Кладовище у приватних руках

Новини міста та регіону.

Модератори: san, vanya

Відповісти
Свіча
Мас-медіа
Повідомлень: 277
З нами з: 02.08.2005 12:12
Контактна інформація:

Кладовище у приватних руках

Повідомлення Свіча » 10.12.2005 20:23

Кільканадцятирічна ера безгрошів’я завдала клопоту не одній сфері господарської діяльності, серед яких житлово-комунальне. Відбилося це не тільки на житловому секторі, а й на тому місці, де люди знаходять останній спочинок – цвинтарі.

До недавнього часу опікувався кладовищем комбінат комунальних підприємств. Та вже півроку, як за його благоустрій взявся приватний підприємець Василь Дуб, запропонувавши міській раді свої послуги сам, чому міська влада пішла назустріч. З 1983 року, – розповідає Василь Дмитрович – тут ведуться поховання. Якоїсь системи у цьому процесі не було, тобто, поховання проводили хаотично. А сміття скидали будь-де. Уже 170 машин вивезли, та й ще не на один десяток вистачить. Також 150 машин землі вивезли, повирізували дерева. Заасфальтовано під’їзну дорогу до цвинтаря та курсує маршрутне таксі. Звичайно, довелося усі послуги робити платні, оскільки за якісь кошти потрібно проводити благоустрій та оплачувати працю людей, яких тут працює 14. До речі, надаємо різноманітні послуги.

Встановлюємо пам’ятники, облагороджуємо. Наприклад вартість такої послуги, як викопати яму, потім засипати могилу та зробити надгробок коштує 232,5 гривень. Звичайно, якщо хтось бажає зробити цю роботу сам – будь ласка. Є у нашому розпорядженні і катафалк, працює також на території кладовища магазин ритуальних послуг. Зробили ми, – веде далі мову Василь Дуб – платною і таку послугу, як в’їзд на територію цвинтаря, оскільки сюди взагалі в’їзд заборонений, навіть для катафалка.

На цвинтарі дещо уже зроблено і благоустрій продовжуватимуть далі. На ділянці, де проводять поховання тепер, будуть підсипати доріжки, відновлюватимуть огорожу, а у напівприміщенні, яке не використовується, планують збудувати капличку. На новій ж ділянці доріжки будуть або бетоновані, або асфальтовані і встановлюватимуть нову огорожу. Проте, ще рік можна проводити поховання на старій ділянці. А міська рада пообіцяла зробити вуличне освітлення, яка також, – каже Василь Дмитрович – не стоїть осторонь благоустрою кладовища.

Щодо розмов, – продовжує Василь Дуб – про плату за місце, то – це тільки чутки. Платити за місце не потрібно. Лише, якщо хтось бажає, що роблять, як правило, люди старшого віку, залишити для поховання коло рідних, близьких собі місце, тоді потрібно раз у рік внести плату, розміром 20 гривень.

Святослав ТИХИЙ.
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість