Питання децентралізації опалення

Модератор: san

Відповісти
Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Питання децентралізації опалення

Повідомлення san » 13.11.2005 13:37

Вступ

Переваги децентралізованого опалення з точки зору жителя очевидні. Це, найперше можливість підтримувати комфортні умови в квартирі по власному бажанню, що виглядає дуже привабливо на фоні квартир з централізованим опаленням, температура в яких залежить від директивного рішення (часто несвоєчасного) про початок чи закінченя опалювального періоди.

Проблема, яку сьогодні дозволяє вирішити децентралізоване теплопостачання, це "розвантаження" теплопостачальних організацій від інвестицій в реконструкцію та ремонт обладнання та мереж.

ПОЗИТИВИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ:

- зниження втрат тепла через відсутність зовнішніх теплових мереж, зведення до мінімуму втрат мережевої води, зниження витрат на водопідготовку;
- Зменшення землевідведення під теплові мережі і котельні;
- повна автоматизація, в т.ч. і режимів теплопостачання;
- значне зниження витрат на обслуговування і ремонт.

Децентралізація опалення може вирішуватись двома основними способами:
- встановленням індивідуального поквартирного опалювання
- будівництво автономних котелень невеликої потужності для обслуговування окремих будинків.

Частина І

ПРОБЛЕМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ

Котел. Відсутність постійного технічного обслуговування котлів значно понижує термін їх служби, котрий по даних заводів-виробників складає при правильній експлуатації 15-20 років.

Котли для індивідуального опалення мають камери згоряння двох видів: відкриті (з атмосферними пальниками) та закриті (т.з. "парапетні" чи "турбо").
В першому випадку повітря необхідне для горіння подається по спеціальному каналі, а в іншому забирається безпосередньо з приміщення (тобто кухні), а основне джерело повітря в цьому випадку щілина під кухонними дверима, які спеціально підрізають.
Неохідно забезпечити не тільки постачання повітря на гріння, але і для трикратного повітреобміну в приміщенні кухні (вентиляції).

В багатоповерхових будинках виникають проблеми з тягою на нижніх поверхах (завелика тяга) і на верхніх поверхах (недостатня тяга і при відкриванні вхідних дверей в квартиру деколи задуває полум’я запальника).

Інші проблеми пов’язані з тим, що більшість котлів встановлені некваліфікованими монтажниками, в більшості випадків з порушенням будівельних норм і інструкцій заводів-виробників.

Екологія. Переважно в квартирах встановлюють котли потужністю 24 кВт, але таких величезних квартир (з такими тепловтратами) немає, тому котли при встановленні регулюються на зниження теплопродуктивності. А в зв’язку з тим що котли знаходяться в приватній власності, жодних змін ККД і складу вихідних газів не проводиться і викиди ніяк не контролюються. Крім того, часто взагалі ніяких пусконалагоджувальних робіт не проводиться і котли працюють в невірних режимах, що спричиняє як різке збільшення викидів шкідливих речовин, так і різко знижує термін експлуатації котлів.

Будівлі. При використанні децентралізованого опалення підвали будівель не опалюються, що приводить до промерзання фундаментів і зниженню терміну експлуатації будівель.
Також існує реальна загроза пошкодження морозом мереж водопостачання і каналізації.

Людський фактор. Часом житель не є достатньо обізнаний з правилами експлуатації опалювального обладнання. Також не є врегульоване питання періодичності технічного обслуговування обладнання. Кожен власник, в залежності від своїх науково-технічних знань вирішує періодичність його обслуговування: раз на рік, раз в тиждень, чи "по виклику", тобто в аварійних випадках.

Автоматика безпеки котлів не контролюється. По мірі старіння обладнання воно стає все більш небезпечним. Проблеми безпеки і грамотної експлуатації високотехнологічного обладнання на сучасному етапі стають "платою" жителів за свій комфорт.

Оплата. Котел – власність жителя і він сам платить за газ по показах квартирного газового лічильника, жодних амортизаційних виплат існує, будь-який ремонт і заміна обладнання здійснюється тільки за рахунок власника.

Також очевидно, що ціни на газ будут зростати і ціна на «побутовий» і «промисловий» газ зрівняються. Необхідно також зауважити що більшість котелень на відміну від побутових котлів мають можливість використання резервного палива.

На перший погляд абсолютно прозора система оплати по газовому лічильнику в квартирі не забезпечує соціальної рівності, оскільки власники квартир на першому і останньому поверхах будуть мати підвищені тепловтрати через-те, що горище, підвал і під’їзди не опалюються. Відомі випадки, коли квартири в центральній частині будинку опалюються тільки за рахунок тепла сусідів, тобто має місце своєрідний паразитизм.

Проте, при даній системі опалення житель отримав можливість самостійно регулювати власні витрати на опалення і контролювати їх. Це сприяє до утеплення дверей та вікон та інших заходах, щодо енергозбереження.

Далі буде...

Використано матеріали статті В.Г.Семенова і Р.Н.Разорєнова
die Große Schlange

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення san » 22.11.2005 23:24

Частина ІІ

МІФИ ПРО ДИМ

Поява високоефективного опалювального обладнання з ККД 91 - 110%, спричинило велику кількість непорозумінь, щодо відведення продуктів згорання.

Широко культивується думка про заборону використання димохідних котлів.

Насправді існують лише протилежні заборони.
Згідно з інформацією державної санітарно - епідеміологічної служби ...недопустимо відведення продуктів згоряння газу в атмосферу через стіну газифікованого приміщення без улаштування вертикального каналу...

Виникнення міфів. Дійсно, на сучасному етапі розвитку обладнання виникли інші, складніші, вимоги щодо відведення димових газів. Оскільки температура газів є достатньо низькою (в порівнянні з застарілим обладнанням), а обладнання працює в періодичному режимі, то стінки димоходів не встигають прогріватись, що призводить до конденсації водяної пари (яка є продуктом згоряння, а також міститься в повітрі, що використовується для горіння).
Вкривши стінки димоходу вода інтенсивно контактую з іншими продуктами згорання, як то оксиди вуглецю, азоту, сірки... В результаті реації на поверхні димоходу утворюються суміші кислот котрі викликають інтенсивну корозію цегли та цементного розчину. Наслідком корозії є руйнування та обвалювання димоходу.

Чому претензії висуваються в основному до імпортного обладнання? Вітчизняне обладнання часто-густо не забезпечує належної економічності - тобто температура вихідних газів первищує заявлені паспортні дані. Крім того, часто розпал котла ведеться за допомогою т.з. "пілотного пальника". І хоч це знижує економічність котла - часто тепла від запальника вистачає для прогрівання димоходу. Проте котел постійно використовує певну кількість газу. Хоча опиратися на ці випадкові результати не можна - необхідно виконувати димоходи як і для економічного обладнання.

Як уникнути небезпеки? Для запобігання руйнування димоходів необхідно вирішити два завдання: забезпечення прогріву стінок димоходу та уникнення корозії. Це досягається виготовленням димоходу тонкостінним та утепленим, а також з матеріалів стійких до дії кислот. В основному в цегляний канал димоходу встановлюється труба з кислотостійкої сталі. Також є методи футерування (облицювання зсередини) каналу спеціальними полімерними матеріалами. Звісно, обидва ці методи є доволі технічно складні і коштовні.

Як отримати зиск з конденсату? І звідки взялися котли з ККД > 100% ? Це не зовсім помилка... Також - зовсім не вічний двигун.
Це т.з. "конденсаційні котли". Надзвичайно "високі" ККД звязані з недосконалістю методики розрахунку.
Згідно як і вітчизняних так і застарілих іноземних методик прийнято розраховувати ККД по т.з. нижній теплоті згоряння палива, в котру не входить теплота що виділяється при конденсації пари з продуктів згоряння. Це було повязано з технологічними труднощами конденсування димових газів.
Відповідно "конденсаційна" техніка "вміє" використовувати цю приховану енергію. Проте, ця техніка є значно дорожчою, а також вимагає деяких спеціальних заходів при монтажі.

Далі буде...
die Große Schlange

Свіча
Мас-медіа
Повідомлень: 277
З нами з: 02.08.2005 12:12
Контактна інформація:

Проблема

Повідомлення Свіча » 29.11.2005 21:53

ТЕПЛО Є – СЕРВІС ВІДСУТНІЙ

Розвал радянської системи управління потягнув за собою, як піраміда, структурні зміни у всьому господарському комплексі. Не будемо говорити сьогодні про те, як це робилося, бо уже всім відомо, лише про те, які це спричинило наслідки. Покажемо це на прикладі теплопостачання.

У зимовий період часу, та й не тільки, у всіх на устах слово „тепло”. Бо уже кілька років триває реорганізація теплопостачання помешкань жителів району, підприємств, організацій, за час якого не одному довелося мерзнути, а декому ще й і тепер. Тому й переводять власники житла, керівники установ свої квартири, будинки, будівлі на індивідуальне опалення. Та, оскільки цей процес не є систематизований, то під час підготовки, встановлення та після нього дуже часто виникають проблемні ситуації. Адже бажаючих мати взимку тепло є багато, а спеціалістів у цій галузі для такої кількості бажаючих не вистачає.

Особливо вони відчутні після встановлення індивідуальної системи опалення, бо, як і будь-яке інше обладнання, система опалення потребує обслуговування і ремонту. А цю справу можуть робити хіба що спеціалізовані підприємства, яких у нас на сьогоднішній час надто мало, щоб встановити систему опалення, а потім її обслуговувати чи ремонтувати обладнання. І що найприкріше того, яке виготовляє вітчизняний виробник. З такою проблемою звернулася у редакцію жителька Оболоні п. Жукевич, яка придбала котел Івано-Франківського виробництва. Час пройшов – котел потребує ремонту, а гарантійний термін на обслуговування закінчився. Інші ж підприємства, які працюють з газовим або тепловим обладнанням,– каже п. Жукевич – не хочуть займатися ремонтом. Не хоче ремонтувати і завод-виробник.

Так що залишився споживач коло розбитого корита.

Проте, підхід до такої справи мав би бути зовсім інший. Про своє реноме мав би найперше подбати завод-виробник, створивши хоча б декілька сервісних центрів обслуговування своєї продукції на область.

Як це роблять в Європі, до якої ми так прагнемо на словах, а у справах цей поступ робити не дуже то намагаємося. Могли б докласти зусиль для вирішення цієї проблеми і газ контора та комунальні підприємства з надання послуг теплопостачання. Та чи не мають змоги, чи не бажають, бо не вигідно.

Тарас ТЕРЕН.
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення san » 07.11.2006 20:55

Наразі Кабмін заборонив встановлення індивідуального опалення в багатоквартирних будинках.

Подробиць не знаю, бо був в відрядженні, але ситуація цікава...
У всіх містах де народ приготувався рубати капусту на халявських роботах, так і в Долині де де-факто все місто - поквартирне опалення (до слова інших таких міст я не знаю) :shock:
die Große Schlange

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення san » 08.11.2006 12:37

Отныне украинцы не могут самостоятельно обогревать свои квартиры. Запрет на установку автономного отопления был озвучен вице-премьер-министром Владимиром Рыбаком.

По словам Рыбака, в Украине нет законодательной базы и выводов СЭС, которые регулировали бы самостоятельный обогрев жилья.

«Индивидуальные котлы могут создавать чрезвычайные ситуации, вредить здоровью соседей и перегружать системы газоснабжения жилых домов», – говорит вице-премьер.

Рыбак также отметил, что установление автономного отопления в Украине происходит хаотически и преимущественно за взятки. Поэтому пока специалисты не разберутся в ситуации, его временно прекратят. «Завтра люди отравятся, завтра произойдет взрыв – и все будут в стороне, такого заключения нет», – сказал Рыбак.

Вице-премьер принял решение созвать межведомственную комиссию, которая в течение двух месяцев должна проверить все факты хаотичного установления газовых котлов в квартирах украинцев и приостановить их работу.

Взято тут http://tribuna.com.ua/news/2006/11/06/61678/
die Große Schlange

Аватар користувача
vanya
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 1659
З нами з: 12.10.2003 10:08
Звідки: Львів/Долина
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 08.11.2006 15:55

Цікаво чому це починають робити зимою, а не весною.

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення san » 08.11.2006 21:05

vanya писав:Цікаво чому це починають робити зимою, а не весною.
От ти до ластів зараз прицінюєшся? :lol:

От так і п.міністр - весною думає про літо (Канари, Ямайку, бразильських дівчат гарячих)... Не до того йому...

Цікаво друге... Що буде в інших містах - зрозуміло, просто фірми котрі нагострили зуби поживитись на продажу/монтажу опалення трохи менше зароблять :)

От що буде в Долині? :shock:
которая в течение двух месяцев должна проверить все факты хаотичного установления газовых котлов в квартирах украинцев и приостановить их работу.
Тобто приблизно на Різдво призупинять роботу всіх котлів в Долині? :lol:
die Große Schlange

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення san » 07.03.2007 20:05

Міжвідомча робоча група з питань застосування квартирних систем опалення будинків і споруд
http://www.minbud.gov.ua/rg1/

Тлумачити не маю ні часу, ні сили... Але може комусь згодиться інфа...
Правда важко уявляю як то буде застосовуватись до Долини (інших фактів тотальної децентралізації мені не відомо).

Якщо виникають питання до протоколів - звертайтесь, прокоментую в міру можливості...

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Повідомлення san » 06.05.2007 12:41

Поквартирне опалення заборонили!

Наразі відключення від тепломереж заборонене (вірніше призупинене):

Завантажити документ

Argentum
Повідомлень: 2
З нами з: 13.05.2007 13:32
Контактна інформація:

Повідомлення Argentum » 13.05.2007 13:37

Да ниче не запретили.
Тем более отключение от теплосети.


Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість