Як збудувати фортецю своєму бізнесу! (поради)

Модератор: san

bautista
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Re: Як збудувати фортецю своєму бізнесу! (поради)

Повідомлення bautista » 21.09.2008 02:05

san писав:
А який матеріал для несучих стін Ви б порекомендували. Розглядав ще варіант сокирянського ракушняку, але покищо кінців не маю( далеко я від України).
Керамічні блоки Winerberger Porotherm, пінобетон (якісний), піносилікат типу Ytong і т.п.
Геологічні умови- потужний пласт глини ( колись недалеко копали глину, на око метрів десять, а кілометрах в трьох цегельний завод з власним карьєром, воду беремо з глибини 25-27 метрів, глибина промерзання (нарми) такі ж як у Вас.
Тоді 1м.
Якщо дати при глибині залягання 90-100 см сорокасантимеровии залізобетонний пояс можна буде домуровати керамзитоблоками чи каменем- вапняком до нуля (як найменш гігроскопічними матеріалами з підручних)?
1. Фундумент потрібно робити з водостійкого матеріалу.
2. Навіщо залізобетонний пояс?

А що порекомендуєте? Готові панелі відкидаю- і черга, і не "з"яжуть" будинок. Щебінь- тяжкий, і може бути з підвищеним радіофоном.
Щебінь так само тяжкий як і керамзит :) Товжина перекриття з важкого з/б буде менша :)
Я би робив або панелі, які достатньо "звяжуть" :) , або збірномонолітне, типу Teriva.

Зрештою технологію порібно вибирати в комплексі, виходячи з кваліфікації наявних робітників, цін на матеріали, цін на транспорт і т.п.
Керамоблоки мені дуже подобаються, в свій час в Словаччині з ними працював. Але чи є виробництво в Західному регіоні?
Ітонг треба обкладати клінкером, тоді яка рентабельність?
Пінобетон якісний ( і технологія, і типорозміри) де взяти?
Залізобетонний пояс на всякий випадок( як "з"язка" перекриттям), хто зна які потрясіння нас чекають в майбутньому.
:)
В лите перекриття обов"язково потрібно два шари арматури? Яка тоді мінімальна товщина? 12 см не замало?
Теріва? Дякую за підказку, вникну.
На рахунок останнього абзацу- розумію, що практично нереал, але я це зараз і роблю.
А як файл викласти? Дякую.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 21.09.2008 12:36

Але чи є виробництво в Західному регіоні?
А навіщо? :) Основне що є продаж
Ітонг треба обкладати клінкером,
Треба??? :shock:
Залізобетонний пояс на всякий випадок( як "з"язка" перекриттям), хто зна які потрясіння нас чекають в майбутньому.
"Звязка" поясом на рівні перекриття, це зрозуміло. А в фундаментах?
В лите перекриття обов"язково потрібно два шари арматури? Яка тоді мінімальна товщина? 12 см не замало?
Якщо дозволяє кваліфікація реально і 8 см робити... Але ж розрахувати потрібно.
А як файл викласти? Дякую.
На будь-якому файловому сервері, а сюди - лінк.
die Große Schlange

bautista
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення bautista » 21.09.2008 13:25

Треба??? :shock:
Насторожуть експеременти з опусканням у воду (швидке всмоктування води, довге висихання, втрата властивостей). З другої сторони, їдучи з Варшави до кардону бачив море навіть неоштукатурених будинків..Хоча якби їм було років сто, вибрав би цей матеріал спокійно.

"Звязка" поясом на рівні перекриття, це зрозуміло. А в фундаментах?
Маючи армопояс (добру основу), зможу дати керамзитоблоки на цоколь. Хоча головна причина тут в клієнтах, ставлю себе на їж місце і вважаю, що якщо я вже плачу своїх тяжко зароблених сто тисяч, то хоч не за хату " з лободи". Мені здається, що дуже важливо є врахувати інерцію мислення .
Перекриття- однозначно "Теріва". Не знав, як в нас називається і , що вже випускають.Щиро вдячний!

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 21.09.2008 14:38

Маючи армопояс (добру основу),
Армопояс в фундаментах має мало змісту...
зможу дати керамзитоблоки на цоколь
З якою метою? :)
die Große Schlange

bautista
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення bautista » 21.09.2008 15:12

З якою метою? :)[/quote]

А з чого тоді зробити дундамент? Висота (я правильно зрозумів?) - один метр в землі і 0,30 м над землею? Вані рекомендації? Дякую.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 21.09.2008 17:32

Та з бетону... Збірного чи монолітного - це питання смаку...

Висоту цоколя традиційно роблять 45 см.
Певно, щоб ганок мав непарну кількість сходинок :)
die Große Schlange

bautista
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення bautista » 21.09.2008 21:50

А якщо купити якийсь вібропрес і самому штампувати і порожнисті блоки на фундамент, і на перекриття? Щось можете порадити? Типу львівського "Озону"?
Я планую 50 см- акселирація, але лише під основною частиною, а в"їзд в гараж- на рівні вулиці.
В мене на іншому форумі є трохи ескізів проекту. Гляньте критично. Дочка розробляє блог чи сайт, думаю, вийде щось толковіше.

http://forum.ibud.com.ua/index.php?topic=549.0

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 22.09.2008 10:16

А якщо купити якийсь вібропрес і самому штампувати і порожнисті блоки на фундамент, і на перекриття?
Сміючи собі оцінити Ваші фінансові можливості з описаного в попередніх постах, думаю грошей для ВИРОБНИЦТВА БЕТОННИХ ВИРОБІВ не вистачить :( А тим більше і для одночасного будівництва...
Виробництво починає бути рентабельним лише за певної продуктивності. В основному чим більшої...
Щось можете порадити? Типу львівського "Озону"?
Не знаю що то таке
Я планую 50 см- акселирація, але лише під основною частиною, а в"їзд в гараж- на рівні вули
ці.
:) В мому понятті акселерація - термін з антропометрії
В мене на іншому форумі є трохи ескізів проекту. Гляньте критично.
Навіть я, проектуючи будівлю під власний бізнес, наймав би архітекторів!!! :)
Дочка розробляє блог чи сайт, думаю, вийде щось толковіше.
Чесно кажучи сам ескіз ні про що не говорить. Фішка таунхаузів - економія землі, інженерних мереж, та можливість бізнесу на подальшому обслуговування тих будинків. Неграмотним проектом то все можна зарубати...

Почитав бігом пости на тому форумі:
желательно в контексте какой-нибудь программы "Доступное жилье"(для отмазки от жадных чиновников).
Чому? Биття от стінку бюрократії займе багато часу... Щонайменше потрібно бути тут присутнім і добре орієнтуватись в коридорах і задвірках влади :)
Однак, аби не проходити комплексну державну експертизу інвестиційних проектів,
А що в ній лякає? :) Вартість - "ніщо" в загальній сумі... На ціну проекту в порядній організації це теж не має сильно вплинути. Інакше постає питання - що вони не доробляють в проекті "не на експертизу" :)
Мало того, думаю проекти під бізнес потрібно робити набагато детальніше ніж просто "відмазатись від чиновників".
Адже це гроші... Ваші...

Потрібно аналізувати місце, територію, "традиції" населення та групу потенційних споживачів.
І виходити з того.

Проект дивився... Дешево. Насторожують балкони над гаражем. Якщо говорити про енергоефективні будинки, то там буде проблема з тепло- і гідроізоляцією.

Крім того, розміщення гаражу всередині житлового будинку дуже неефективне. Вважаю це дуже винятковим випадком. А використовувати гараж для проходу між іншими приміщеннями, це ІМХО взагалі груба помилка...
Щоправда я і прохідні туалети в проектах зустрічав :)

П.С. Звичайно можна планувати почати такий бізнес з тих двох котеджів... Тобто "пустити їх в серію"... Купляти вібропреси, робити блоки і т.п. Але це вже бізнес... А бізнес це трохи більше ніж збудувати хатинку і продати :)
die Große Schlange

bautista
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення bautista » 22.09.2008 12:21

san писав:Не знаю що то таке
Добрий день, шановний Сан! "Озон- виробництво бруківки і обладнання".Це перше, що знайшов а неті, шукаючи Теріву в Західній Україні.
А акселерацію я мав на увазі, коли планував сходинки по максимуму, виходячи з БНіПу.

bautista
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення bautista » 22.09.2008 13:14

Навіть я, проектуючи будівлю під власний бізнес, наймав би архітекторів!!! :)
Найму обов"язково, скоріше за все вирішу це в районному управлінні архітектури.
Дочка розробляє блог чи сайт, думаю, вийде щось толковіше.
Неграмотним проектом то все можна зарубати...
От і шліфую його, відповідно наявних можливостей, де тільки можу. Концепція- дешево, але надійно. Хочу вийти на ціну 330 євро за квадрат при площі 150 метрів. В умовах загальної кризи в будівництві іншого виходу не бачу
Чому? Биття от стінку бюрократії займе багато часу... Щонайменше потрібно бути тут присутнім і добре орієнтуватись в коридорах і задвірках влади :)
Буду не тільки присутнім, але й стану при потребі прорабом (чи майстром, чи піднощиком).
В лісі орієнтуюся краще, тому й хочу мати якнайменше дотичних точок з владою. І, взагалі, зробити першу чергу дуже швидко, щоб не доти Їй оговтатись. Тому й не хочу , щоб на початку це виглядало, як бізнесовий проект, а скоріше, як забаганка дилетанта- "ботаніка" ( що є близько до істини).
А що в ній лякає? :) Вартість - "ніщо" в загальній сумі... На ціну проекту в порядній організації це теж не має сильно вплинути. Інакше постає питання - що вони не доробляють в проекті "не на експертизу" :)
Мало того, думаю проекти під бізнес потрібно робити набагато детальніше ніж просто "відмазатись від чиновників".
Адже це гроші... Ваші...
Потрібно аналізувати місце, територію, "традиції" населення та групу потенційних споживачів.
І виходити з того.
Моє хобі- футурологія...
Проект дивився... Дешево. Насторожують балкони над гаражем. Якщо говорити про енергоефективні будинки, то там буде проблема з тепло- і гідроізоляцією.
Свого роду "хрущовка "? Так і задумано.
То лоджія. Думаю, що всі господарі їх засклять (за окрему плату). Як і тамбур.
Крім того, розміщення гаражу всередині житлового будинку дуже неефективне. Вважаю це дуже винятковим випадком. А використовувати гараж для проходу між іншими приміщеннями, це ІМХО взагалі груба помилка...
Щоправда я і прохідні туалети в проектах зустрічав :)
Зауваження слушне. Обов"язково врахую в майбутніх проектах. Тут розміри ділянки диктують умови.
П.С. Звичайно можна планувати почати такий бізнес з тих двох котеджів... Тобто "пустити їх в серію"... Купляти вібропреси, робити блоки і т.п. Але це вже бізнес... А бізнес це трохи більше ніж збудувати хатинку і продати :)
Я врахував, що 90% нових підприємств банкрутують. Але час від часу треба купляти лотерею, щоб не було , як з старим євреєм- праведником. Чи не так?

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 22.09.2008 16:53

Хочу вийти на ціну 330 євро за квадрат при площі 150 метрів.
На око - не вписуєтесь...
Раджу подивитись проекти з польської програми Dom Dostepny
взагалі, зробити першу чергу дуже швидко, щоб не доти Їй оговтатись.
А як оговтаються, то що ? :) Набагато важчі можуть бути потім спроби щось виправити.
Простіше одразу все зробити добре. По мому досвіду це найдешевший і нашвидший шлях, хоч таким і не виглядає спочатку.
Тут розміри ділянки диктують умови.
Тоді робити будинки без гаражів, а гаражі окремо...
В цьому варанті вони
- з'їдають найдорожчу площу
- створюють незручності в пересуванні
- погіршують умови проживання в будинку (тепловтрати, волога, димові гази, шум )
- погіршують умови зберігання автомобіля
die Große Schlange

bautista
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення bautista » 22.09.2008 18:42

san писав: На око - не вписуєтесь...
Раджу подивитись проекти з польської програми Dom Dostepny

Ціна зі стелі. Взяв на чверть меншу за вартість "Цукровара" під Тернополем. Звичайно в них об"єми, але думаю вилізти за рахунок власної землі і менших адмінвитрат. А за поляків - дякую, хоч доведеться четверту мову вчити ( письмовий варіант).

Взимку буду кілька місяців в Україні ( в з"язку з іншим питанням), тож постараюся навчитися " орієнтуванню на місцевості в умовах провінційного міста".

bautista
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення bautista » 22.09.2008 19:22

san писав: Тоді робити будинки без гаражів, а гаражі окремо...
В цьому варанті вони
- з'їдають найдорожчу площу
- створюють незручності в пересуванні
- погіршують умови проживання в будинку (тепловтрати, волога, димові гази, шум )
- погіршують умови зберігання автомобіля
Контраргументи
-якщо зробити вітальню- залу- салон, ця площа дійсно найдорожче обійдеться газді: дорогий ремонт, дорогі меблі і нуль доцільності.
-застелю червону доріжку і дружина буде ходити в пральню з гордо піднятою головою.
-зате серце не болить, чи не курочить сторож мого Запорожця.
-не буду їздити на старому драндулеті.
А якщо серьйозно, то під пральнею- ванною ще думаю льох зробити-воду ввести, каналізацію вивести(коліно з контрольним лючком). А в гаражі пластиковий резервуар закопати- яму вигрібну. Все в приміщенні- не замерзне.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 22.09.2008 23:02

Стоп! Стоп! Стоп! :shock:
Починаю втрачати впевненість в "кустарному" виконанні такого задуму
-якщо зробити вітальню- залу- салон, ця площа дійсно найдорожче обійдеться газді: дорогий ремонт, дорогі меблі і нуль доцільності.
? :shock: Це є житлова площа!
-застелю червону доріжку і дружина буде ходити в пральню з гордо піднятою головою.
По болоті що тече з автомобіля.
-не буду їздити на старому драндулеті.
Якраз після зберігання в такому гаражі автомобіль і стане драндулетом.
Дуже дорого і складно забезпечити в одній будівлі водночас хороші умови для зберігання автомобіля (посилену вентиляцію, низьку температуру і вологість) і для мешканців (високу температуру і вологість при відсутності протягів).
А в варіанті "прохідного" гаражу взагалі складно собі уявляю.

N.B. Раджу прочитати щось стосовно зберігання автотранспорту. Сучасних докладних книжок не зустічав. Але трапляються настанови для автопідприємств або військових автомобільних підрозділів.

Яка така пральня? :) Жодного разу не зустічав у нас... Не прийнято. В основному пралька стоїть в ванній, рідше - на кухні.
А якщо серйозно, то під пральнею- ванною ще думаю льох зробити
Підземні приміщення теж суттєво вдорожчують будівлю.
А в гаражі пластиковий резервуар закопати- яму вигрібну.
??? Ідіотизм... Не знаходжу іншого, більш м'якого слова...

П.С. Придбайте книжку-каталог "Дом достемпни". Надіюсь вона ще перевидається. Там крім проектів, є "на хлопський розум" пояснено засади економічності спорудження і експлуатації будівель.
http://www.wydawnictwo.murator.pl/679_599_PLK_htm.htm
Правда не знаю в якому форматі вона зараз видається. Але зрештою є купа іншої літератури...
die Große Schlange

bautista
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення bautista » 23.09.2008 15:49

san писав:Стоп! Стоп! Стоп! :shock:
Починаю втрачати впевненість в "кустарному" виконанні такого задуму

? :shock: Це є житлова площа!

По болоті що тече з автомобіля.
Шановний Сан! Дякую за те , що Ви МАЛИ впевненість. Чесно говорячи, це було непомітно.
А яка МЕНІ різниця, що це житлова площа чи допоміжна? Оплата відповідно загальної. А можливість самостійно обладнати мансардний поверх- достатній бонус, щоб привабити клієнтів.
В мене Є одноповерховий будинок на 25-ти сотках з розкиданими надвірними будівлями і я знаю який він витратний в експлуатації ( і час, і гроші), в клієнта, наприклад, є дво чи трикімнатна квартира і гараж на відстані, до якого потрібно добиратися громадським транспортом. То нас ТАКИЙ варіант влаштує. А кухня- їдальня в 22 квадрати справиться і з функцією вітальні.
Для тих, хто хоче мати окрему вітальню, можна модифікувати одну секцію, вирівнявши площини на висоті 30 см, заскливши торцеву стіну і відгородившись від вулиці зимовим садом.
Не практикується пральня в підвалі- нема приблем- подовжимо ванну ванну, а в кутку гаража зробимо кладовку для чоловічих прибамбасів- туристично- пікніково- рибальсько- мисливського спорядження. Правильно, нема чого дружині з тещою там швеньдяти.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей