Пам’ять про видатних людей, які народились на Долинщині...

Новини міста та регіону.

Модератори: san, vanya

Відповісти
qwart
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Повідомлень: 7
З нами з: 15.04.2009 12:33
Контактна інформація:

Пам’ять про видатних людей, які народились на Долинщині...

Повідомлення qwart » 16.04.2009 09:14

В Долині з ініціативи та організації районної організації УТОПІК за підтримки районної ради і райдержадміністрації та з нагоди Дня пам’яток історії та культури відбулась святкова зустріч керівників та представників органів влади району з активістами даної громадської організації.

Вітаючи присутніх керівників підприємств, установ, голів місцевих рад, педагогів, активістів товариства, представників місцевої преси, голова районної ради Василь Романюк зазначив, що на Долинщині є 220 пам’яток, з них історії – 144, архітектури – 52, археології 8, мистецтва – 16. Гошівський монастир та 30 храмів району належать до пам’яток сакрального мистецтва.

Гордістю долинян є монумент першому Президенту України Михайлові Грушевському, пам'ятник «Борцям за Українську державу», 5 пам’ятників Тарасові Шевченку (в Долині, Герині, Максимівці, Надієві, Шевченковому), 2 пам’ятники Іванові Франку (у Лолині та Вигоді), Зеновію Красівському у Витвиці, Василеві Верховинцю у Старому Мазуні, воїнам ОУН-УПА в Кропивнику, Ярославу Мельнику «Роберту» в Липі.

Пам’ять про видатних людей, які народились на теренах Долинщини і творили історію краю, збережено в меморіальних знаках. Таких в районі 18. Минулого року споруджено меморіальну дошку кардиналу Мирославу-Івану Любачівському в старій частині Долини, біля хати, де він народився.

Всі пам’ятники належно впорядковані та доглянуті.

За підсумками роботи у 2008 році з національного відродження та збереження історичної спадщини українського народу роботу Долинської районної організації УТОПІК визнано найкращою в області. Це результат спільної праці керівництва районної організації з керівниками підприємств, установ, організацій, приватними підприємцями, людьми доброї волі, які допомагають роботі товариства, виділяючи кошти на ремонт, реставрацію діючих пам’яток і спорудження нових.

У ході зустрічі її учасники висловили пропозиції щодо подальшої діяльності районного товариства та роботи із охорони і відновлення історичних та культурних пам’яток, які ляжуть в основу Програми із збереження історико-культурної спадщини району.

З нагоди свята Грамотами голови райдержадміністрації та голови районної ради відзначено 13 осіб, Подяками голови районної ради – 4 активістів товариства.


Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість