НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ ВИГОДУ !

Обговорємо події в Долині, місця в Долині, відпочинок в Долині та все, що стосується міста. Тут же обговорюється все, що зв'язано з Долинським районом.

Модератори: san, vanya

Відповісти
Taras_B
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Taras_B » 18.12.2007 16:25

Доброго дня всім дієвим дописувачам ! Бачу, що тема цікава і гостра. SAN, я думаю прийшов час зтерти інформацію про флуд, в другому топику. Сам бачиш, що читачів багато, серед них є багато нових.
Пропоную сьогодні статтю, яку я прочитав у тому ж номері нашого тижневика під назвою :
Повітря усередині приміщення в 5-7 разів брудніше, ніж зовні !
До речі, дана стаття надрукована і у Івано-Франківській інтернет газеті briz.if.ua ( оце прикол, а я півгодини стукав по клавіатурі…. ). Також, якщо ввести в пошуковику імя цієї журналістки, то пошуковик видасть підбірку її статей ( я думав, що це долинська журналістка)…
Також з статтею «35 мільйонів євро на будівництво заводу у Вигоді» цієї журналістки шановні форумчани можуть ознайомитись у газеті «Свіча» №94 (1748) від 28.11.2007 року. До речі, цю статтю уже цитували тут в темах мої любі друзі.
Також що я помітив : ці статті з’являються саме тоді і саме в тих номерах, де по одній тематиці на противагу виставляються статті суперечні, так би мовити для «розбавлення» інформації і відвертання уваги від головного. Тобто друкується на першій сторінці стаття про інвестиції в завод, а через сторінку – інформація про викиди, або на першій сторінці друкується звернення громади з метою не допустити забруднення Вигоди, а на наступній сторінці – оптимістична статейка про те, що формальдегід – це типово. Я не журналіст, але читав про такі прийоми ЗМІ, а Ви цього не помітили ?

Моя улюблена вчителька української мови якось сказала мені, коли я не вивчив урок і молов якусь нісенітницю : «Сон рябої кобили…», і додала : « На городі бузина, а в Києві дядько…».

Ваші думки ?

Повітря усередині приміщення в 5-7 разів брудніше, ніж зовні !
З домашніх речей інашої повсякденної життєдіяльності виділяється безліч шкідливих органічних сполук (формальдегіди, феноли, озон тощо). Страждають наші дихальні шляхи від приготування їжі, куріння, від миючих засобів, фарб, лаків і т.д. А якщо ви ще й не любитель провітрювати приміщення, то концентрація може набути критичної маси, і тоді ви дуже дивуєтесь, чому безпричинно, як на вашу думку,болить голова і звідки взялась алергія у дворічної доньки.
Так, шкідливим є тютюновий дим, котрий являє собою суміш із більш як 4000 складових, із яких 40- це такі, що однозначно викликають ракові захворювання. Маленькі діти, чиї батьки палять в їх присутності, схильні до інфекцій дихальних шляхів (пневмонія і бронхіт) в значно більшому ступені, аніж діти, чиї батьки не палять.
Шкідливим є так зване біологічне забруднення. Біологічне забруднення – це продукти пакування та гниття, цвіль, віруси, шерсть тварин, пилові кліщі, таргани, пилок, що виділяють концентровану кількість того ж формальдегіду. Основні ознаки біологічного забруднення вашого житла – безпричинне чхання, сльозоточивість очей, кашель, задишка, запаморочення, проблеми з травленням, алергія. Не виходячи із будинку при систематичному неприбиранні і непровітрюванні кімнат, можна захворіти на ряд інфекцій: грип, кір, вітряна віспа; важчі випадки – астма, алергія, навіть туберкульоз – можуть бути викликані плісенню у будинку, шерстю домашніх тварин тощо.
Так що ж таке формальдегід, котрий, як виявилось, переслідує нас усюди ?
За даними відділу токсикології Івано-Франківської облсанепідемстанції, формальдегід – безбарвний газ із сильни неприємним запахом. Гранично допустима концентрація формальдегіду в атмосферному повітрі 0,035 мг/м куб. У міському повітрі фонові концентрати досягають 0,005-0,01 мг/м куб. І на порядок вищі ці показники у забудованих міських районах у години пік і в умовах смогу. У питній воді, за винятком власне аварійних ситуацій, концентрація не перевмщує0,1 мг/ дм куб. формальдегід утворюється як побічний продукт згорання, добре розчиняється у воді.
Формальдегід міститься у будівельних матеріалах, тютюновому димі, виділяється при згоранні природного газу в побутових газових плитах. Наприклад, він використовується як компонент клеїв і пластирів, як консервант у деяких фарбах. Деяка кількість формальдегіду знаходиться у сирих продуктах (м’ясо, фрукти, овочі). Причому його вміст збільшується при обробці (наприклад, на кілька порядків збільшується вміст формальдегіду при копченні м’яса).
Основний шлях надходження формальдегіду в організм – інгаляційний: в середньому 1 мг/день, в крайніх випадках – 2 мг/день. У курців цей показник збільшується до 10 мг/день. Але необхідно відмітити, що в організмі людини формальдегід до 80% окислюється і перетворюється на воду («Уокер Дж.Ф. Формальдегид. М.: Гос. науч.-техн. изд-во хим. лит., 1957» (Walker, J.F., “Formaldegide,” 3rd ed., New York, Reinhold, 1967).
Природне запитання: як вберегти себе та близьких нам людей від цього впливу?
Перша відповідь, котра приходить на думку майже усім медикам, з кортими спілкувалися наші журналісти – «ми вже себе бережемо тим, що живемо у Карпатах». Справді, як каже відоме прислів’я, «палиця має два кінці»: ті ж дерева, котрі при всиханні і подальшому гниттю активно виділяють формальдегід, своїм зеленим листям бережуть нас не тільки від випарів формальдегіду, але й від сотні інших речовин.
А загалом, пише газета «Деревообробник», «вже кілька років тема використання формальдегідних смол жваво обговорюється у середовищі медиків та промисловців».
Так, зазначає видання, науковий спір виник ще у 2004 році між Міжнародним агенством з досліджень раку (IARC) та Європейським об’єднанням промислових виробників та споживачів формальдегіду Formacare. Темою дискусії стала ступінь небезпеки формальдегіду. IARC запропонувало його підвищити, перевівши формальдегід з категорії 2А, тобто «можливо канцерогенного» у категорію 1 – «канцерогенного для людей».
Зрештою, після дводенної дискусії міжнародної конференції із зазначеної тематики, професор медицини Девід Коггон з університету в Саутгемптоні (США), який спеціалізується зокрема на безпеці праці та охороні навколишнього середовища, заявив: «Якщо у зв’язку із впливом формальдегіду в тих концентраціях, які на сьогодні прийняті у західних країнах, взагалі можна говорити про якийсь ризик виникнення ракових захворювань, то цей ризик дуже незначний».
Повернемось із Берліну, де відбувалась вищезгадана конференція, до Долинського району. Ми вже повідомляли, що компанія «Уніплит» оголосила про початок проектно-пошукових робіт для запуску лінії з виробництва якісно нової продукції – МДФ.
Перший етап цієї роботи полягає у вивченні оцінки впливу майбутнього виробництва на екологію. І ось тут знову виплило питання шкідливості викидів формальдегіду у повітря.
При виготовленні МДФ не використовуються шкідливі речовини, але при високій температурі обробки деревини виділяється формальдегідна пара. Для запобігання її потрапляння у відкрите повітря та у водойми проектанти нової заводської лінії встановлюють надсучасні фільтри, корті не тільки зменшують рівень концентрації формальдегіду, але й загальний сумарний рівень викидів усіх шкідливих речовин «Уніплиту» буде нижчим за попередні роки. До речі, саме боротьба з викидами формальдегіду привела товариство до встановлення нової котельні, яка буде утилізувати відходи деревообробки, які займають чималі території, гнояться і тліють у відкритому грунті – виділяючи при цьому той самий «страшний» формальдегід. Так рішення про будівництво котельні було прийнято на базі рішення сесії районної ради від 05.07.2006 р. №35-2/2006 «Про програму поводження з відходами в Долинському районі еа 2006-2010 роки» та державної програми енергозбереження України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05 лютого 1997 року №148.
Таким чином, нова котельня ТзОВ «Уніплит» несе на собі дві дуже важливі соціально-економічні функції, санітарну – утилізацію відходів деревообробки, та економію дефіцитного палива для державних потреб, що також робить підприємство енергозалежним.

За матеріалами «Гольццентральблатт», «Деревообробник», нормативними документами України та даними Івано-Франківської облсанепідемстанції підготувала XXXXXXXXXXX (модератори, правильно я зробив?).
Не дамо знищити Вигоду !

Taras_B
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Taras_B » 18.12.2007 16:46

До дописувача zapad_ukr. Ви знаете, вашу енергію, та у конструктивне б русло. Що ви хочете мені доказати ? Чи у вас дух протиріччя ? Знову ж таки - якщо приїдете до нас у неділю на громадські слухання, то Вам стане набагато все зрозуміліше. Розумієте - Ви - гість, я - постійний мешканець, і справді - до Нью-Йорка переїзджати не збираюся, насамперед тому, що мене там ніхто не чекає . Це для мене не гра і не розвага. До речі, щодо Скрипника, то він з тих, хто не на словах, а реальними справами дбає про розвиток Долинщини саме як ТУРИСТИЧНОГО РЕГІОНУ. Я намагаюся Вам доказати, що не може район, який позиціонує себе як рекреаційно-туристичний (а про це Ви повинні знати, оскільки бачу що цікавитесь новинами та рішеннями районної та обласної сесії, генеральними та стратегічними планами розвитку) так байдуже ставитись власне до екології. Ви можете уявити, що наприклад дану лінію з виробництва МДФ встановлять у Закопане? При чому взагалі тут партії і особистості ?
А ви часом не з ТзОВ "Уніплит" ?
Не дамо знищити Вигоду !

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 18.12.2007 17:25

що не може район, який позиціонує себе як рекреаційно-туристичний

Щодо цієї байки вже писав... Хтось рахував економічне обгрунтування пого "позиціонування" ?
ІМХО просто ідея фікс навіяна нашим "владарям"
До речі, місто Долина себе позиціонує промислово-туристичним...
можете уявити, що наприклад дану лінію з виробництва МДФ встановлять у Закопане?
А де її встановити? Чи МДФ взагалі виробляти не будемо?
При чому взагалі тут партії і особистості ?
Ну потрібно уважно читати до чого...
А ви часом не з ТзОВ "Уніплит" ?
Ну я точно ні - наразі безробітний :)
але читав про такі прийоми ЗМІ, а Ви цього не помітили ?
То би краще в окремий топік. Але наскільки я знаю "методу" верстання ДС, у них нема часу на надзвичайні "прийоми"... :)
А стаття однакового рівня, що і та про задуху від двоокису вуглецю :)

А на мої запитання так і ніхто не відповів...

Наразі аргументи "екологів" - нехочу бо нехочу...

П.С.
підготувала XXXXXXXXXXX (модератори, правильно я зробив?).
неправильно... є ж авторські права...
Авторство і цитування можна і потрібно писати. Інша справа викладати особисту інформацію, контактні дані чи рекламу...

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 18.12.2007 19:38

zapad_ukr писав:
А я добре памятаю історію 1990 року, коли в Коломийському районі галасливі ура-патріоти (До речі, пан Скрипник, котрий зараз виступає проти УНІПЛИТУ, тоді був серед цих "патріотів") кричали "не пущать інвестора" на територію району.
Ви в часів не загубились? Про які інвестиції та радянський патріотизм ви розповідаєте? :shock:
І по суті, так звані інвестиції за 17 років Україні принесли цілковиту розруху. В 1991 році Україна була 9-ою країною в світі по економічному потенціалу, 3-тя держава в світі за кількістю ядерних боєголовок. На порозі 2008-го ми є банановою республікою без національної економіки та армії на зразок якогось зімбабве... Що цікаво кількість інвесторів росте в геометричній прогресії.

zapad_ukr писав: В результаті інвестора не пустили - він не забруднює своїм виробництвом коломийський район, територія, де мав бути завод, заросла бурянами - там місто Коломия на сьогодні скидає свої відходи - вони гниють і "приваблюють, вочевидь, туристів і своїм запахом, і зовнішнім виглядом",
По-перше, ніяких аналогій з вашим прикладом і Уніплитом не бачу. Апсолютно ніяких. По-друге, більш ніж переконаний, що зараз на цей пустир більше десятка притендентів. По-третє, пустир там якраз тому і є, що всілякі інвестори з різних фінансово-політичних груп розкрадають державу.

zapad_ukr писав:а зате соуси "Торчин-продукт", котрі, за всіма рейтингами, в Івано-Франківській області найбільше користуються попитом, виготовляються десь у центральній Україні.
Торчин - одноіменне містечко в Волинській області, там і знаходиться компанія.
zapad_ukr писав:Так само вийде у вас і з МДФ - розвернеться інвестор і побудує завод в іншому місці (он хоча би в Рівненській області) -
Не треба лякати форумчан казочками про бабу-ягу. Насправді інвестори вже давно заручились підтримкою на найвищому державному рівні та парламентського лоббі, завезли б/у обладнання... Вище Павло правильно писав, що від нас вже нічого не залежить, цех по випуску нової плити буде.
zapad_ukr писав:І знаєте що: "Є селище Вигода, відоме своїми реакреаційними потенціалами, є місто Нью-Йорк, відоме як найбільше загазоване і забруднене місто у світі. Скажіть мені, чи багато людей хотіло би переїхати з Н-Й. до Вигоди? Думаю, що ні однієї такої людини нема, а ось з Вигоди до Н.-Й.-ка виїхати хотіли б всі, і ви в тому числі. в числі перших."
Цікаво виходить. З одного боку ви пропагуєте космополітично-егоїстичну модель суспільства (байдуже хто власник, головне десяток робочих місць), а з іншого боку апелюєте до патріотичних почуттів і засуджуєте егоїстичне намагання людини жити краще (тобто в Нью-Йорку). Чому такі протиріччя?

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 18.12.2007 19:53

що від нас вже нічого не залежить, цех по випуску нової плити буде.
До чого тут часи і космополітичні моделі ? :lol:

Мені здається, що питання не в тому чи беде завод і де він буде (а однозначно він буде де є одночасно і ліс - сировина і люди - працівники), а питання в тому ЯКИМ той завод буде.

Які технології будуть, які викиди будуть.

А нараз в тих заявах, я нічого такого не бачу. Просто політична возня...

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 18.12.2007 19:55

zapad_ukr писав: П.С. я ж дотошний - я довідався, що це за завод ФАНПЛИТ....
Не про те ви довідку наводили. Треба було поцікавитися як за цей завод боролись різні "інвестори" і як це протистояння відбувалось навіть в Парламенті. Ось стаття кількарічної давності з того самого джерела, що ви навели:
Активизация конфликта наступила в начале этого года, когда у комбината начались проблемы с закупкой смолы и древесного сырья. По словам г-на Горбатюка, сырьевые зоны компании оказались подконтрольны структурам, аффилированным с частными компаниями, производящими скупку акций. Более того, в начале апреля группа народных депутатов обратилась в Генеральную прокуратуру в связи с обращением к ним части акционеров ЗАО. Формальным поводом для проверок, проведенных впоследствии прокуратурой Днепровского района Киева, стали обвинения в допущенных нарушениях при оформлении ценных бумаг и якобы запрете руководства продавать работникам предприятия свои акции в третьи руки.
Правда, на защиту компании стали другие депутаты ВР, представляющие комитет по вопросам промышленной политики и предпринимательства. «Те, кто обращался с запросом в прокуратуру, будут приглашены на предприятие, чтобы они воочию убедились, что их ввели в заблуждение», — заявил член вышеупомянутого комитета ВР Виталий Манько.

http://www.dsnews.ua/companies/art14590.html

Також увагу треба було звернути на те, кому саме належить компанія "Фанплит": Открытое акционерное общество "Фанплит" Россия, г.Кострома http://www.fanplit.ru/

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 18.12.2007 20:07

san писав:
що від нас вже нічого не залежить, цех по випуску нової плити буде.
До чого тут часи і космополітичні моделі ? :lol:
Цікаво мені, чому аргументи діаметрально протилежні наводяться.

san писав:Які технології будуть, які викиди будуть.
А нараз в тих заявах, я нічого такого не бачу. Просто політична возня...
Я не спеціаліст. На мою думку, новий цех завдаватиме значної шкоди довкіллю. Про фільтри та модернізацію очисних дальше розмов зроблено нічого не буде. Тому що компанія приватна і їй це не вигідно.
Taras_B писав: До речі, щодо Скрипника, то він з тих, хто не на словах, а реальними справами дбає про розвиток Долинщини саме як ТУРИСТИЧНОГО РЕГІОНУ.
Ваша правда. Головний бютівський лобіст по продажу землі в нашому регіоні. :D

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 18.12.2007 20:42

Я не спеціаліст. На мою думку, новий цех завдаватиме значної шкоди довкіллю.
ЧОМУ ???

Хочу знати думки спеціалістів.
Мені нічого не говорять ті тони на рік. Прошу порівняти з іншими існуючими підприємствами. З котельними, з "Живицею" і т.п.
Про фільтри та модернізацію очисних дальше розмов зроблено нічого не буде.
Наскільки я розумію, йдеться ен про фільтри, які енвідомо чи будуть, а йдеться про заборону реконструкції заводу!
А це дуже різні речі.
Тому що компанія приватна і їй це не вигідно
А державним вигідно? Де вигода? :lol:

zapad_ukr
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення zapad_ukr » 18.12.2007 21:19

Taras_B писав:Ви можете уявити, що наприклад дану лінію з виробництва МДФ встановлять у Закопане? А ви часом не з ТзОВ "Уніплит" ?
З Закопанами у вас получився прокол, при чому серйозний:) я там був і не раз - саме селище виникло як селище-супутник до великого скляного заводу (невжеж ви думаєте, що скляне виробництво менш шкідливе?:)) ), зараз там окрім скла виробляють ще сир, є велика пивоварня, а їхня вузькоколійка насправді дуже схожа з вигодською і, окрім туристичного призначення, на 65% обслуговує лісопереробні заводи селища. це те, що я стовідсотково знаю. думаю, що якщо поритися навіть в інтернеті, то ви знайде більш повнішу інформацію.
потім в закопанах щороку буває стільки туристів, котрі приїждждають своїми автівками, котрі, відповідно, загазовують атмосферу більше аніж будь-яке підприємство.

Про мене і Уніплит - я про це підприємство довідався тільки завдяки вашим постам. Для мене було б честю працювати на такому серйозному виробництві. Для вас до речі теж.

zapad_ukr
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення zapad_ukr » 18.12.2007 21:29

Taras_B писав: ...За матеріалами «Гольццентральблатт», «Деревообробник», нормативними документами України та даними Івано-Франківської облсанепідемстанції підготувала XXXXXXXXXXX (модератори, правильно я зробив?).
підготувала цю статтю Говера Оксана (прочитав на БРІЗ), на цьому ж сайті ви могли знайти інформацію про те, що вона є директором фірми БРІЗ і власником сайту. До речі, наскільки я прочитав, відома на Прикарпатті людина, задайте в гуглі пошук, - знайдете її біографію.

Тут дивно інше: ви от кричите вже і на неї, вам тут здаються якісь прийомчики - а які прийоми, коли вона чітко написала і ви навіть її процитували, звідки в неї така подана інформація - оце, я розумію, людина справді досконало вивчила питання. А ваше посилання на свою власну думку - це ваша голослівність, а не обєктивна думка.
до речі, ось із гугла ряд статей на цю ж тематику - сядьте і почитайте, можливо, хоч трохи почнете розбиратися в питанні забруднення навколишнього середовища:

Чем мы дышим? http://www.rusmedserv.com/aeroion

Чем мы дышим? http://www.fegi.ru/ecology/vlad_sit/air.htm

Чем мы дышим? http://www.neoformat.com.ua/page_12.html

Чем дышим? airlife-l.lipetsk.ru/VIDY.htm

і т.д.

zapad_ukr
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення zapad_ukr » 18.12.2007 21:34

Misha K писав: Також увагу треба було звернути на те, кому саме належить компанія "Фанплит": Открытое акционерное общество "Фанплит" Россия, г.Кострома http://www.fanplit.ru/
"Фанплит" в Україні і "Фанплит" в Росії - це різні заводи. Так само, як до речі, і "Універсали" є два: один в Росії, один в Україні. Я про це довідався ще коли почав цікавитися вашим регіоном:) я ж з початку був за позицію цього галасливого пана, тому коли по інтернету шукав інформацію про засновників, вийшов на російський "Універсал" - а потім вже дочитався. Так само сталось в мене і з фанплитом.

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 18.12.2007 23:59

Мушу нагади дописувачам дотримуватися теми... Глобальні проблеми людства, які конкретно не стосуються теми - у відповідні розділи, можна з посиланням на цю тему..

Pavel
Контактна інформація:

Повідомлення Pavel » 19.12.2007 11:32

Дякую Misha K за те, що місто в якому я живу не перенеслось на 30 км. від м.Черкаси. :D
До теми ... після того, як «торчин продукт» викупила мегакомпанія «Nestle» збільшилась кількість робочих місць, підвищили зарплату, покращили умови праці! Візьмемо компанію «Неміроф», вони для покращення екологічного стану вже вкладають великі гроші! І зрозуміло чому, бо якщо погіршиться стан вод, в горизонтах з яких її добувають для виробництва горілки (а він погіршиться якщо не за життя власника то за життя його сина власника) то горілка буде не світової якості! От коли Taras_B доведе власникам ТзОВ "Уніплит" про мої вищенаведені тези це і буде його максимальний здобуток. А так … «… собаки лают, караван идет …». :)

хитрий вуйко
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення хитрий вуйко » 30.12.2007 15:01

Турист писав: Що стосується Карпат,вони є державною власністю
а хіба шановний Турист не в курсі,що власником землі та природніх ресурсів є УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД? :wink:
ПИ.СИ.собака гавкає,караван йде..... :cry:

par63
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Re: НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ ВИГОДУ !

Повідомлення par63 » 23.02.2008 03:27

От ви так активно обговорюєте спасіння Вигоди! Але чи хтось так обговорює тему безмежної вирубки лісу, чи продажу землі ? Або чи хтось з вас задумався хто в Долинському районі ще може забезпечити гідну очистку води яку ми вживаємо з нашого водопостачання?
От наскільки мені відомо, очисні споруди зараз повністю фінансує "Уніплит", і коли наші районні (та і напевно обласні) депутати звернулись до "Уніплит" з питанням що вода забрудненна, то кирівництво заводу запропонувало очісні споруди взяти під районне упорядкування! Чомусь наші дорогоцінні Депутати відмовились, мотивуючи тим що районний б'юджет непотягне експлуатування очисних споруд! То хтож тоді більше дбає про екологію ,наші односаельчани, чи інвестори?
Теж саме можу сказати про котельню! Хтось з вас колись задумувався ,куди вивозять відходи пилорами, які останнім часом з'являються як гриби після дощю? І най частіше власниками цих пилорам є працівники ДержЛісГоспу, які вже безмежно ведуть вирубку лісу! Чи не попливем ми так як плаває Закарпаття? Ну а тепер про котельню! Кудиж вивозяться відходи з цих пилорам ? Та вивозяться в яри , на береги річол, та взагалі куди юлище і дешевше. А потім дивуються щож за хімію використовує той злощасний "Уніплит" що річки занепадають? Коли ці відходи починають перегнивати , ви тільки уявіть яка хімія потрапляє в річку, та і в джерела! Я недумаю що турист який приїхав подихати свіжим повітрям, погуляти по горах, попити чистої джерельної води, схоче побачити в замін лисі гори де лишень з землі виглядають пеньки, чи напитись джерельної води після якої може бути цілий день відчуття в роті, ніби гнилої бульби вкусив! Та така туристична зона в нашому краї , занепаде так як наша екологія! А на мою думку , якщо ця котельня буде в змозі спалювати ці відходи з усіх цих пилорам, то наскільки очиститься екологія?
І хто ще в нашому краї, крім державних установ, може нас забезпечити хоть якимось заробітком, за який можна хотьпроіснувати?
Я думаю що наші приватники,які платять своїм працівника в середньому 600-700 грн. не в змозі це зробити!
На мою думку це все безглуздо, цей цех потрібен так як і котельння! Я наприклад за, та і всі мої знайомі! А громадкість яка підписала прохання заборони, складає собою тільки пенціонерів та деяких керівників, де других інтерес в забороні тільки в тому щоб отримати хабар! А так в людей ніхто би і не питав! :!: :twisted:

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей