Джерело в парку Шевченка (Зона :))

Обговорємо події в Долині, місця в Долині, відпочинок в Долині та все, що стосується міста. Тут же обговорюється все, що зв'язано з Долинським районом.

Модератори: san, vanya

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 03.06.2009 00:17

Один з проектів вже був в пресі
А ось два нових (для перегляду - клікайте по малюночках):

1. Скульптурна композиція - стилізований хрест. Попереду - ніша з скульпурою.
ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
die Große Schlange

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Re: Джерело в парку Шевченка (Зона :))

Повідомлення san » 03.06.2009 00:36

2. Фонтан - стилізовані долоні по котрих стікає вода.
ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Це наразі проекти. Така собі накидка основних рис... :oops:
die Große Schlange

Nazik
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Nazik » 03.06.2009 10:01

1) Wall-E :mrgreen:
2) Унітаз (на картинці 4)
Фак мой мозг!!!

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення kobi » 03.06.2009 13:05

Звісно, критикувати - не будувати. Але перший то якась совдепія чистої води. Другий - хз :)

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 03.06.2009 13:19

Хто автор проектів? Ти, san? :)

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 03.06.2009 15:03

Автор - Юра Фреїв.

На днях докладу фото макетів. На картинках не зовсім вдалось передати всю пластику скульптур.
die Große Schlange

Ymka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Ymka » 03.06.2009 19:37

"Унітаз" - проект 2 - не подобається. Перший теж не дуже. Вибору мало, сам на жаль проект видумати не можу через відсутність дизайнерських навичок і креативних думок з даного приводу

Molotov
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Molotov » 06.07.2010 12:26

San може маєш макет який був втілений в життя.
так щоб було)
Don't Tase Me, Bro!

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 06.07.2010 14:44

Я не був там з того часу як виклав макети.
Навіть не бичив.
Знаю тільки, що прислухались і перенесли "вилив"
die Große Schlange

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 07.01.2011 00:42

До речі, наскільки якісною є вода із цього джерела? Таке враження, що пів-міста там беруть воду для пиття. Чув якось раніше, що якість цієї води не ідеальна. Є якісь офіційні дані?

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 07.01.2011 01:27

Є якісь офіційні дані?
Офіційні є. Але не знаю де і в кого. Я з ними не зустрічався.
Мені досить того, що знайомий лікар СЕС регулярно користується тією водою і робить її аналіз.
Звичайна питна вода, з досить низькою мінералізацією.
Щоправда джерело зі сторони "Вітерця" на мою думку з підвищеним вмістом іонів заліза... Але не перевіряв. Можливо забруднюється чимось.

Також він перевіряє воду в озері, бо мешкає неподалік і там регулярно купається :)
Вона в озері практично та ж що і в джерелах (після реконструкції ставу). Тобто зупу варити з неї можна сміло. Інколи виходить за норми каламутністю. Але то пов'язано з нестабільним грунтом дна.
Чув якось раніше, що якість цієї води не ідеальна.
Що таке "ідеальна вода"? З Боржомі борщ буде нездалий :)

Крім того наскільки знаю аналіз води не дуже дорогий. Якщо регулярно з якихось причин користуєтесь водою з джерел і хочете контролювати їх якість з задоволенням зроблять аналіз.
В СЕС підкажуть яким чином взяти пробу (потрібно брати таким способом, щоб в посудину не потрапляло повітря, є необхідна кількіст ьводи для аналізу, а також обмежений час для транспортування)
Можете зкооперуватись з кимось і бути тоді певним в потрібному джерелі. Хоча більшість долинських джерел думаю вже перевірили і без Вас - можна просто спитати в СЕС :)

Якщо говорити про ще одне популярне місце - криниця в с.М.Туря, то чув, що там буває завищений вміст нітратів.
Але здається в більш-менш допустимих нормах. Це свідчить, що в грунтові води потрапляють продукти розкладу перегною чи стічних вод. Це досить типова ситуація з криницями і станом "культурного" розвитку наших сіл: каналізація або відсутня, або свідомо скидується в поверхневі води (фосу,рів, потічок) чи в грунт (т.з. "антисептики":D чи дворові туалети ), перегній збирається та складується відкрито, без захисту від розмивання.

Я зазвичай визначаю якість води "органолептично" (за кольором, смаком і запахом) :)
Мені смакують гідрокарбонатно-натрієві води, з низькою мінералізацією 0,5мг/літр, без якихось специфічних складників. В Долині часами така вода тече з крана :) "Часами" тільки через зношеність водопровідної мережі та очисних споруд. Нескладним фільтром можна довести водопровідну воду до дуже непоганих показників.
Також ІМХО використовувати різні там калгоніти до прання долинською водопровідною водою не надто потрібно - вода м'яка.

Я вживаю водопровідну воду і особливо тим не заморочуюсь :). Проблеми бувають в часи паводків, коли затоплює водозабір.
die Große Schlange

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 07.01.2011 23:47

Під ідеальною мається на увазі вода, яка найкраще придатна до повсякденного вживання, пиття.
Довгий час вживав водогінну воду, потім купив фільтр для води і почав пити очищену ним воду.
Зараз перейшов переважно на воду з паркового джерела.
Стосовно якості. Чув, що коли в Долині запускали пивзавод, то хотіли брати воду для пива саме з цього джерела, але після проб відмовилися, бо в цій воді виявили забагато чогось (здається якихось металів). Вся ця інформація непевна. Тому хотілося б більш-менш точних даних.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 08.01.2011 00:27

Під ідеальною мається на увазі вода, яка найкраще придатна до повсякденного вживання, пиття.
Тут далеко не все просто...
Скажімо по мізунській версії Горянка за складом найближча до "клітинної" рідини організму, тому є найпридатнішою.
Як на мене не переконливий аргумент, бо тоді можна би було сказати, що свіжа людська кров - ідеальна їжа :)
Все таки людина має певну травну систему, котра так чи інакше видозмінює все що до неї потрапляє.
Не кожна вода є ідеальною для конкретної людини. Залежить від віку, від стану організму. Я також схиляюсь, що корисною і "природною" є вода до якої організм звик. Якщо звичайно вона не виходить за рамки норм.
Тобто наприклад мені приємна вода "мізунська-сколівська-трускавецька", але зустрічав і людей котрі не можуть пити Горянку - відчувають вміст звичної нам органіки настільки, що кажуть "всеодно що пити бензин".
В той час я не можу пити воду Рогатинську - для мене вона занадто тверда. Відчуваю смак вапна :) А місцеві мешканці її залюбки вживають.
Довгий час вживав водогінну воду, потім купив фільтр для води і почав пити очищену ним воду.
Це наше майбутнє :( Навколишнє середовище все більш забруднюється. Джерела води "приватизовуються".
З часом буде дорого купувати для харчування. Звичайно Долині то не скоро загрожує, але в багатьох містах використання тільки бутильованої - реальність.
До речі вода з найчистішого джерела що зберігається невідомо яким способом - не завжди корисна. Цілком можна і отруїтись, особливо в спеку.
Тому трішки здивували оголошення по радіо про проект забезпечення хворих дітей бутильованою водою. На мою думку, правильнішим було би модернізація водопровідних мереж і встановлення очисних систем. А тут, прости Господи, вбачив чиєсь бажання забезпечити збут "консервованої" води...
Чув, що коли в Долині запускали пивзавод, то хотіли брати воду для пива саме з цього джерела
До води для виготовлення пива досить складні вимоги. Набагато складніші ніж просто "безпечна до пиття".
Якщо вода буде не така як потрібно, наприклад занадто м'яка - пиво буде не смачне.
здається якихось металів
Т.з. "екологія" - дуже комплексне питання. Туди входить все середовище. І що п'ємо, і чим дихаємо. Нема змісту вирішень проблем "частково". Тобто ІМХО смішно мешкати скажімо в центрі Львов, дихати смогом і боятись свинцю в віконних рамах :) Чи пити бутильовану воду з джерел мезолітських горизонтів і при цьому палити (хоч би пасивно)...
Теж чув слухи про важкі метали в джерелі. Але може повірити, що дихаючи спаленим листям і травою, котру традиційно аборигени палять двічі на рік - Вам не страшна вода навіть з ракетних шахт :)

Більше довіряйте своєму імунітету :)
Скажімо я частково знайомий з системами водопостачання дитячих закладів. В одному з них - мережі зроблені так, що є загроза розвитку легіонелли (збудника важкої хвороби). Ще в одному зустрівся з тим, що вода з басейну (в котрому покупались навіть дорослі дяді) попадала в водопровідну мережу на кухню (здається вже усунули :) )
Це кілька прикладів. Таких випадків неграмотного спорудження мереж водопостачання і каналізації в районі - сотні!
Це тільки щодо води, а ще купу об'єктів труять повітря і грунт... Тобто веду до того, що все набагато серйозніше ніж просто важкі метали чи нітрати десь в криниці... Але імунітет Вас рятує... Не потрібно параної :)
die Große Schlange

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 08.01.2011 00:49

Незважаючи на вплив на здоров'я різних факторів, якість питної води, гадаю, - один з найважливіших. Було б цікаво зробити аналіз води з водогону, води з водогону, очищеної фільтром і води з найближчих джерел.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 08.01.2011 01:59

якість питної води, гадаю, - один з найважливіших
Ні :)
На мою думку важливо щоб вода була придатною до вживання. Все решта впливає незначно.
Як вже писав придатна навіть вода з озера.
Було б цікаво зробити аналіз води з водогону, води з водогону, очищеної фільтром і води з найближчих джерел.
Докладний аналіз важко зробити. Бо зазвичай тим займаються різні інстанції і з різними намірами. Наприклад водопровідну воду контролює СЕС, а скажімо якусь мінеральну воду досліджують різні там НДІ. Можливості звичайно різні...

Згрубша можна орієнтовно так охарактеризувати:
1. Водопровідна місцева вода
вода поверхнева (з р.Свіча), м'яка (бо поверхнева), хлорована (відповідно знезаражена), з нерозчиними домішками (іржа з труб). Часами, в період злив, чи обслуговування фільтрів може бути забруднена намулом і залишками флокулянту (речовина котра додається для очищення).

2. Вода з "фільтру" - залежить від складності фільтру. Фільтр може очищувати від механічних домішок (іржі, піску), знезаражувати воду, усувати запах, міняти колір, міняти твердість, вміст окремих солей. Може робити щось одне, або певний комплекс. Починаючи від звичайного механічного фільтрування від піску, до штучної мінералізації.
Тобто з краника потече наприклад штучний аналог "Боржомі":)
Проте на сучасному етапі інтенсивно мусолять дещо ефемерне поняття "структура води". Тобто є частина дослідників котрі переконують що штучні полівітаміни гірші від яблук, а вода з фільтра "не жива" і краще десь з струмка зачерпнути...Частина з того байки або якісь рекламні штучки... Не знаю... Кожен за себе вирішує.

3. Вода з джерела/криниці - часто не досліджена, часами міняє свій склад. Наприклад може бути заражена внаслідок забруднення грунту неподалік, або і на значній віддалі. Зустрічав навіть випадки коли люди користуються джерелами в безпосередній близькості від цвинтарів. А скажімо та ж паличка Коха (збудник туберкульозу) прекрасно зберігається і в воді, і в грунті, практично за будь-яких температур і інших природних впливів. Навіть не кожні очисні системи дають собі з ними раду. Більш-менш гарантію дає хлорування. Тому я спокійно ставлюсь до запаху водопровідної води.

Одним словом однозначного вирішення немає. Кожному в ідеалі потрібно розробити такий собі "комплекс" заходів.
Наприклад:
1. Пити сирою - виключно бутильовану воду з свердловин. Вона однозначно дезинфікована.
2. Чай, борщ (тобто кип'ячена) - з джерела чи з водопроводу через крутий фільтр
3. Вмиватись - водопровідною знезараженою
4. Прати - водопровідною, пом'якшеною водою
5. В громадських "купальнях" - обов'язково хлор.
І т.д.

Також порядні люди ще переймаються не тільки тим, яку воду вживають, а ще й які у них стоки і куди вони подіваються (це особливо стосується мешканців приватних будинків) :)
die Große Schlange

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей