Як організувати дозвілля?

Новини міста та регіону.

Модератори: san, vanya

Відповісти
Свіча
Мас-медіа
Повідомлень: 277
З нами з: 02.08.2005 12:12
Контактна інформація:

Як організувати дозвілля?

Повідомлення Свіча » 01.11.2005 21:41

Все те краще, що є на рахунку багатьох закладів культури району має стати надбанням усіх. З цього й виходили працівники РНД, готуючи семінар на тему: "Любительські об'єднання, клуби за інтересами, дозвілля молоді й дітей в культурно-мистецьких закладах". А оскільки певні здобутки щодо цього є в клубних працівників Тростянця, Ракова та Вигоди, то вони й приймали учасників семінару, що недавно відбувся, в якому взяли участь провідні спеціалісти обласного науково-методичного центру культури Прикарпаття А. М. Карташ та В. В. Яковишина.

У Тростянці шановні гості ознайомилися з історією цього села, довідалися чимало цікавого про відомих людей краю, які свого часу тут жили й працювали – священика, письменника, етнографа, дбайливого господаря Миколу Дерлицю, священика і громадського діяча, батька Провідника ОУН Степана Бандери Андрія Бандеру. Тут й сьогодні живуть працьовиті і творчі люди, які зберігають і примножують традиції рідного краю. А ще особливо сприяють цьому мистецькі об'єднання, які діють при Будинку культури – "Майстриня", "Джерело" та "Молоді сім'ї". Любительське об'єднання "Майстриня" очолює дуже здібна і самобутня жінка, педагог за професією Віра Клименко. Пані Віра зробила екскурс в історію виникнення і розвитку народних ремесел, представила учасникам семінару свої роботи, які не можуть не захоплювати. Бо щоб вона не виготовляла: картину з соломки, різьблену шкатулку чи писанку – все заслуговує високої оцінки.

По-весняному звучали пісні у виконанні вокального тріо "Писанка", теплом і щирістю були пройняті виступи на тему організації дозвілля на селі Любові та Володимира Кіс, які працюючи в БК, цій справі віддали не один рік.

Багато змістовних заходів проводиться і в Раківському будинку культури. Його директор Наталія Сащак, будучи за це спокійною, "накрила" святковий стіл для зустрічі гостей на подвір'ї. На тім столі все було – і хліб-сіль, і яблука перестиглі, і виноград соковитий, і вино домашнє, і, звичайно, пісня, також щира, ніжна, лірична про те зеленеє жито, що на межі і про тих гостей, що від душі.

Як і варто було сподіватися, раківці присвятили частину семінару якраз пісні, власне, одному із її творців – Володимирові Івасюку."Червона рута", "Там за горою, за крем'яною", "Чебреці", "Водограй", "Я піду в далекі гори" та інші, які з насолодою в серці виконували аматори сцени Віталія Ваків, Любомир Скальський, Мар'яна Лаврів, Віталій Винник, Тетяна Гринишин… Передчасно згаслому композитору були присвячені вірші Юрія Рибчинського, які прочитали Віталія Ваків і Тетяна Тиндик. У серці кожного зринув немеркнучий образ митця, який так мало прожив і так багато зробив для української культури. Готували цей захід художній керівник …Зеленяк і, як бачимо, на належному рівні.

У Вигоді учасників семінару вітав селищний голова Михайло Мацелюх. Він з приємністю повідомив, що в ці дні виповнюється 35 років з часу відкриття їхнього Будинку культури. Тут працюють добре відомі на Прикарпатті аматорський народний хор "Карпатські самоцвіти" (худ. кер. Мирон Андрусів), аматорський народний театр під орудою Богдана Мельника. Колективу цього культосвітнього закладу п. Мацелюх вручив грамоту і грошову премію, а гостям з Івано-Франківська книги "Вигода".

Для учасників семінару працівники Будинку культури підготували молодіжну програму "Гарний настрій", в якій також брали участь юні аматори сцени. Всім, наприклад, сподобався виступ вокального дуету у складі Оксани Мельник та Юрія Гулька. Ми також пересвідчилися, що діти вміють так само гарно жартувати як дорослі, бо дуже гарно інсценізували оповідання Івана Нечуй-Левицького "Баба Параска та баба Палажка". Їм, зрештою, є в кого вчитися. Людмила Дехтяр, Любов Данилевич та інші працівники Будинку культури для них хороші наставники.

Клубні заклади району стараються втримати роботу з організації дозвілля на належному рівні і докладають до цього свої творчі надбання і зусилля. У цьому ми ще раз переконалися під час проведеного семінару.

Мирослава ОЗГОВИЧ.
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість