Чи мусить вода бути дорогою?

Новини міста та регіону.

Модератори: san, vanya

Відповісти
Аватар користувача
Іван Дирів
Долинська Районна Рада
Долинська Районна Рада
Повідомлень: 48
З нами з: 13.05.2008 20:14
Контактна інформація:

Чи мусить вода бути дорогою?

Повідомлення Іван Дирів » 01.07.2012 10:56

21 червня сесія райради прийняла рішення про затвердження "нових" тарифів на воду:

1. Встановити з 01 липня 2012 року тарифи на водопостачання та водовідведення, які надаються Долинським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства в таких розмірах:
для населення:
- послуги водопостачання - 5,89 грн./1000л;
- послуги водовідведення - 3,80 грн./1000л;

для підприємств, установ, організацій, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів:
- послуги водопостачання - 9,20 грн./1000л;
- послуги водовідведення - 15,20 грн./1000л;

для госпрозрахункових підприємств:
- послуги водопостачання - 11,90грн./1000л;
- послуги водовідведення - 16,50 грн./1000л.

Перед сесією я написав статтю у "Свічі".
На жаль, до моїх аргументів мало хто з депутатів прислухався.
Стаття невелика, я її тут приведу і, можливо цей форум стане місцем грунтовної дискусії на дану тему, оскільки сесійна зала на сьоодні, на жаль, не є таким місцем


Чи мусить вода бути дорогою?
На черговій сесії районної ради, 21 червня 2012 року планується розгляд питання встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення (фактичне їх збільшення). Підставою розгляду такого питання стало звернення «Водоканалу» до районної ради про начебто важкий стан підприємства, борги і т. д.
Давайте спробуємо разом розібратись з питаннями тарифів (чи, точніше, їх безперервного зростання) взагалі та тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення зокрема.
В США, для прикладу, зростання тарифів більше ніж на 1% в рік можливе тільки з дозволу сенату! Для американців зрозуміло, що зростання тарифів більше ніж на 1% – це вже катастрофа, це вже дестабілізація економічної ситуації. За ростом тарифів неодмінно слідує ріст товарів, послуг і всього решта – це ж очевидні речі. Тільки для наших керівників це чомусь не так. Я переконаний, що тарифи природних монополій (світло, газ, вода…) є предметом виключно державного регулювання. В нашого керівництва, на жаль, нема розуміння того, що є певний вид товарів та послуг, які за визначенням не є ринковими. Ринковий товар – це товар, у якого є товар-заміщення. Це перша умова. Тобто, наприклад, макарони і картопля: якщо підняли ціну на макарони, то на гарнір будемо їсти картоплю. Друга ознака ринкового товару – це «різноякість». Чому, для прикладу, є ринок автомобілів? Та тому, що там є «Жигулі», «Мерседеси», «Вольво» і т. д. А що стосується води, то в даному випадку нема ні товару-заміщення, ні різноякісного товару, цей товар не можливо накопичувати на складі... Тому ніякі ринкові підходи та механізми до регулювання тарифів природних монополій застосовувати не можна!
Долинське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства зараз у дуже важкому стані і це факт, з яким важко сперечатись. Але тут питання в іншому: Чому воно в такому жалюгідному становищі? Там що, одні ледарі, які нічого не роблять? Очевидно що ні. Нормальні робітники, такі ж люди як і ми з вами. Так в чому ж справа? А справа, виявляється, в поганому, якщо не сказати бездарному, управлінні. І хочу вас запевнити, вина керівництва управління значно менша ніж тих можновладців, до сфери яких входило і зараз входить управління комунальними підприємствами району. Це в першу чергу районна державна адміністрація та районна рада. Скажемо відверто – в останні 10 років підприємство залишили напризволяще. Ніякої уваги на підприємство ніхто не звертав. Спробуйте, шановні читачі придбати якусь кімнатну рослину, принести додому і не звертати на неї жодної уваги, але не так, щоб іноді поливати чи попросити когось поливати, а взагалі не звертати уваги. Знаєте що буде? Так от і з підприємством те ж саме.
З цієї ситуації якось треба виходити. Робити це за рахунок людей, що зараз і пропонується, на моє переконання, неправильно. Тим більше, що запропоноване підняття тарифу на 50 коп. проблему не вирішує в принципі. У нас залишаються втрати води на рівні близькому до 60%, використання потужностей очисних споруд на рівні 10% та ряд інших проблемних питань, про які , на жаль ніхто навіть не говорить, а тим більше і не вирішує. В своїх попередніх висновках щодо обґрунтованості тарифів «Водоканалу» державна цінова інспекція звертала увагу очільників місцевої влади на ці та інші проблеми та недоліки. Було б добре, щоб керівництво району прислухалось до цих рекомендацій. Пошук шляхів вирішення цих проблем лежить у трьох площинах. Перше - це внутрішні резерви підприємства, а вони є (за даними обласного відділення антимонопольного комітету в тарифі для бюджетних установ закладений рівень рентабельності – 50%, для всіх інших підприємств – 85%, офіційні втрати та не обліковані витрати води – 54%). Друге – обласний та державний бюджети, участь у державних та регіональних програмах, грандах і т. д. Третій напрямок – мобілізація, раціональне планування та використання коштів місцевих бюджетів, в першу чергу районного.
Таку ж позицію я висловлював на громадських слуханнях та під час сесії районної ради в грудні минулого року. Тоді, на жаль, керівництво району до моїх аргументів не дослухалось. Сьогодні ситуація особливо не змінилась. Поява проекту рішення райради з підвищеними тарифами є свідченням того, що очільники району в черговий раз спробують «повісити» ці проблеми на людей. Завданням своїм та свідомих колег депутатів бачу донесення цієї позиції до керівництва району та недопущення підвищення тарифів для населення в цей і так не дуже простий для людей час.

Іван Дирів
Депутат районної ради.

Аватар користувача
Ymka
Любить писати
Любить писати
Повідомлень: 318
З нами з: 22.01.2008 18:59
Звідки: Долина, Львів
Контактна інформація:

Re: Чи мусить вода бути дорогою?

Повідомлення Ymka » 02.07.2012 09:16

Не ту країну назвали Гондурас....

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 2 гостей