходів фізичних осіб за виявленими фактами порушень становлять 247,7 тис.грн.
З метою наповнення дохідної частини бюджету, ліквідації заборгованості заробітної плати та поліпшення єфективності організації роботи з виявлення і оподаткуванню необлікованих та прихованих доходів фізичних осіб податковою інспекцією і надалі буде здійснюватися контроль за поступленнням в повному обсязі даного платежу до бюджету.

Увага! “Гаряча лінія”

27 вересня 2005р. відбудеться сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з начальником відділу документальних перевірок управління оподаткування фізичних осіб Долинської оДПІ Баландою Ольгою Богданівною

З 11.00 до 13.00 год. за телефоном 2-52-97.

щодо роз’яснення норм чинного законодавства з питань оподаткування та відповідальності за ухилення від сплати податку з доходів фізичних осіб, а також щодо виявлення фактів отримання заробітної плати у “конвертах”.

Відділ по обслуговуванню платників
Податків та взаємодії з ЗМІ та
Громадськістю Долинської оДПІ
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 1 гість