НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ ВИГОДУ !

Обговорємо події в Долині, місця в Долині, відпочинок в Долині та все, що стосується міста. Тут же обговорюється все, що зв'язано з Долинським районом.

Модератори: san, vanya

Відповісти
Taras_B
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ ВИГОДУ !

Повідомлення Taras_B » 03.12.2007 13:18

Доброго дня всім небайдужим до стану довкілля нашого рідного району !
Розпочавши дану тему на форумі міста Долина, я буду ознайомлювати свідомих жителів Вигоди, Долини та України з тим беззаконням, продажністю, які мають місце в нашому повсякденному житті. Страшенно гірко усвідомлювати усю нікчемність нашого Вигодського місцевого керівництва, злочинну байдужість населення, на голови яких щороку випадає до 60 тон шкідливих речовин з ДВП, які труять і дітей і дорослих. І де - в перлині Карпатського краю, рекреаційній туристичній зоні - селищі Вигода Долинського району Івано-Франківської області !!!
Заїзджі бізнесмени, які скупили за безцінь те, що будувалося роками нашими батьками, організовують широкомасштабну акцію геноциду проти населення Вигоди. Читайте і робіть висновки.

Цинічна заява керівництва ТзОВ "Уніплит", надрукована в місцевій газеті. Особливо зверніть увагу на висновок ПП "Еко Лінія" - "Результати розрахунків свідчать, що зони забруднення не виходять за межі встановлених санітарно-захисних зон." Яким "спеціалістом" треба бути, щоб дати такий висновок, адже захисної зони не має взагалі. Завод розміщено в центрі селища. Читайте:

Часопис «Свіча» від 28 листопада 2007 року №94 (1748)

Заява про наміри отримання дозволу на викиди

Метою отримання дозволу на викиди речовин від стаціонарних джерел викидів шкідливих речовин в атмосферу ТзОВ «Уніплит».
Місце розташування виробництва – Івано-Франківська область, Долинський район, смт.Вигода, вул.Заводська буд. 4.
ТзОВ «Уніплит» має три виробничі майданчики , два з яких розташовані безпосередньо в смт.Вигода, а третій – в приміській зоні. В складі підприємства є цех виробництва деревинно-волокнистої плити, цех оздоблення плити, лісопильно-деревообробні цехи, котельні, ремонтно-механічна дільниця, каналізаційні очисні споруди.
Виробничий майданчик №1 (плитне виробництво) розташований в південній частині селища Вигода. Майданчик межує з півночі з власною парковою зоною, зі сходу – виробничий майданчик ТзОВ «Живиця», з південно-східної сторони – територія села Пациків, з заходу – індивідуальне житло і річка Свіча.
Виробничий майданчик №2 (лісопильно-деревообробне виробництво) розміщений на північ від головного майданчика на віддалі 650 метрів і межує на півночі з індивідуальним житловим масивом села Новоселиця, з заходу – території інших підприємств, з півдня та сходу – вузькоколійка та автодорога «Долина – Хуст».
Виробничий майданчик №3 (каналізаційні очисні споруди) розташований від головного майданчика на відстані 4100 метрів та межує з зоною лісонасаджень.
Інвентаризацію викидів та проект Дозволу на викиди для ТзОВ «Уніплит» розробляє ПП «Еко Лінія» м.Львів (дозвіл на розробку Проектної екологічної документації №106 від 02.12.2005 року, виданий Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища м.Львів).
ПП «Еко Лінія» провело детальне вивчення та обстеження всіх технологічних процесів на підприємстві та провело інвентаризацію всіх шкідливих речовин і всіх джерел, що викидають ці речовини в атмосферу. Залишковими впливами від діяльності будуть викиди шкідливих речовин в атмосферу в об’ємі, що не перевищуватиме 358,2 т/рік в т.ч. золи – 57,319 т/рік, окису вуглецю – 149,278 т/рік, окисів азоту – 73,126 т/рік, метан – 22,072 т/рік, пил деревинних – 8,340 т/рік, стиролу – 5,744 т/рік, розчинників – 33 т/рік, формальдегідів – 2,2 т/рік, фенолу – 1,32 т/рік. По результатах проведеної інвентаризації по кожному майданчику здійснено розрахунки розсіювання викидів шкідливих речовин в атмосферному повітрі. Побудовано карти забруднення по кожному інгредієнту. Результати розрахунків свідчать, що зони забруднення не виходять за межі встановлених санітарно-захисних зон.
ТзОВ «Уніплит» має намір запросити проектну організацію (як сторонню і не зацікавлену) виступити перед депутатами, представниками контролюючих органів і доповісти по результатах проведеної роботи.
Інформація надана для ознайомлення громадськості.
Адміністрація ТзОВ «Уніплит»

Ще раз доброго дня ! якщо Ви прочитали першу тему до кінця, то можна зробити висновок, що Вам цікаво. Ну що ж продовжимо. До речі - попереду ще цікавіше.
Отже, ексклюзив. Надаю адресу найбільш компетентного у місті Львові приватного підприємства "Еко Лінія". За помірну плату до Ваших послуг будь-які екологічні висновки. Навіть такі які Вам уже відомі : "Залишковими впливами від діяльності будуть викиди шкідливих речовин в атмосферу в об’ємі, що не перевищуватиме 358,2 т/рік в т.ч. золи – 57,319 т/рік, окису вуглецю – 149,278 т/рік, окисів азоту – 73,126 т/рік, метан – 22,072 т/рік, пил деревинних – 8,340 т/рік, стиролу – 5,744 т/рік, розчинників – 33 т/рік, формальдегідів – 2,2 т/рік, фенолу – 1,32 т/рік. По результатах проведеної інвентаризації по кожному майданчику здійснено розрахунки розсіювання викидів шкідливих речовин в атмосферному повітрі. Побудовано карти забруднення по кожному інгредієнту. Результати розрахунків свідчать, що зони забруднення не виходять за межі встановлених санітарно-захисних зон". Також вони можуть і дописати, ну... за гроші...невеликі для "крутих пацанів..." "Викиди шкідливих речовин в кількості 358,2 тон на рік в атмосферу селища Вигоди розсіються без будь-якої шкоди для 3 тис населення (вони закриють очі на те, що наше селище розміщене в западині і це всі знають). Особливо корисними для маленьких дітей будуть 2,2 тонни формальдегідів та 1,32 тонни на рік фенолу. Від цього вони будуть більш здоровими та веселими і ростимуть на втіху батьків. Краще вчитимуться у школі, адже вона розміщена всього на віддалі 300 метрів від заводу. Решта населення буде втішатися золою – 57,319 т/рік, окисом вуглецю – 149,278 т/рік, окисами азоту – 73,126 т/рік, метаном – 22,072 т/рік, пилом деревинних – 8,340 т/рік."
Напишуть все що треба. Хороші хлопці в ПП "Еко Лінія".
Ось їх адреса: 00000, м. Львів, Хуторівка, №№/№№№
Керівник - ММММММ Б. О.
Навіть телефон - 8(00000)00-00-00
Алло, МММММММ - ти нормальний ?
Міністерство охорони навколишнього природного середовища... АУУУУУ... як таким придуркам можна видавати ліцензії на здійснення діяльності ? Чи Ви там такі ж Спеціалісти ?
Цікаво, скільки потрібно грошей, щоб вдавитися ?

Доброго дня усім, хто переглянув та прочитав мої теми на форумі !
Хочу познайомити громадськість з наступними новинами Долинського району. Прошу звернути увагу на абсолютне нерозуміння владою проблем охорони довкілля та повну розкоординацію (якщо можна так сказати) дій. Простими словами права рука не знає, що робить ліва - є така народна приказка.

Ось новини : газета "Добра справа" №48(194) від 30.11.2007 року

Статистика інформує

Викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря. У січні-вересні 2007 року в атмосферу району потрапило 3483,8 тонн забруднюючих речовин. В порівнянні з відповідним періодом минулого року викиди шкідливих речовин зменшилися на 11.6%. Основними забруднювачами повітря є підприємства по виробництву та розприділенню електроенергії, газу і води, трубопровідного транспортування газу, видобування нафти.
В РОЗРАХУНКУ НА КВАДРАТНИЙ КІЛОМЕТР ТЕРИТОРІЇ РАЙОНУ ВІД СТАЦІОНАРНИХ ДЖЕРЕЛ ЗАБРУДНЕННЯ БУЛО ВИКИНУТО 2791,5 КГ ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН, А НА ДУШУ НАСЕЛЕННЯ - 49,7 КГ.

Люди добрі, вдумайтесь у ці цифри. Та Долинський район потрібно оголошувати зоною екологічного лиха ! Шановні, Ви знаєте скільки важить новонароджена дитина ? Та моя особиста вага 70 кілограм при інтенсивному харчуванні і душевному спокої. Порівняйте з вагою в 49,7 кг. КАТАСТРОФА !!!!

Інша стаття в тій же газеті на більш оптимістичну тематику :

8-9 грудня 2007 року в м.Долина буде проводитись Перший Бойківський Регіональний Інвестиційний Форум. На ньому будуть представлені інвестиційні пропозиції туристично-рекреаційної та промислової галузей.
Надзвичайною особливістю форуму стане пропозиція земельних ділянок державної, комунальної та приватної власності. Учасникам буде представлено більше 30 ділянок (площею) від 1 до 50 га. Вони пропонуватимуться на умовах довготривалої оренди (по доступних ставках) та викупу саме для вашої успішної діяльності. Доречно сказати, що кожна із згаданих ділянок знаходиться у привабливому та перспективному місці.

Ну тут повний "абзац". Починаючи з назви та закінчуючи останнім реченням. Видно одразу - писав профффесіонал.
А мені, шановні учасники-інвестори ПБРІ (ну і назву придумали...) доречно сказати, що на ваші земельні ділянки, які знаходяться у привабливих та перспективних місцях, на превеликий жаль, протягом січня-вересня 2007 року "хороші хлопаки - тобто мільйонери, ой-ой-ой, вибачте, вітчизняні та іноземні інвестори, які створили сотні робочих місць на підприємствах побудованих нашими батьками і нами , та забезпечили роботою тисячі долинян, і навіть платять їм стабільну заробітну плату, і статистика інформує, що вже мало хто їздить на заробітки за кордон, молоді сімї не розлучаються, а дбайливі інвестори дбають про соціальний розвиток Долинського району, наповнюють бюджет (комунальним податком) і... е...ну.... і так дальше" викинули 13 957,50 кг шкідливих речовин (це для серйозного інвестора, який придбає ділянку площею 50 га) - золи, окису вуглецю, окисів азоту, метану, пилу деревинних, стиролу, розчинників, формальдегідів, фенолу. А ще дбайливі газди вивезли на фірах (хто не знає, хто такі газди та що таке фіри - пишіть мені на електронку) декілька тонн сміття. "А шо тоте сміттє буде біля хати валятись, йой, відвезу його до ріки...".
Так що, шановні інвестори, Першого Бойківського Регіонального Інвестиційного Форуму будьте уважні. Я, наприклад, в такі привабливі та перспективні місця своїх грошей не вкладу. Ну хіба що під цвинтар (чи цвинтер) !!! Проте, як організаторам ПБІФ так і учасникам ПБІФ БАЖАЮ ЗДОРОВ`Я!
Але стоп, що це я незрозуміло кому (а зрозуміло в СБУ) здоров`я бажаю ! Та виходить що правильно роблю : "Приїзджайте, гості дорогі - вже концентрація викидів на душу населення буде менша..."
Востаннє редагувалось 18.12.2007 08:36 користувачем Taras_B, всього редагувалось 3 разів.
Не дамо знищити Вигоду !

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 03.12.2007 17:13

Попрошу всі повідомлення писати в одній темі. Наприклад в цій. І не дублювати одне й те ж в різних форумах! Це полегшить доступ до інформації зацікавлених.

Поскидуйте всю інформацію в цю тему, інші я повитираю.

Особисто я б хотів почути більше доказів щодо шкідливості такого становища. Порівняння з іншими промисловими і непромисловими районами. Хоча я звісно не експерт в тому питанні.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 04.12.2007 00:40

Я потер той флуд і зібрав всі топіки в один.
Зрештою наступного разу просто витру - то легше....
Я офігів від такої кількості флуду...
Також потер ті місця що порушують наші правила.
Шановному поборнику якихось там прав раджу для початку навчитись читати і виконувати правила форуму... Або йти "зеленим" флудити...
ПИСАТИ СТІЛЬКИ ФЛУДУ - ЦЕ ТЕЖ ЗАСМІЧУВАННЯ!!!!

А НА ДУШУ НАСЕЛЕННЯ - 49,7 КГ.
Я уважно читав ДС... :) Але так і не зрозумів ту цифру...
Зрештою взагалі наскільки розумію подання "статистики" в такій формі - просто обов"язок для галочки.
Також мені незрозуміло що то за відходи? Включно з твердими і рідкими? Тоді мало... Якщо тільки в атмосферу - катастрофічно багато.
Зрештою тому не збараюсь нічого коментувати... Хоч трохи розуміюсь в екології, з "статистики" ніц не доглупав :oops:

Зрештою і не доглупав основної думки такого поста :)
Чи то теж з "Свободи"? :) До них я вже трохи звик... :)
Або, ще якісь подібні піарщики? :lol:

Бо я не зрозумів ні преамбули, ні змісту, ні резюме...

Форум не проводити?
Чи його в Гуцульський перейменувати?
Відходи возити не фірами?
Більше їсти і заспокоювати душу?
...
ЩО РОБИТИ????? :shock:

Крім того... Читаючи пости "поборників екології" в різноманітних ЗМІ, здалося мені, що сильно вони попахують лоббіюванням інших бізнесів.
НУ здалося мені так... :) Зрештою і в світі "зелені" люблять тим промишляти...

Просив би пояснити мені такі речі (бажано в цифрах або хоч в %):
1. Наскільки реально (на основі замірів, а не розрахунків) є забрудненою територія Вигоди (атмосфера, грунт, вода).
2. Чи є якись моніторинг, скільки і яке підприємство забруднює навколишнє середовище.
3. Наскільки прогнозовано збільшиться забруднення, наприклад при розвитку "Уніплит" чи інших підприємтсв.
4. Чи є факти порушень норм природоохоронного законодавства конкретними підприємствами (тобто факт очевидний чи підтверджений сторонніми експертами, а влада не реагує.

Далі по форуму, та залученню інвестицій взагалі - які пропозиції?
Якщо пропозиція "різнобарвний" туризм - прошу хоч грубе економічне обгрунтування.

Якщо йдеться про взагалі припинення (обмеження) антропогенної діяльності - з чого жити?

Бо зрештою, не знаю як хто, а я ситий по горло лозунгами, заявами і іншими підхрюкуваннями, бажаючих хоч одну ратицю замочити в корито :lol:
die Große Schlange

Taras_B
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Taras_B » 04.12.2007 10:24

Спеціально для читача (модератора) SAN. Мені дуже приємно, що Ви прочитали мою тему. Залишимося такими ж взаємно ввічливими.
1. По перше, тема в мому розділі розкрита повністю, ясно і зрозуміло. Інформація використана з загальнодоступних джерел.
2. По друге, я проживаю у Вигоді безпосередньо біля заводу ДВП. Всі вигодяни проживають безпосередньо біля ДВП ! Дитячий садок, музична школа, Вигодська середня школа знаходяться на відстані 300 метрів ! Це Вам нічого не говорить ? На даний час керівництво ТзОВ "Уніплит" декларує шкідливі викиди в атмосферу в розмірі 60 тонн в рік. Порівняйте цифри з вказаними у заяві. Проаналізуйте цифри, розміщені в "Добрій справі", це так, для "надзвичайно здібних".
3. По третє, я не з "Свободи" чи з "Партії зелених", я взагалі безпартійний - у мене дітиі я переживаю за їх майбутнє.
Зрозуміло, пане спеціаліст ?
Чи Ви краще написали про Перший Бойківський Регіональний Інвестиційний Форум ? До речі, Ви повинні розуміти, так як і редактор Доброі справи чи все керівництво міста і району, що несете персональну відповідальність за цю дурню. Вашу тему прочитало 119 чоловік, мою ж Ви видалили. Ще і розмістили цю ж дурню по сайтах.

Тепер, шановний SAN, я дозволю собі дещо розвіяти Ваші "розові мрії". Ви, я, мої діти, ваші діти , якщо вони є, діти всіх керівників установ, підприємств та організацій, Долинської райдержадміністрації, Долинської міської ради за 9 місяців 2007 року зїли по 50 кілограм фенолу, формальдегіду та золи. Якщо Ви не знаете як формуються ці звіти я Вам поясню : щоквартально, кожне підприємство здає до Долинської оДПІ Звіт про забруднення навколишнього середовища. І, зауважте, ці дані - офіційні. Тобто реальні дані більші у декілька разів, оскільки більшість СПД не декларують цю інформацію, а газди вивоять сміття фірами до річки. Це Ви вважаєте правильним. До чого тут Ваш дурненький дитячий лепіт, шановний ! І я просив би Вас не витирати МОЮ інформацію про дебільні регіональні форуми де будуть дерибанити землю. Ви, як свідомий громадянин, повинні зайняти жорстку позицію і висвітлювати інформацію обєктивно та неупереджено. Вам час вирости з коротеньких штанців та зайнятись чимось більш серйознішим ніж висвітленням дурненьких тем для діток з дитячого садочка типу "Що ти хочеш бачити у Долині ?" чи "Що ти можеш зробити для Долини". Це більш подібне на теми вихованців Долинського бізнес центру.
І, взагалі, мої теми, це серйозне дослідження, а ваші - дитячий лепіт...
Напишіть мені на ecosprotuv@i.ua - я хочу з Вами познайомитись ближче.
Востаннє редагувалось 17.12.2007 13:16 користувачем Taras_B, всього редагувалось 1 раз.
Не дамо знищити Вигоду !

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 04.12.2007 10:33

Taras_B, останнє попередження - майте повагу до відвідувачів, інакше можете висвітлювати ту тему де інде.
Опублікуйте всі ваші повідомлення в одній темі.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 04.12.2007 11:47

1. По перше, тема в мому розділі розкрита повністю, ясно і зрозуміло. Інформація використана з загальнодоступних джерел.
Але мені ж здалося, що Ви піддаєте сумніву її достовірність?
То наведіть достовірну!
знаходяться на відстані 300 метрів ! Це Вам нічого не говорить ?
Нічого не говорить... Чесно кажучи мені лінь дізнаватись яка охоронна зона такого підприємства. Але 300 м це досить велика відстань. Що охоронна зона на була витримана за часів СРСР я сумніваюсь, інша справа якщо якісь об"єкти поряд з заводом пізніше збудовані (або не знесені) самовільно.
Також на маю даних що собою являє завод зараз, по реконструкції...
Нема часу тим цікавитись.
До речі, Ви повинні розуміти, так як і редактор Доброі справи чи все керівництво міста і району, що несете персональну відповідальність за цю дурню.
Яку саме відповідальність я несу? Ану по-докладніше... :)
Вашу тему прочитало 119 чоловік, мою ж Ви видалили.
Якщо придивитесь, я нічого крім продубльованих топіків не видалив
Ще і розмістили цю ж дурню по сайтах.
Ві переоцінюєте мої можливості :lol:
зїли по 50 кілограм фенолу, формальдегіду та золи.
Якщо чесно, то я не цікавився скільки фенольної золи я з"їв :)
Зрештою інформація подається Вами у такий спосіб, що крім супротиву нічого не викличе... Супротиву Вам :)
більшість СПД не декларують цю інформацію, а газди вивоять сміття фірами до річки. Це Ви вважаєте правильним.
Це я так вважаю? :lol:
Вам час вирости з коротеньких штанців та зайнятись чимось більш серйознішим ніж висвітленням дурненьких тем для діток з дитячого садочка типу "Що ти хочеш бачити у Долині ?" чи "Що ти можеш зробити для Долини".
А чого вони дурненькі? Бо запрошують щось зробити? :lol:
Це більш подібне на теми вихованців Долинського бізнес центру.
Нажаль я не вихованець бізнес-центру... Зрештою завіть завжди скептично до них ставився і теж критикував. А тепер, коли познайомився з тими людьми - мені соромно за себе...
Познайомтесь і Ви!
І, взагалі, мої теми, це серйозне дослідження, а ваші - дитячий лепіт...
Ну я бачу :lol: Дослідження що оперують медичними термінами щодо форумів :lol: Якщо вони серйозні - ознайомте з їх метою, планом, засобами...

П.С. І навчіться читати форум і писати в відповідних розділах.
Щоб не було з Ваших повідомленнь як з упаковок від чіпсів на річці...
die Große Schlange

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Контактна інформація:

Повідомлення Jevgen » 04.12.2007 16:47

То що робити з тим заводом, закрити? А людей в ліс по гриби?

Bjelka
Частий гість
Частий гість
Контактна інформація:

Повідомлення Bjelka » 04.12.2007 19:24

Jevgen писав:То що робити з тим заводом, закрити? А людей в ліс по гриби?
Цілком тебе підтримую.
Життя - це класна штука,як не крути.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 04.12.2007 23:59

СугубоІМХО
Наскільки я розумію, справа в грошах...
В розквіті переділ капіталів, так зване "рейдерство"...
От і випливають час від часу "екологічні" скандали, як з Уніплит чи Мізунькою...

Мета різна - захоплення власності, усунення конкурентів і т.п.
Це першопричини...

Клопоти про "майбутнє дітей і дорослих", шановного автора помітні :)
Тільки під термінами тими розуміються конкретні дорослі і конкретні діти і виключно їх добробут і майбутнє :)
На прикладі триповерхової хати над озером... :)

Якщо дійсно, завод створює небезпеку - то вирішується доволі конкретними способами... До прикладу можна створити громадську організацію, залучити депутатів, зібрати кошти і наймити незалежну експертизу. Якщо вона негативна - тоді впливати на завод, заодно і вибити гроші за експертизу...

А просто кричати аби кричалося, обзивати когось, звинувачувати не маючи фактів - не принесе результату...
die Große Schlange

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 05.12.2007 01:37

san писав:СугубоІМХО
Наскільки я розумію, справа в грошах...
В розквіті переділ капіталів, так зване "рейдерство"...
От і випливають час від часу "екологічні" скандали, як з Уніплит чи Мізунькою...
Ні, не тому. "Уніплит" значно збільшує свої потужності. Зокрема, добудовує котел для спалювання відходів, а також в планах будівництво нового цеху (б/у обладнання, наскільки я маю інформацію, вже завезено).
Також, всі каналізаційні стоки зливаються в Свічу, з якої проводиться водозабір для нашого міста. Десь на початку літа я прогулявся по тих місцинах з фотоапаратом... ЖАХ.

san писав:Клопоти про "майбутнє дітей і дорослих", шановного автора помітні :)
Тільки під термінами тими розуміються конкретні дорослі і конкретні діти і виключно їх добробут і майбутнє :)
На прикладі триповерхової хати над озером... :)
По-перше, звідки стільки пихатої самовпевненості до нового відвідувача? Навіть якби у нього була якась особиста матеріальна зацікавленість, з його дописів це аж ніяк не випливає.
По-друге, на рахунок триповерхових хатинок над озером... заправка коло того ж озера тобі очі не мулятиме?
san писав:Якщо дійсно, завод створює небезпеку - то вирішується доволі конкретними способами... До прикладу можна створити громадську організацію, залучити депутатів, зібрати кошти і наймити незалежну експертизу. Якщо вона негативна - тоді впливати на завод, заодно і вибити гроші за експертизу...
Пропозиція рівня базарної бабки шо торгує сємєчкамі. Тебе з твоїми експертами навіть за ворота заводу не впустять, а охорона ще й добрих копняків надає... хіба би с став дупутатом ВР, та й то там такий "дах" що і це не допоможе.

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 05.12.2007 02:07

Bjelka писав:
Jevgen писав:То що робити з тим заводом, закрити? А людей в ліс по гриби?
Цілком тебе підтримую.
А я не підтримую. Завод належить невідомим приватним особам, які отримують колосальні надприбутки забруднюючи навколишнє середовище. Вас це влаштовує?
Відповідаю Євгену на його запитання, потрібно змінити форму власності підприємства на державну. А держава вкладатиме відповідні кошти в різні фільтри, колектори, каналізацію...

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 05.12.2007 09:48

А я не підтримую. Завод належить невідомим приватним особам, які отримують колосальні надприбутки забруднюючи навколишнє середовище. Вас це влаштовує?
Не влаштовує... І що? :)
Але мені всерівно кому він належить і їх прибутки. Цікавить те чим вони димлять.
Відповідаю Євгену на його запитання, потрібно змінити форму власності підприємства на державну.
А то пропозиції на рівні не базарної бабки? Який механізм? :lol:
А держава вкладатиме відповідні кошти в різні фільтри, колектори, каналізацію...
:lol: Як вкладає в екологію НГДУ закопуючи бульдозером сміття в землю? :lol: Та і сотні інших. Чого тільки варта всеукраїнська програма децентралізації опалення.
Ні, не тому. "Уніплит" значно збільшує свої потужності. Зокрема, добудовує котел для спалювання відходів,
Я вкурсі... Нормальний екологічний проект... Утилізують відходи крім того зберігають природні копалини (бо палять не газом). Інша справа як той проект буде виконано... Наперед не берусь судити...
Також, всі каналізаційні стоки зливаються в Свічу, з якої проводиться водозабір для нашого міста.
Відкрию великий секрет - так чи інакше, але ми п"ємо ту воду в яку і гадимо. Всі без виключення... Інша справа яким чином то робиться.
Хтось п"є очищену, хтось одразу Г... :)
По-перше, звідки стільки пихатої самовпевненості до нового відвідувача?
Ну скільки вже є... Хоча-би дибілами нікого не обзиваю :lol:
Навіть якби у нього була якась особиста матеріальна зацікавленість, з його дописів це аж ніяк не випливає.
Трохи сумбурно вийшло. Мав на увазі, що часто за таким "супротивом" приховуються чиїсь комерційні інтереси. Наскільки мені відомо ініціатори скандалу навколо котельні - група місцевих "олігархів".
Так само як і скандал навколо "Гроклін-Долина" чи ТОВ "Мізунь"
По-друге, на рахунок триповерхових хатинок над озером... заправка коло того ж озера тобі очі не мулятиме?
Ну чорної собацюри надіюсь там не буде? І мене пустять там погуляти? :lol: Крім того заправка зовсім не біля озера :lol: Нафтобаза і то ближче :)
Пропозиція рівня базарної бабки шо торгує сємєчкамі. Тебе з твоїми експертами навіть за ворота заводу не впустять, а охорона ще й добрих копняків надає...
А навіщо за ворота?
Громада створює організацію, акредитує лабораторію чи наймає акредитовану і проводить моніторинг якості води в ріці до і після заводу і атмосферного повітря на рівні житлової забудови.

Після того звертайтесь до офіційних інстанцій, суду і т.д.
Приклад того як відстоюють свої права - Асоціація перевізників Долинщини. Де взяти гроші? Зібрати з громади... Можна зібрати з того ж Уніплит. Закон дозволяє до 20% на соціальні програми. Також цим збором можна контролювати виникнення і рентабельність цих підприємств. В Долині пропонується з виробництв що становлять підвищену екологічну небезпеку збирати 20%, в той час з більшості інших - не брати нічого...

Ось тут можна почитати як би то мало виглядати viewtopic.php?t=5198 (правда не впевнений що там нові редакції документів).

Іншого способу немає. Ні госпрозрахункова!!! СЕС, ні якісь Управління екології з їх "вибірковими" перевірками нікого контролювати реально не будуть. Немає передумов щоб такий метод працював.

Так як і не буде контролювати держава. За прикладами далеко ходити не потрібно - пам"ятаємо. Ніяка структура не буде контролювати сама себе. Так як і не буде контролювати структура над котрою нема контролю.

Основна фабула тих способів наведення "порядку" - хтось десь там має всіх прижучити, найкраще якщо той хтось - буду я, ну і мене то звісно не має зачіпити... :lol:
Чи може нетверезий ДАЙішник контролювати порядок на дорозі? Чи ніхто з поборників екології не палить воени листя і не спускає стоки "у фосу". А може не миє авто в ріці? Чи пляшку, що розбилась на пляжі виколупує зпоміж каміння?

П.С. А зовні ці всі "визвольні змагання" виглядають однаково: Мізуньку добувають виконавши якісь дивакуваті умови, заправка будуватиметься і може закінчитися тільки тим, що бізнесмени вирішать свої питаня в судовому порядку і тоді не виконають жодних вимого міста, фундаменти біля опдаткової як стояли так і стоять...

І будуть далі "оратори" писати листи і заявляти заяви... Котрі крім збивання з толку і заплутування процесу нідочого не приводять...

Крім пустої критики немає нічого... Жодної громадської ініціативи.
Лише "от якби і коби, то ми би ми"...
die Große Schlange

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Контактна інформація:

Повідомлення Jevgen » 05.12.2007 12:59

Цікаво а де Taras_B, невже СБУ забанило :?:

Просив би не флудити san

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 05.12.2007 19:56

Власне:
«Універсальні» капіталовкладення у модернізацію Вигодського «Уніплиту» становитимуть 35 мільйонів євро
Бесіду вів Ігор ЛАЗОРИШИН
З 2008 року ТзОВ «Уніплит» у селищі Вигоді Долинського району, яке належить харківському ВАТ «Універсал» і понад сім років господарює на деревообробному ринку Прикарпаття, розпочинає реалізацію проекту єдиного в Україні промислового виробництва плит МДФ — середньої щільності, вологостійких і механічно міцних, які використовують для меблевих фасадів і завозять з Польщі, Росії й Туреччини. Про промислове завтра «Уніплиту» — в розмові з Олегом КИСЕЛЬОВИМ — головою ТзОВ «Уніплит», членом спостережної ради харківського ВАТ «Універсал»...
— Погодьтеся, що проектні ідеї, які ще майже 40 років тому були закладені у виробництво тодішнього Вигодського заводу ДВП, вичерпали себе і застарілі для сучасного «Уніплиту»?
— «Уніплит» модернізується. Запроваджуються нові сучасні технології виробництва, високопродуктивне обладнання. Через якийсь час, закономірно, може виникнути проблема зі скороченням працівників. Тож тільки розширення виробництва, збільшення його потужностей зможуть зберегти колектив деревообробників, яких я вважаю чудовими фахівцями, забезпечити їх не лише високооплачуваною роботою, а й кращими умовами праці. Окрім цього, йдеться про налагодження виробництва продукції, яку у наш час завозять з-за кордону, тобто вона матиме попит у меблевій галузі. Інша причина ініціювання проекту модернізації — екологічна. За 40 років світ зробив значні кроки. І тільки в межах такого значного за інвестиціями проекту можливо забезпечити виробництву сучасні критерії екологічної безпеки для довкілля. Зокрема, система переробки відходів виробництва зменшить на 30 тисяч тонн їх щорічну утилізацію... Тож проект, вартість якого 35 мільйонів євро, передбачає три основні цілі: прибутки, вирішення соціальних аспектів та екологічної інфраструктури в регіоні...
— А хто фінансуватиме проект промислового будівництва та модернізації, чи залучатимуться іноземні капіталовкладення?
— Це виключно українські інвестори і частково — довготермінові банківські кредити. Але ми допускаємо і можливість вкладення іноземного капіталу. Структура «Уніплиту» включає три виробництва — плити ДВП та лісопильний завод у Вигоді, а також фанери — у селі Дзвинячі Богородчанського району. Загалом 800 працівників. Реалізація проекту дасть роботу великій кількості місцевих підрядних організацій. Десь 50% коштів піде на імпортне обладнання, а решта буде витрачено в Україні...
— Чи визначено вже дату відкриття заводу з виробництва плит МДФ?
— Я ще не можу говорити про точну дату, вона буде затверджена тільки в контексті проектування, коли вже матимемо календарний план. Але наші плани — щоб наприкінці 2009 року продукція вже надійшла на ринок. Попит на МДФ на світовому ринку в кілька разів вищий, ніж на ДВП — деревоволокнисту плиту. Тим більше що в Україні нема виробників таких технологічно міцних плит середньої щільності. Наш проект має підтримку в Мінпромполітиці України, в Івано-Франківській облдержадміністрації. Проводимо плідну і потрібну роботу з районною владою. Всі розуміють величезне соціальне значення проекту побудови заводу. Єдине, що турбує, — екологічний блок питань...
— Як я розумію, тепер перед вибором і керівництво «Уніплиту», і місцеве керівництво?
— Так, тепер ми перед дилемою. Або залишити все, як є, і народити соціальні проблеми в селищі, чи поліпшити соціальну інфраструктуру, але збільшити свій вплив на довкілля. Що вибрати? Модернізація зробить життя для людей кращим. І я надіюся на розуміння такого вибору і керівництва району, і громадськості Вигоди...
— Тож потрібні, як на мене, переконливі аргументи...
— Такі підприємства, як ми запланували, будують у всьому світі. Ні для кого не секрет, що незначна кількість обладнання вже була в роботі — ми закупили її в Словенії, щоб частково здешевити проект. Але викиди виробництва будуть на нашому заводі в кілька разів менші, ніж були в Словенії. Передусім завдяки впровадженню нових технологій. Бо у нас не монтуватиметься якась стара лінія, а новий завод, з новими сучасними технологічними вузлами. З частковим застосуванням уже використовуваного обладнання. Працівники матимуть нормальні умови праці, а не працюватимуть на якомусь шкідливому виробництві. Як завод впливатиме на довкілля? Незабаром матимемо вичерпні висновки. Тепер про інше. Найбільш страшне і незрозуміле для багатьох слово — «формальдегід». Але ж це речовина, яка в природі завжди є навколо нас. У деревині, наприклад. Навіть сидячи біля вогню на відпочинку, ми споживаємо формальдегіду в десятки разів більше, ніж на робочому місці майбутнього підприємства...
— Але будівництво заводу з виробництва плит МДФ — це тільки один з етапів модернізації?
— Так, завод МДФ — це тільки початок. Найбільша кількість робочих місць буде пов’язана вже не з виробництвом плит, а з їх переробкою. Адже в області є унікальні умови для запровадження меблевого виробництва. Є заводи, що випускають деревостружкові плити, деревоволокнисті, буде виробництво плит МДФ, є тарний завод неподалік у Жидачеві і т. д. Меблеве виробництво саме в цьому регіоні дозволило б значно знизити собівартість готової продукції. Ми надіємося на підтримку, бо вважаємо наш проект не тільки локальними планами компанії, але й перспективою для регіону. Бо як не парадоксально, але ще два десятки років тому Івано-Франківщина була лідером у меблевому виробництві. Нині ж область, на жаль, виступає тільки як постачальник «напівфабрикатів» для заводів в інших регіонах України. Переконаний, що меблеве виробництво — це не лише можливість капіталовкладень такого багатопрофільного товариства, як наш «Універсал», але й інших зацікавлених інвесторів... Щодо постачальників обладнання для нашого заводу, то нині проходять тендер німецька і шведська компанії, які на ринку деревообробки вже десятки років. Тож ми не дуже переживаємо за надійність впровадження екологічних технологій. Ці компанії не реалізують технологічні проекти нижче визначених європейських стандартів. Такі ж жорсткі екологічні вимоги і у шведських та німецьких страхових компаній. І, звичайно, контроль...
http://www.galychyna.if.ua/?economics/2007/12/6/274846/

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 05.12.2007 21:07

san писав:
Не влаштовує... І що? :)
Але мені всерівно кому він належить і їх прибутки. Цікавить те чим вони димлять.
В бізнесмена ціль - прибуток, і він чхати хтів на екологічні норми. Тому забруднення середовища прямо залежать від прибутків.
san писав:
Відповідаю Євгену на його запитання, потрібно змінити форму власності підприємства на державну.
А то пропозиції на рівні не базарної бабки? Який механізм? :lol:
Механізм - докорінна зміна влади в державі. Розумію твій сарказм, бо це наразі справді виглядає нереально. Але іншого виходу з цього замкненого кола нема.
san писав:Громада створює організацію, акредитує лабораторію чи наймає акредитовану і проводить моніторинг якості води в ріці до і після заводу і атмосферного повітря на рівні житлової забудови.
Громадянське суспільство, відкритість, гласність, громадські слухання - то все демоліберальна маячня.

san писав:І будуть далі "оратори" писати листи і заявляти заяви... Котрі крім збивання з толку і заплутування процесу нідочого не приводять...
Ти не повіриш, я з тобою згоден на всі 100%. Ця критика нічого не дає, бо цю критику треба підтверджувати діями, як ОУН в 30-40-их роках вже минулого століття.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість