Пам'ятник каменяреві в Болехові буде

В цій темі обговорення, що стосуються сусідів Долини та району. Болехів, Моршин, Брошнів, Рожнятів, Калуш...

Модератори: san, vanya

Відповісти
Свіча
Мас-медіа
Контактна інформація:

Пам'ятник каменяреві в Болехові буде

Повідомлення Свіча » 21.12.2005 18:09

Вже очевидним є те, що слова, написані на камені близько 10 років тому “на цьому місці буде споруджено пам’ятник Іванові Франкові”, будуть втілені в реальність. Розпочато роботу з облаштування основи (фундаменту). За втілення цієї ідеї в дійсність візьметься наш земляк, вихідець з Великої Тур’ї п. Василь Ярич і має Каменяр постати у величі до свого 150-річчя від дня народження. Правда, не на цьому місці, де було освячено символічний камінь, а в іншому, більш вдало вибраному.

Василь ГРИНІВ.
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення kobi » 15.04.2006 12:40

Та, давненько я не заходив на форум...
Хотілось би вірити, що так воно і буде і пам’ятник нарешті збудують.
А то Ктерині Мандрик-Куйбіді відкрили, а Франкові ніяк грошей нема. А все-таки Іван Якович напевно більше заслуговує... але то моя суб’єктивна думка

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 15.04.2006 18:30

ІМХО в Болехові то перше куди діти міські гроші - на пямятник хоч комусь!
die Große Schlange

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення kobi » 18.04.2006 16:56

Сумніваюсь шо то робиться за гроші з міського бюджету...
Якби так, то не було б жодного пам’ятника взагалі :)

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 18.04.2006 18:15

kobi писав:Сумніваюсь шо то робиться за гроші з міського бюджету.
Та діло не в тому чиё гроші...
Раз їх витрачають "на місто", то можна знайти більш корисний спосіб їх витратити.

Серце кровю обливається коли дивлюсь на "іменні музеї", церкви розміром з середньовічні храми, золочені куполи, "фестивалі" і т.п...

В той час жебраки і злочинці, грязюка на вулицях і в лікарнях, недоглянуті діти та деградуючі дорослі...

В тій показній "величі" приховано 2 мети:
1. "Відкат" - тобто гріють руки чиновники, наближені "фірми" і попи
2. Злісна вихвалькуватість - "от подивіться який я меценат, який я крутий і краще всіх".

І дивлячись на все це стає страшно за майбутнє...
die Große Schlange

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення kobi » 18.04.2006 18:33

Не можу не погодитись на рахунок відмивання грошей і т.п. Але, з іншого боку, пам’ятники таким людям як Франко (тим більше, що він певним чином пов’язаний з Болеховом) потрібні, це є наша історія, ми повинні її цінувати, гордитися нею і пам’ятати видатних людей своєї нації. Ну а як ше виразиш повагу до людини, яка вже давно померла...

Іменні музеї теж потрібні. Не будь-кому, безперечно, але ж в Болехові не відкрили музей, скажімо, Патрісу Лумумбі, а Наталії Кобринській, яка довгий час жила і творила в Болехові, це знову-таки данина пам’яті...
В той час жебраки і злочинці, грязюка на вулицях і в лікарнях, недоглянуті діти та деградуючі дорослі...
Тут гроші не допоможуть. Вони або не дійдуть до потрібних людей, або будуть успішно, скажімо, пропиті тими ж жебраками... Я б сказав шо в більшості випадків жебрацтво - це класний спосіб заробляння грошей, або просто стан душі (бомжі ж найвільніші в світі люди). Так шо гроші тут можуть і не допомогти.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 18.04.2006 18:43

таким людям як Франко (тим більше, що він певним чином пов’язаний з Болеховом) потрібні,
їм вони вже точно нідочого 8)
давно померла
А культ памяті померлих на має бути в шкоду живим...

Тобто як глянути на наші цвинтарі - там надгробки дуже часто коштують стільки, що ті люди чиї останки там лежать і на бачилих таких грошей вкупі!

Та я не тільки про "памятники"... І про інші культи... на тлі повної безкультурності :lol:
пропиті тими ж жебраками...
Я говорив не лише про жебраків, і в основному не про них.

Шкода, що незрузуміло про що я...
die Große Schlange

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення kobi » 18.04.2006 19:34

їм вони вже точно нідочого
Їм то вони може й ні до чого, "до чого" вони нам. Ти кажеш: "Недоглянуті діти, деградуючі дорослі..." Як суспільство не деградуватиме, якщо не знатиме своїх видатних людей. Мала дитина, йдучи змамою, може запитати, кому то пам’ятник, їй скажуть шо то Франко, і ймовірність того, шо хоть шось з його творів буде прочитано, значно зросте, чи я не правий.
Та я не тільки про "памятники"... І про інші культи... на тлі повної безкультурності
Шось троха замкнутий круг получається - пам’ятники потрібні САМЕ для зменшення рівня безкультурності. І якшо їх НЕ ставити, "безкультурність" так і залишиться повною...

На рахунок надгробків - то є особиста справа людей, які сумують за померлим, скільки грошей витрачати... І нічого поганого в тому, шо люди вшановують пам’ять про померлого ТАКИМ чином, НЕМА.
Я говорив не лише про жебраків, і в основному не про них.
Ну добре, шановний філантроп, запропонуй ЯК, за тих кілька тисяч, шо виділені на пам’ятник зробити всіх щасливими.

І взагалі, шось мені здається, шо ця суперечка не має сенсу...
Всеодно, кожен залишиться при своїй думці...

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 18.04.2006 20:13

Ну добре, шановний філантроп, запропонуй ЯК
Скільки тис? Я запропоную...
die Große Schlange

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація: