"Національний форум профспілок України"

Обговорємо події в Долині, місця в Долині, відпочинок в Долині та все, що стосується міста. Тут же обговорюється все, що зв'язано з Долинським районом.

Модератори: san, vanya

Відповісти
Femida
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

"Національний форум профспілок України"

Повідомлення Femida » 26.08.2009 14:54

Національний форум профспілок україни (НФПУ) це нова створена сила (http://www.nfpu.org.ua/), що має намір допомогти трудящим захистити свої законні права, навести лад у стосунках між працедавцями та робітниками, а також притягнути до відповідальності тих, що порушують права працівників.
НФПУ втілює в життя дійсно дієві заходи щодо захисту прав трудящих України.

Цю тему відкрито для того, щоб Ви писали сюди які є порушення трудового законодавства на підприємстві де Ви працюєте. Найбільш кричущі порушення, а також випадки де є масові порушення трудового законодавства чи трудові спори, НФПУ допоможе вирішити. Для цього у нас є відповідна команда та ресурси. Ми підготуємо до суду позов чи надамо Вам за наш кошт адвоката.
Отже, якшо з Вами поступили на роботі не справедливо, порушили Ваші трудові права, висвітлюйте на сторінках цієї теми і ми з радістю Вам допоможемо.

kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Re: "Національний форум профспілок України"

Повідомлення kobi » 26.08.2009 17:22

В мене таке враження, що "ТА, ЩО ПРАЦЮЄ", порушує мої права, коли видає укази про обов'язкові щомісячні платежі до ПФ. Як ви вважаєте? :)

Femida
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Femida » 27.08.2009 08:16

kobi писав:В мене таке враження, що "ТА, ЩО ПРАЦЮЄ", порушує мої права, коли видає укази про обов'язкові щомісячні платежі до ПФ. Як ви вважаєте? :)
Внески до пенсійного фонду здійснюються згідно ЗУ "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" і теперішня профспілка до нього відношення не меє. Це все "ініціатива" законодавчої гілки влади.
Так, я з Вами згідний відностно отих внесків. Це, на мою думку, є порушення прав людини. Хто зна як там буде коли ми вийдемо на пенсію, і взагалі чи встигнемо вийти. А внески стягують. Та і роботодавці платять в основному 32% від фонду оплати праці до Пенсійного фонду. Суми, я скажу, там обертаються не маленькі.
Також вважаю, що порушенням прав є стягнення внесків до фонду на випадок безробіття.
З людини внески стягують, а стати на біржу пробували? Виплати врізали, і взагалі, хто має земельну ділянку (чи навіть хтось з членів сімї) на облік як безробітного не поставлять, бо мотивують, що у них є індивідуальне селянське господарство, а згідно ЗУ "Про селянське господарство" такі особи прирівнюються до самозайнятих осіб, і відповідно, безробітними бути не можуть.
Раніше самозайнятими особоми вважались тільки адвокати та приватні нотаріуси, а тепер туди "прирівнял" і селян...
Отже, внески платити мусиш, а на біржу не візьмуть. Отут порушення прав аж кричить.
А що ще буде коли мине податковий рік з часу введення отих змін. Виходить, що кожен селянин тепер має подавати до податкової інспекції декларації про доходи. А якщо неподав вчасно - плати штраф. Мінімальний 51 грн. Може вийти з того біда...

Femida
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Femida » 28.08.2009 17:15

Невже ні укого на роботі не порушують трудове право?
Чи то напевно люди незнають які у них є права.
наприклад:
заробітня плата має виплачуватись кожного місяця не меньше як двома частинами. (аванс та зарплата) між ними перерва має бути не більше 16 календарних днів.
Якщо міняються умови праці - працівників має бути письмово повідомлено за два місяці до того.
Забороняється не надавати відпустку повної тивалості протягом двох років підряд.
І маса інших прав є трудящих.
Якщо є такі чи інші випадки у Вас. Прошу пишіть на форум. Ми Вам допоможемо їх вирішити.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 28.08.2009 18:12

Якщо працівник працює в фізичної особи, офіційно на 0,25 ставки, які гарантії, що його не звільнять в перший же день коил він прийде доводити своє право? :)

Думаю спочатку потрібно, щоб виник нормальний і відкритий ринок праці. Тільки тоді можуть існувати профспілки.

А до того ІМХО вони можуть бути хіба "об'єднаннями робітників певних професій".
Як то наприклад таксистів, будівельників, швей і т.п.
die Große Schlange

Femida
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Femida » 31.08.2009 14:41

Коли працівник офіційно влаштований на роботі його безпідставно звільнити не мають права.
Кодекс зхаконів про працю чітко визначає перелвк підстав по яких працівника може бути звільнено по ініціатві власника або уповноваженого ним органу. А просто так.... в цей же день... немають права. Хіба видурять написати заяву на звільнення.
Коли заяви не було, а звільнили "простотак", можна "погуляти" зо пів року, а тоді піти до суду. І просити суд, щоб той поновив нароботі, оскільки звільнення було не законне, а за час вимушеного прогулу стягнув з працедавця невиплачену зарплату. Також + моральна шкода... Суду небуде де дітися. Він мусить прийняти рішення про поновлення на роботі і стягнути невиплачену зарплату за час вимушеного прогулу. А про моральну шкоду скажуть подумати...

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 31.08.2009 15:05

Femida писав:...А про моральну шкоду скажуть подумати...
Це все звичайно дуже добре, але є море працедавців, які змушують підписувати заяви про звільнення за власним бажанням, а то моральної шкоди буде значно більше :-D
Це не рідкість.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 01.09.2009 01:11

І правильно роблять :)
От був реальним свідком таких подій.
Працівник запивав - прощалось... Не звязуватись же кожен раз з експертизами у нарколога... Хамив клієнтам... Не чіпляти ж диктофона і не збирати ж купу свідків...
Потім поломив інструмент на близько 600 грн... І "звільнився"
Якби не "вициганена" перед тим платіжна відомість на 2000 грн, то би газда залишився в великих накладах.
Хоч нервів було зіпсуто...

Тому раджу усім підприємцям - одразу брати кілька копій заяв про звільненя за власним бажанням :) , та оформити аванс принаймні в місячному розмірі зарплати + розмірі можливих збітків від недостачі/нищення майна + 200-300 грн на можливі судові витрати... :)

Ось вам і уся профспілка...

З сучасним законодавством необхідно бідолашного роботодавця захищати, а не навпаки...
Бо він нічим практично нічим не захищений, від:
1. інспекцій з пожежної безпеки/охорони праці/податкової і т.п.
2. нещасних випадків на виробництві - виконати всі вимоги нереально
3. крадіжок та шахрайства

А профспілки... суди про направильно призначену допомогу на оздоровлення чи відпустку... Це для НГВУ і Трансгазу... :lol:
die Große Schlange

Femida
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Femida » 01.09.2009 09:35

san писав:Тому раджу усім підприємцям - одразу брати кілька копій заяв про звільненя за власним бажанням :) , та оформити аванс принаймні в місячному розмірі зарплати + розмірі можливих збітків від недостачі/нищення майна + 200-300 грн на можливі судові витрати...
З заявами та авансом (так розумію фіктивним) це перебор. Таке недозволено.
Якщо працівник завдав шкоди працедавцю сума якої не перевищує 1 середньомісячний заробіток працівника, то роботодавець має право видати наказ на підставі якого буде утримано з працівника суму заподіяної ним шкоди. Стягнення проводиться в розмірі не більше 20% від нарахованої з/п. Якщо сума більша то тоді тільки за рішенням суду.
Оті дії, що прописані в цитаті, є прямим перевищенням посадових обовязків, та порушенням норм трудового законодавства. І в свою чергу можуть потягнути кримінальну відповідальність.
А коли працівник прийшов на роботу не тверезим, там все абсолютно просто.
1. Його слід відсторонити від роботи;
2. Скласти відразу акт в складі комісією не меньше 3 чоловік про те, що працівник не тверезий і запропонувати йому пройти обстеження на вміст алкоголю в крові. Пяний звичайно відмовиться. В акті вказати, що працівник від обстеження відмовився. (примусово проводити таке обстеження неможна);
3. На наступний день зажадати від працівника письмове пояснення з приводу появлення на роботі в нетверезому стані. Або ж, якщо той пояснень не дає, скласти другий акт про те, що той від дачі пояснень відмовився;
4. Наказ про звільнення на підставі п. 7 ст. 40 КЗпПУ.

А захищати, на мою думку, всеж потрібно працівника. І повірте, прибуток від його роботи працедавець отримує на багато більший ніж плати працівнику за роботу.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість