Дорожній рух в м. Долина

Обговорємо події в Долині, місця в Долині, відпочинок в Долині та все, що стосується міста. Тут же обговорюється все, що зв'язано з Долинським районом.

Модератори: san, vanya

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Re: Дорожній рух в м. Долина

Повідомлення san » 12.11.2012 12:03

Я мав можливість трішки спілкуватись з шановним Робертом Ван Гамереном (якось так :) )- волонтером, котрий займався велодоріжками в Долині.
Коротко основні речі:
1. Роберт - не просто якись там волонтер, а досвідчений спеціаліст з планування міст. Європейських міст! :)
Тобто в Голландії він займається тим, чим би повинні були у нас займатись всі ті "провідні спеціалісти головних управлінь з питань"... і НДІ Діпромісто разом з ними...
2. Спеціаліст він надзвичайно високого класу (а повірте я можу то побачити). Тому цілком можна йому довіряти - гірше не буде :)

Я був з ним два рази - кілька років тому і тепер. Минулого разу він запроектував доріжки і т.п.
Проте просто як культурна і освічена людина відчув що аборигени його ніц не розуміють.
Тому цього разу він не розказував як робити доріжки а казав НАВІЩО!
Суть в тому, що наше суспільство ще не дойшло до того розуміння, що ровер то є окремий ТЗ і для нього також потрібна окрема смуга руху.
Суспільство повинно дойти до розуміння того, що велосипеди - не просто окремий вид транспорту, а транспорт майбутнього. Чим скоріше Україна/Долина/Новичка і т.п. почне дбати про велосипедний рух тим більше шансів банально вижити. Багато писати не буду - надіюсь, що з тих зустрічей з п.Робертом зроблять якісь матеріали - буклети фільми і т.п.
проїхавшись навіть самими задрипаними дорогами самої східної межі Євросоюзу - себто Польщі.
Минулого тижня так і зробив :) - проїхав польськими дорогами близько 2тис.км. Причому їхав і по автострадах і по сільських дорогах, навіть по грунтовках між садами і городами...
На 100% переконався що п. Роберт і прочіє швєди - праві. А ми не тільки в гімні, а ще й вилазити з нього впираємось :)

А дороги необхідно робити вужчими і забороняти стоянку на узбіччі - швидкість руху (переміщення) по таких дорогах значно зросте.

Зрозумійте! Голландці - значно заможніші за долинян, тим більше за решту українців. Притому вони ЕКОНОМЛЯТЬ - їздять на велосипеді!

Off...
Одним словом, кожного дня переконуюся, що робота в нашій владі, коли приходиться мати справу з нашими людьми - напевно найгірше що може бути в цій недокраїні
Як варіант можна стати підприємцем і частина тих проблем зникне :lol:
die Große Schlange

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 12.11.2012 12:20

Як шановний Olli не люить критики. На рахунок доріжки біля дошки пошани - то лише гіпотеза і ні, я не сидів за компом, а таки прогулювався вулицею, прошу мені не хамити.
На рахунок велосипедних доріжок - то потрібна справа, але треба думати перед тим як шось робити. Треба думати про всіх учасників руху. Якщо витісняти авто з узбіччя, то треба передбачити місце для стоянки його деінде. Якщо говорити, що АБЦ ен був в генплані - то або закривати АБС, або зважати на його присутність там, де він є. І не розводити багато демагогії.

Ну і щодо виляння між припаркованими авто - можна було б просто дозволити парковку з одного боку вулиці і заборонити з іншого. Товщина дороги дозволяє піти на такі жертви.

Olli
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Olli » 12.11.2012 12:24

Дякую, san. Як завжди - логічно. :)

Off :)
На рахунок останньої пропозиції, то може воно і так. Але інколи, коли закрити очі на байдужість людей, сидячи ввечері після роботи можна самому собі трохи потішитись з того, що щось таки ти для того міста за останні роки зробилося... Навіть не зважаючи на те що далеко не всі то хочуть бачити і визнавати, чи навіть розуміти.

Навіть по проекту велодоріжок, якщо та розмітка з часом стреться. То залишиться капітально поремонтований асфальт в сквері за Ангелом, чи той самий кований ровер і прекрасна клумба позаду нього. Залишаться відновлені і вилизані завдяки міжнародним донорам джерела в парку, навіть попри то що вода з них завжди комусь чимось смердит...
Ходжу і сам собі як дурік тішуся з того, що через пару тижнів всі до єдиного садки в Долині будуть з утепленими стінами і поміняними вікнами. А з ними такою ж стане і вся центральна районна лікарня, стоматполіклініка і 4-та школа... А думаєте ті десяток мільйонів грошиків на це все місту отак просто прийшов і дав добрий дядько? Мабуть хтось щось зробив для того в "європейській владі" щоб наприклад Долині їх дали, а наприклад Болехову, Калушу чи багатьом іншим - ні...
Таких прикладів ще дофіга і трошки. А планів зробити щось доброго для цеї невдячної громади ще більше... Правда трохи мотивацію з кожним днем шукати все тяжче... Я про моральну, до речі, а не матеріальну. Бо якщо говорити про останню, то тут скоріше говоримо про майже голий ентузіазм :)
Востаннє редагувалось 12.11.2012 12:48 користувачем Olli, всього редагувалось 2 разів.
Silentium est aurum... ;)

Olli
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Olli » 12.11.2012 12:31

vanya писав:Як шановний Olli не люить критики. На рахунок доріжки біля дошки пошани - то лише гіпотеза і ні, я не сидів за компом, а таки прогулювався вулицею, прошу мені не хамити.
На рахунок велосипедних доріжок - то потрібна справа, але треба думати перед тим як шось робити. Треба думати про всіх учасників руху. Якщо витісняти авто з узбіччя, то треба передбачити місце для стоянки його деінде. Якщо говорити, що АБЦ ен був в генплані - то або закривати АБС, або зважати на його присутність там, де він є. І не розводити багато демагогії.

Ну і щодо виляння між припаркованими авто - можна було б просто дозволити парковку з одного боку вулиці і заборонити з іншого. Товщина дороги дозволяє піти на такі жертви.
Та ні, Vanya. Не прийміть мій попередній пост як щось особисте. Якщо так подумали, то прошу вибачення.
Просто про кожне питання треба починати говорити трохи вдавшись в деталі. Ну не можете Ви сперечатись зі мною в питанні можна чи ні було зробити доріжку біля дошки пошани, за умови що Ви пройшлись там похапцем, а я його облазив з проектантами вздовж і впоперек з рулєтками і нівелірами. І як освічена людина Ви маєте знати ірозуміти, що є ще такі речі як ДБНи і інші будівельні талмуди, якими треба керуватись при таких проектах. До речі, проект велодоріжок в тому вигляді в якому Ви його бачите по Грушевського має під собою всю необхідну проектну документацію з усіма погодженнями, висновками і тд.
І щоб закінчити дискусію щодо можливості побудувати велодоріжку на тротуарі - прошу зазирнути в Правила дорожнього руху. Де чітко зазначено, що велосипед - це транспортний засіб. А для ТЗ в нас є дороги...

Про стоянки для авто про які хтось "не подумав" я просто перелічу від гори вулиці донизу:
- відокремлена автостоянка біля ТЦ Гермес (для всіх кому треба в будівлі по вул. Грушевського аж по ресторан "Нафтовик")
- невеликий паркінг з торця ресторану Нафтовик і такий же позаду нього (орієнтовно 10 машин).
- парковка перед старим універмагом (20 місць) і невелика парковка біля інтернату (5 місць).
- парковка по вул. Довбуша (біля колишнього воєнторга, тепер "Оста").
- парковка в районі УБР (мабуть найвіддаленіша від дороги Грушевського - аж 100 м) :)
- міні-парковки біля Камелії і піцерії Мамма-Міа.
- крайні праві смуги пр. Незалежності (для всіх бажаючих посьорбати чаї і кави в Мрії).

Невже мало, Vanya?

Aschim
Частий гість
Частий гість
Контактна інформація:

Повідомлення Aschim » 12.11.2012 12:51

Погоджуюсь у всьому з Olli. Парковок є достатньо. А пройтися пару метрів до магазину пішки від парковки не вважаю проблемою. Просто у нас навіть в магазин за хлібом багато хто без машини навіть сходити не може) Вважаю, що авто в межах міста взагалі не потрібне, тільки якщо треба виїхати кудись за межі міста. Місто не таке вже й велике, можна без проблем добратися куда треба і без авто.
А якщо поставити патруль ДАІ десь недалеко від АБЦ, або проїжджати він там часто буде особливо в вечірній час, то і бажання паркуватися на дорозі у багатьох відпаде і самі даїшники зможуть непогано заробити :)
Зображення

Olli
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Olli » 12.11.2012 12:58

Aschim писав:Погоджуюсь у всьому з Olli. Парковок є достатньо. А пройтися пару метрів до магазину пішки від парковки не вважаю проблемою. Просто у нас навіть в магазин за хлібом багато хто без машини навіть сходити не може) Вважаю, що авто в межах міста взагалі не потрібне, тільки якщо треба виїхати кудись за межі міста. Місто не таке вже й велике, можна без проблем добратися куда треба і без авто.
А якщо поставити патруль ДАІ десь недалеко від АБЦ, або проїжджати він там часто буде особливо в вечірній час, то і бажання паркуватися на дорозі у багатьох відпаде і самі даїшники зможуть непогано заробити :)
Дякую за підтримку звичайно!
Але хочу лише примітити, що проект велодоріжок в жодному випадку не робився з прицілом на заробітки ДАІ.
До речі, Ви будете сміятись, але наше ДАІ то якраз старається зараз оминати вул. Грушевського сотою дорогою. Якщо когось і оштрафували за стояння на доріжці то це напевно одиниці. Наші смугасті просто давно для себе визначили пріоритетними в роботі так звані державні дороги по вул. Хмельницького і Обліски де їздять переважно транзитні автівки, керують якими не місцеві водії.
Своїх міських вони все більше вважають за краще не чіпати, бо кожен завжди зможе знайти якусь кришу :)

І знову ж таки, Ви будете сміятись, а може дехто того і не знає, але ДАІ в Долині абсолютно не підконтрольне меру чи якому би то не було міському чиновнику. Навіть голова райдержадміністрації має на них скоріше консультативний вплив. Одним словом щоб примусити їх щось робити - як то кажуть "пішитє пісьма"... в Міністерство... :)

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 12.11.2012 13:27

Треба думати про всіх учасників руху
Про що і йдеться...
1. Поки думали тільки про автомобілістів, настав час і велосипедистів
2. велосипед пріорітетний вид міського транспорту

Якщо своєчасно не усвідомити п.2 - більшість українських міст чекає катастрофа. До речі, у Львові, за словами Роберта, вона вже почалась
die Große Schlange

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення kobi » 12.11.2012 16:04

san писав:До речі, у Львові, за словами Роберта, вона вже почалась
Такі заяви сіють сумніви щодо того, наскільки Роберт вникнув в суть питання, а це вже примушує сумніватись в його професійності :P

Справа в тому, що у Львові ведуться активні роботи по покращенню велоінфраструктури, причому велоспільнота приймає в цьому дуже активну участь. Доречі, цікавить, як в Долині з цим питанням - чи буди залучені активісти-велосипедисти до проектування і прокладання маршрутів, чи все обмежилось тим, що хтось нагорі вирішив і все спланував?

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 12.11.2012 16:05

Я не є противником велосипедів, а прихильники їх бачу якось нерівно дихають, коли зустрічають яку-небудь критику.
Навіщо вирішувати проблему, якої немає? По вулиці Грушевського напружений рух? Нема де проїхати на велосипеді? На авто?
І щоб закінчити дискусію щодо можливості побудувати велодоріжку на тротуарі - прошу зазирнути в Правила дорожнього руху. Де чітко зазначено, що велосипед - це транспортний засіб. А для ТЗ в нас є дороги...
Та невже? :lol:
http://www.google.com.ua/imgres?hl=uk&c ... ,s:0,i:116

Розміщення доріжок на проїздній частині це лише один з варіантів їх розміщення. І спосіб найбільш простий, малозатратний. А прокласти частково доріжки поза дорогою - це ж складно, треба міняти проїдну частину, тротуари, думати треба. Краще намалювати пару ліній на дорозі - і все, є галочка, Долина - європейське місто. А велосипедів як не бачив так і не бачу, машини по грущевського як паркувались - так і паркуються. Європа.

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 12.11.2012 16:13

Olli писав:Ну не можете Ви сперечатись зі мною в питанні можна чи ні було зробити доріжку біля дошки пошани, за умови що Ви пройшлись там похапцем, а я його облазив з проектантами вздовж і впоперек з рулєтками і нівелірами. І як освічена людина Ви маєте знати ірозуміти, що є ще такі речі як ДБНи і інші будівельні талмуди, якими треба керуватись при таких проектах. До речі, проект велодоріжок в тому вигляді в якому Ви його бачите по Грушевського має під собою всю необхідну проектну документацію з усіма погодженнями, висновками і тд.
"Сначала дабейся" як казав один персонаж. Мені все ясно я не маю права на особисту думку, бо я не лазив там з рулетками і нівелірами і не бачив такі речі як ДБНи. Здоровий глузд не враховуєм, тільки ДБНи.

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 12.11.2012 20:06

І я про те ж. Ця велодоріжка - насамперед "для галочки". Навіть, якщо місто дало "лише" 2/3 коштів на це діло, чи не краще було їх вкласти в розмітку, латання ям тощо? До речі, скільки все це коштувало? Долина не Львів, тут рух не такий інтенсивний, хватало місця і роверам і автомобілям і без доріжки.
Прошу не хамити, Olli.
ПС. Не маю нічого проти велосипедів

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 12.11.2012 21:13

Та власне, є така штука як Культ карго - туземці будували аеропорти із дерева, сподіваючись, що таким чином з неба будуть сідати літаки з продовольством. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1% ... 0%B3%D0%BE
Так і у нас - роблять велосипедні доріжки, сподіваючись, що таким чином Долина зразу стане європейським містом, ні разу не аналізуючи які проблеми вирішать ці доріжки. А насправді вони не вирішують жодної проблеми, тільки створюють нові. Чи вирішують? Поділіться з нами недостойними, нерозуміючими.

У Львові наприклад, хоч Роберт і не в курсі, активно будується вело-інфраструктура. І вона реально розв'язує купу проблем. Справа в тому, що рух у Львові дуже напружений і небезпечний не тільки для велосипедистів, а й для авто. І велосипедні доіжки мають значно зменшити небезпеку для велоподорожуючих. Завдяки цьому відбудеться і популяризація велотранспорту як більш безпечного. На даний момент багато-хто не наважується подорожувати містом велосипедом якраз через підвищену небезпеку, а коли значна частина міста буде покрита велодоріжками популярність цього виду транспорту зросте.

А що ми маємо в Долині? По центру їдить кілька машин і, можливо, один-два велосипеди. Кому потрібна доріжка? Чи не краще грамотно співіснувати на теперішній дорожній інфраструктурі? Може краще полатати ями на вул. Чорновола наприклад? Чи інших такиж же запущених вулицях.

P. S. За зневажливе відношення до інших учасників форуму буду карати.

Ymka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Ymka » 12.11.2012 22:13

За Чорновола +100500 - там піздєц.
А взагалі, сумно, що на інфраструктуру гроші треба в Еуропах просити... але то вже інше питання.
До речі, в тій Європі на яку ви всі тут онаніруєте парковка - 3 євро за годину (конкретно у Хорватії в Дубровнику, в Чорногорії - 1) і АБСОЛЮТНО нема де стати в межах 10-15 хвилин ходу. І на парковках місця також зазвичай катма (хоча слід робити скидку на курортний сезон). Я не пишу про таку Європу типу Болгарії, Румунії, Сербії етс, де в великих містах також з парковкою проблема, але подекуди стають під знаки. Я не ризикував - стрьомно :mrgreen: , евакуатори працюють справно.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 12.11.2012 23:11

До речі, в тій Європі на яку ви всі тут онаніруєте парковка - 3 євро за годину
І це правильно! :) Їздь великом!
У Львові наприклад, хоч Роберт і не в курсі, активно будується вело-інфраструктура. І вона реально розв'язує купу проблем.
Роберт в курсі, бо наскільки я в курсі, особисто приймав в тому участь.
Він казав, що проблема не з велосипедами, а з пересуванням містом в цілому.

Взагалі він багато розказував і про Європу, та й про США (де за його словами велосипеди не так вже й актуальні). Наводив статистику скільки в Голландії автомобілів :)
До слова придивіться звідки в основному ганяють б/у автомобілі. Розказував чому Голландія стала велосипедною і який зиск з того отримала і т.д.
і АБСОЛЮТНО нема де стати в межах 10-15 хвилин ходу.
І не має бути де стати :) Потрусити булками 10-15 хв - цілком здорово.
Мало того, в європейських країнах ЗУМИСНО створюють незручності автомобілям в місті. Бо розуміють, що подальше збільшення їх кількості - утопія.
Може краще полатати ями на вул. Чорновола наприклад?
Про "полатати" Роберт теж казав :)
Взагалі, він крім того, що спеціаліст з планування міст, ще й досить професійний лектор...
Важко все описати, що було сказано. Але переконав на 100% він навіть мене :lol:
По вулиці Грушевського напружений рух? Нема де проїхати на велосипеді? На авто?
Реально просто торба! Я живу на тій вулиці 30 років. І їжджу по ній велосипедом 25 років, а автомобілем зо 10... Треба щось робити.
А велосипедів як не бачив так і не бачу,
Ну навіть я бачу :) Ще не так давно по Долині ровером їздили Стефанський і я :)
машини по грущевського як паркувались - так і паркуються. Європа.
Наскільки чув, до 15 листопада "перехідний" період. Як буде далі - поживемо-побачимо.
Донедавна ніхто не зупинявся на пішохідному переході, а тепер не те що зупиняються - собаки навчились переходити дорогу по переходах (хто не вірить - придивіться :) )

П.С. Про т.з. "менталітет" Роберт теж казав, і казав, що в голландців він теж є, нічим не кращий від українського
die Große Schlange

parazit
Бувалий
Бувалий
Контактна інформація:

Повідомлення parazit » 24.11.2012 11:31

Кому-кому, а автомобілістам нема чого скаржитись на порушення своїх прав. Авто є скрізь, куди лиш можна проїхати. На тротуарі інколи немає можливості пройти через припарковані машини. Лізуть вже в гори і річки, руйнуючи екосистему.
Організація велоруху саме покликана на витіснення авто із повсякденного життя. Місто - для людей, а не машин.
Сам в межах рійону намагаюсь пересуватись на велосипеді і дуже підтримую цю ініціативу міської влади, хоч і дуже важко зламати стереотипи людей.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість