"Дитяча" корупція

Все про середню, вищу освіту; навчання загалом і в Долині зокрема в цьому розділі.

Модератори: san, vanya

Ripka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

"Дитяча" корупція

Повідомлення Ripka » 20.01.2008 12:04

Та шоч гроші на бензину для автобуса директор не збирає - барель подорожчав! :mrgreen:
we all are ukrainian, so we have to be proud of it for all our soul.

Tapac
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Re: шукаю ліцеїстів.

Повідомлення Tapac » 20.01.2008 12:47

Ну звісно не збирає...........................ми самі здаємо :evil: :evil: :evil: :evil:
Життя тільки одне, отже проживи його гідно!!!!

Zyzyka
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Zyzyka » 21.01.2008 02:00

Типу як завжди у нас творилось - добровільно-примусові внески на розвиток ліцею.
До речі, мало мабуть хто памятає такий випадок. Коли я був у 9му класі ( 02-03 р) , в ліцей приїзджала міліція для вияснення обставин збору грошових внесків з учнів. Розглядалось чи збір є законним. Тоді він йменувався як "добровільний внесок на розвиток ліцею та забезпечення кращих умов навчання" і т д і т п. Одним словом, тут прогресував такий от лохотрон. \
Так от, ближче до справи. Кажу те що бачив як очевидець.
В клас зайшли люди в цивільному. навмання вибрили кількох людей ( я попив у їх число). Відвели нас у окремий кабінет, там на той час коли я вчився розташовувалась кімната для засідання вчителів ( біля бібліотеки, великий такий зал). От, зібрали нас там , дали листочки, сказали написати що там і до чого, як ми розуміємо суть цих внесків і на що вони на нашу думку йдуть.
Якщо чесно, тоді мало було таких розкомплексованих людей як я, майже всі написали що вони є чисто "від щирого серця" і так далі, ж сказав що так і так, директор сам завжди заходив до класів і пеервіряв, хто здав і хто ні, так би мовити, підганяв ( так в наш час і було, інколи навіть міг нагрозити мол чого то ви такі безвідповідальні і що хоче побачити батьків у школі).
Суть в чому, як я потім дізнався. Хтось із наших учнів ( або батьків) дав знати у відповідні органи що тут у анс твориться. Тоді почалось те все розслідування, яке, до речі, на тому й спинилось Справу звісно ж закрили майже одразу після її відкриття. Всі швиденько все забули.... і тільки мене Чміль ще довго згадував :)
Ну, є хоч що згадати про ті часи :)
А зараз як там ситуація складається?
Бувають дні, коли ти молоток, а бувають - коли цвях!

Ripka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Ripka » 21.01.2008 03:31

Та, Зузука, було було.... ЯФ застав аналогічне, але без розслідування - бо його вже на той час було закрито... Мене завжди цікавило одне таке меленьке: звідки у директора школи - простого педагога, по ідеї, назбиралась копійка на такий Вольйваген, шо коштує не мало і далеко не кожен середній працівник у нафтовій промисловості може собі дозволити (знаю, бо батько буровик)? Ну я к так? :evil:

Sasha
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Sasha » 21.01.2008 19:55

puwy translitom,bo pokuwo ma ykr movu na kompi.ja 11-j klas propystula,oskil'ku byla stydentom po obminy.ale zadavatu vupyskni ekzamenu mala v liceji.zvu4ajno,propystuvwu ciluj kyrs 11-go klasy zdavatu ekzamenu bylo vagko(ale povirte REAL'NO!!!!).durektor vsima mogluvumu wl'ahamu pokazyvav,wo jomy tre datu "na ryky",jakwo ja ho4y jih zdatu.ale ne tyt to bylo(hto znaje pruncupovist i vidnowenn'a do c'ogo putann'a wo moje,wo mojeji mamu,to pidtverdut' pravduvist' mojih sliv).navit' y4utel'ka zarybignoji zastavula mene zdavatu pidsymkovi tematu4ni pisl'a togo,jak ja vge zakin4ula zdavatu ekzamenu.raz vid neji prozvy4alu taki slova:"ja we ne poradulas'a z durektorom,jak stavutu tobi ocinky!" :twisted: :twisted: :twisted:
oskil'ku ja propystula rik,to po zakonodavstvy durektor povunen byv pruzna4utu dl'a mene osobustuj grafik zan'at' z tuh predmetiv,z jakuh meni tre bylo zdavatu wo ekzamenu,wo pidsymkovi tematu4ni,wob ja byla dopywena do tuh samuh ekzameniv.ale i tog ne bylo i navit' ne dymalos'a robutus'a.
odnum zagal'num slovom-durektora perekowyje,jak ja do n'ogo zdorovajys'a 8)
скільки людей,стільки принципів,і кожен впертий як баран)

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 22.01.2008 01:28

Ну звісно не збирає..........ми самі здаємо
Це і є першопричина... Я собі слабо уявляю за що гроші платити?

Звичайно допомога улюбленій школі - шляхетна справа. Але коли вона школі, а не конкретній особі...
Так було не завжди.
Навіть якщо не брати до уваги "випадковість" не хтось інший став директором, всеодно спочатку було не так.

Ліцей виріс фактично на великому ентузіазмі багатьох людей. В основному "першому" педагогічному колективу.
Тоді, користуючись особистими можливостями створили ліцей і фактично "подарували" посаду директора :)
Десь, за рік - ліцей "відділився" від СШ№7 і став "самостійним", хоч все ще перебував "в приймах".
Потім, деякі батьки користуючись особистими зв"язками "дістали" приміщення садочку.
Його фактично "витрясли" з начальника підприємства, на балансі якого він знаходився :)

Також деякі батьки дуже помагали ліцею - купували техніку, давали кошти. Причому діти їх добре вчилися і то ніяким чином не можна назвати "платою" за те.

Не секрет, що на початку, ліцей був досить "елітним" закладом. Там навчалося багато дітей начальства і підприємців (котрих тоді ще мало було ). От вони і допомагали.

На ентузіазмі прекрасних викладачів (багато вже не працюють в ліцеї і на превеликий жаль декого вже нема серед нас) створювались програми по яких проходило навчання в ліцеї.
Думаю, багато чого залишилось і потепер.

Частина викладачів, йшла працювати в ліцей, тільки коли туди пішов хтось з знайомих.
Тому багато кому довелось "за ідею" цілком змінити роботу, щоб своїм прикладом показати дорогу іншим. В ліцеї і зараз така кількість вчителів високої кваліфікації, що вистачить на невеликий район. Для довідки дізнайтесь наприклад скільки вчителів в ліцеї мають категорію "методист", а скільки в СШ№6 чи №1 і розділіть на кількість учнів.

Ну звичайно багато прийшло потім, але думаю теж за рахунок того іміджу ліцею, що був створений раніше.

На той час, використовувалось така кількість досить новітніх методик, що "поступання" практично не було проблемою мабуть в 90% учнів. Швидше йшлося, що хтось ен може поступити куди бажає. А були такі, що поступали одразу в кілька ВУЗів.

Потім, користуючись іміджем, ліцей почав перетворюватись на "кузню" поступлень у ВУЗи...
ІМХО. Деякий час гроші збиралися просто за якісне навчання. Тобто по факту діточки поступали самостійно :) А "плата" залишалась...
Далі пристижно стало навчатися в ліцеї... І чув що туди теж контурс на "аукціонній" основі...
Отже це мало вплинути на контингент учнів і відповідно на якість освіти.
Помалу ліцей перетворився в звичайно школу, просто трішки кращу (можливо) ніж інші...
вже на той час було закрито.
Відкрию секрет... Довести злочинність збору "благодійної допомоги" практично дуже складно. Тим більше без великого бажання. Тим білеше на показах дітей (це взагалі смішно)...
Набагато краще доводиться хабар. Щоправда при цьому однозначно потрібно розкрити "ініціатора". Відповідно кожен думає "А мені то треба? Якось то переживу..."

Проте не обов"язково все передавати відповідним органам. І не обов"язково комусь брати на себе тягар "Павлика Морозова" - простіше перестати давати хабарі!
Візьміть до уваги, що результат навчання від того не змінюється, а оцінка шкільна - пшик, по великому рахунку.

Вчіться якомога більше - поступайте своїми силами. Плюньте на медалі і т.п. Є купу добрих спеціальностей, на котрі все ще легко поступити. Зрештою і в інших школах можна здобути нормальні знання, тобто бути "вигнаним" з ліцею - невеликий ризик. А швидше добре тренування волі :)

Як варіант:
Замовте футболки з девізом "Я не даю хабарів!" і прийдіть всі в них на екзамени. Хто не має грошей на футболку - скиньтесь всім класом. Щонайменше буде соромно давати хабар в такій футболці :mrgreen:

Хабар вчителю з фізкультури, "випускні ранки" в 3 класі...
Ця ситуація є просто парадоксальною і абсурдною в корені.
КОМУ того треба?!?
І це все не в порівнянні з "корупцією всюди". В школі нема корупційної системи, є просто загальна істерія... Вчителів, батьків, дітей...
Це вирішується дуже просто...
die Große Schlange

Sasha
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Sasha » 22.01.2008 02:19

лишень нашим учням/вчителям/батькам потрібно то глибоко усвідомити і почати виконувати.молувато у нас ентузіазму для того......і пофігізму,шо буде з ними,якшо попруть проти учителів....

Nazik
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Nazik » 22.01.2008 11:43

В клас зайшли люди в цивільному. навмання вибрили кількох людей ( я попив у їх число). Відвели нас у окремий кабінет, там на той час коли я вчився розташовувалась кімната для засідання вчителів ( біля бібліотеки, великий такий зал). От, зібрали нас там , дали листочки, сказали написати що там і до чого, як ми розуміємо суть цих внесків і на що вони на нашу думку йдуть.
Якщо чесно, тоді мало було таких розкомплексованих людей як я, майже всі написали що вони є чисто "від щирого серця" і так далі, ж сказав що так і так, директор сам завжди заходив до класів і пеервіряв, хто здав і хто ні, так би мовити, підганяв ( так в наш час і було, інколи навіть міг нагрозити мол чого то ви такі безвідповідальні і що хоче побачити батьків у школі).
Не знаю, може у вас було як у кіно - відводили у кімнати, направляли світло лампи у лице...
Я тоді був у випускному класі, нам просто роздали листочки і попросили написати, чи нас хтось ПРИМУШУВАВ платити за навчання. Весь клас одностайно був за те, щоб допомогти Михайлу Васильовичу (при тому, що особливо його не любили), тому ми написали, що платимо добровільно. Інша справа як потім усе обернулося... Не хочу писати на форумі подробиць, але директор явно добром на добро не відповів.

Ситуація з оплатою була досить неоднозначна. В принципі у ліцеї справді вищий рівень викладання, ніж у інших закладах. Тому якби просто була встановлена плата - жодних проблем. А оскільки вона називалась добровільною - це вже не подобалось (то я власну думку подаю). У час мого навчання плата коштувала спочатку 10, а потім 20 грн за місяць (здається. правда тоді 20 грн були трохи ціннішими за тепер :lol: ) Скільки зараз складає плата?
Мене завжди цікавило одне таке меленьке: звідки у директора школи - простого педагога, по ідеї, назбиралась копійка на такий Вольйваген, шо коштує не мало і далеко не кожен середній працівник у нафтовій промисловості може собі дозволити
Ой, ну як дитина... Можна подумати в одного директора автомобіль. Крім того не самий дорогий! Ще до нього був інший Фольксваген Пассат, старішої моделі. І червоний BMW теж був... І ще й якись ВАЗ здається між ними затесався )) Не бачу нічого поганого у тому, що директор має престижний автомобіль.
Фак мой мозг!!!

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 22.01.2008 12:00

Nazik писав:Ситуація з оплатою була досить неоднозначна. В принципі у ліцеї справді вищий рівень викладання, ніж у інших закладах. Тому якби просто була встановлена плата - жодних проблем. А оскільки вона називалась добровільною - це вже не подобалось (то я власну думку подаю).
А не можна просто встановити плату. Початкова освіта в Україні безкоштовна - так в законі написано. Саме на це я й посилався, коли не платив за останній рік навчання в ліцеї, що й вам раджу :)
До речі така практика використовується в багатьох "елітних" початкових навчальних закладах - добровільні внески на розвиток.
Думаю якби батьки і учні бачили куди ті внески розподіляються і за кожну оплату отримували квитанцію - то було б простіше розпрощатись з грошима.. Все ж гроші ліцею не завадять, якщо вміло ними розпорядитись.

Nazik
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Nazik » 22.01.2008 12:19

А не можна просто встановити плату. Початкова освіта в Україні безкоштовна - так в законі написано.
Та я в курсі... Не зря ж вона "добровільна" називалась ))
коли не платив за останній рік навчання в ліцеї, що й вам раджу
У нас всі вже перестали платити після тої фігні. А потім - бах - платіть! А то атестата не побачите. Точніше без обхідного не давали атестат. А для обхідного - треба було 200 купонів за 10 місяців. А 200 грн одразу - то не 10 разів по 20грн впродовж року! (прямо квест якись, гігі :D ) Ще й ті всі поступання, випускний... Багатьом прийшлось заплатити.. Я посилався не на закон, а на те, що плату все-таки відмінили )) Зійшлися на тому, що мені не тепер не дадуть рекомендації до ВУЗу. Якої виявляється нікому й не потрібно у ВУЗі. :lol: :lol:
Фак мой мозг!!!

Sasha
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Sasha » 22.01.2008 14:45

коли не платив за останній рік навчання в ліцеї, що й вам раджу
а я узагалі не платила.добровільно значить добровільно,ні в мене,ні тим більше у гаманця моїх батьків такої доброї волі не виникало.до того ж не було такої правової основи,шоб я мусила платити!

Bjelka
Частий гість
Частий гість
Контактна інформація:

Повідомлення Bjelka » 22.01.2008 17:49

Не погоджуюсь,що ліцей став звичайною школою чи трохи кращим за школу,тому що я навчалась в 7 школі і можу стверджувати,що в ліцеї дають набагато кращі знання майже з усіх предметів і майже всі вчителі є дуже хорошими спеціалістами в своїй справі. Можливо спочатку він був кращим,але і зараз це досить хороший освітній заклад,який навряд можна порівнювати зі звичайною школою. Плату і зараз називають "благодійним внеском",але директор постійно нагадує про те,що заплатити мусять всі. А дев'ятикласникам майже прямо сказав,що атестату їм не бачити,якщо не здадуть 200грн.
Життя - це класна штука,як не крути.

Filth
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Filth » 22.01.2008 20:16

Я жодного разу не платив!
А дев'ятикласникам майже прямо сказав,що атестату їм не бачити,якщо не здадуть 200грн.
Чекайте, ви ще в 11 побачите... :)
Слава Укра!н!

Sasha
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Sasha » 22.01.2008 23:45

от от.тоді випускники узагалі під ковпаком і раби в деякій мірі!

Ripka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Ripka » 23.01.2008 02:47

Filth писав:Я жодного разу не платив!
А дев'ятикласникам майже прямо сказав,що атестату їм не бачити,якщо не здадуть 200грн.
Чекайте, ви ще в 11 побачите... :)
То правда, та ше й біда в тім, в 11-му несильно покрутишся без атестату. Жопу, завжди хочуть зробити кожному хто незаплатить, причому це стосується абсолютно всіх - олімпадників (призериів чи учасників різного рангу олімпіад), тих, хто захищали курсачі, деколи навіть на півсиріт тиснуть. Ну це нормально? :twisted: :twisted: :twisted:

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей