Сторінка 1 з 1

Бойківські перлинки на столичній сцені

Додано: 24.12.2005 20:13
Добра справа
БОЙКІВСЬКІ ПЕРЛИНКИ НА СТОЛИЧНІЙ СЦЕНІ

Напередодні великого українського празника Святого Миколая вокальний дует „Перлинка” Долинської музичної школи – Віталія Кіндра та Анастасія Лопух разом зі своїми керівниками Ніною Маркович та Ольгою Ропяник мали велику честь презентувати Долинщину на Святі карпатського вбрання у столиці нашої держави. Організаторам прекрасного народного дійства стало Земляцтво івано-франківців у місті Києві. Свято українського вбрання проходило під символічним знаком скрині у формі елегантної вечірки в національному дусі. Присутні почули цікаві розповіді про костюми, притаманні різним куточкам Івано-Франківщини, про колекціонерів та народних майстрів з виготовлення скринь, вишивок, національних строїв.

Для дівчаток з дуету „Перлинка” це був перший виступ на столичній сцені. Чудовий подарунок в переддень Святого Миколая Віта і Настя одержали від Ольги Михайлівни Сливчук, яка посприяла цій поїздці і надала фінансову допомогу. Сама ж пані Ольга разом з дочкою Оксаною демонструвала старовинне бойківське вбрання, що є їх родинною реліквією, і в якому вона багато років тому з дружками запрошувала гостей на своє весілля. А чоловік пані Ольги Дмитро Федорович привіз на свято з Долини до Києва справжні весільні калачі – румяні, запашні й духмяні.

Спів вокального дуету „Перлинка” викликав бурхливі оплески та вигуки „Браво!”. А ведуча свята – тележурналістка, заслужений працівник культури України – Христина Стебельська назвала дівчаток справжніми бойківськими панками, які співають божественно й чарівно, виглядають вишукано, шляхетно й інтелігентно.
У концертній програмі свята також брали участь заслужений артист України Кирило Стеценко, фольклорний гурт „Дай Боже”, танцювальний колектив „Покуття” з Коломиї.

Серед багатьох високоповажних гостей урочистого мистецького зібрання були міністри закордонних справ Борис Тарасюк, туризму і культури Ігор Ліховий, посли з понад 20-ти країн світу, зокрема Австрії, Польщі, Македонії, Перу.

Свято карпатського вбрання відбулося за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та міжнародного благодійного фонду „Українська родина”.

Н. Лопух