Чому православні християни не виконують заповіді Божі?

Обговорення, що стосуються релігійних переконань
Ymka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Re: Чому православні християни не виконують заповіді Божі?

Повідомлення Ymka » 17.05.2012 20:19

гарна позиція атеїста, який вірить в щось, але не знає в що.

Ymka написав: ... Біблію не слід розуміти буквально

Давайте правила дорожнього руху теж не будемо розуміти буквально, що тоді буде на дорозі?
Щодо Біблії і розуміння її то ясно, що в нашій країні її не розуміють не те, що буквально а взагалі - всі бухають, крадуть, кругом насилля і т.п.
Ціль мого посту таки спонукати хоч одну людину почитати Біблію. Рекомендую Приповісті царя Соломона.
Pavel*** Повідомлення: 70З нами з: 23.02.2004 13:57Звідки: Долина --> Луцьк

Хлопче, не тобі судити про мої релігійні позиції і переконання. Атеїстом я не був і не буду, хрещений я як християнин, але вважаю себе вище міжконфесійних і міжрелігійних протиріч
Мільярд мусульман по твоїй логіці горітимуть у пеклі? І всі буддисти, синтоїсти і інші? Православна віра єдина і правильна :lol: :lol: :lol: ?
Взагалі дискусія безперспективна, для людини Біблію читай не читай, поки вона не почне щось міняти З СЕБЕ толку їй від одного читання не буде.

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 17.05.2012 22:56

Те, що греко-католики хрестяться "правильно" - робить їй більш "святими"?
Я будучи старшокласником, перечитав всю Біблію. Звичайно зрозумів далеко не все. Стосовно розуміння Біблії, то якщо її розуміти буквально, то багато речей взагалі незрозумілі, напр про створення світу за 6 днів. Приповісті Соломона містять багато цікавої інформації для роздумів, але навіщо простій людині знати детально напр. родовід іудейських царів, які жили тисячі років тому?
Стоствно узгодженості Старого і Нового заповіту. Христос казав приблизно таке: Заповідь нову даю вам...; Вам казали ....., я ж кажу вам... (тобто раніше цих норм не було). Старий заповіт відстоює принцип "Око за око", Новий вчить, що треба підставляти під удар другу щоку тощо.
А Біблії різних напрямів християнства все ж не зовсім однакові.

Ymka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Ymka » 18.05.2012 00:53

ДЕ опція з редагуванням власних повідомлень?????????????????????

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 18.05.2012 10:35

Ymka писав:ДЕ опція з редагуванням власних повідомлень?????????????????????
Нема такої можливості на жаль. Можна редагувати своє повідомлення на протязі пів години після відправки чи щось таке. Якщо пізніше - через адміна або модератора. В нас були прецеденти коли один товариш почав терти всі свої повідомлення зі всіх дискусій :)

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 18.05.2012 10:40

Pavel писав:
vanya писав:А нічого, що п'ята точка - це власне рука, яка робить той же хрест? Таким чином можна кругом бачити одні пентаграми.
Моя відповідь тобі - НІЧОГО. От якби ти сказав, про якусь четверту точку то ще так, а тут ти сам визнаєш цифру 5 тобто пенту, і йдеться тут не про точки а про невидимий символ, який малюється хрещенням православних (грекокатоликів вчать христитись по іншому прикладаючи руку до грудей і говорячи амінь, бо вони знають про цей символ). Не люблю вживати слово зомбування бо то дещо інше, але сюди воно таки трохи підходить адже ви на чорне кажете біле.
Зомбування? Охохо. Я взагалі-то спробував скористатись принципами здорової логіки. Ніхто мене з цього приводу не зомбував. Невидимий символ? То кого зомбують тут? Це ж брєд сивої кобили, перепрошую. Не шукайте підтекст там, де його нема. Я не захищаю православних чи католиків чи протестантів чи свідків єгови чи може буддистів. Практично у всіх цих віросповіданнях є свої "таргани", коли люди вдаряються в крайності і не бачать міри. І більшість поблем якраз із того, коли вони намагаються дослівно трактувати Біблію, в якій не все так однозначно написано. І все це замість того, щоб взяти звідти основне зерно, все добре і намагатись бути кращим і нарешті намагатись не грішити.

P. S. Я не православний і в подальшій дискусії участі не братиму, а то ше якось обізвуть :-D

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 18.05.2012 11:13

Я був православним доки не взяв до рук Біблію.
В мене якраз навпаки. Але давайте не будемо зациклюватись на православ'ї. Католики теж в більшості дотримуються схожих традицій. Принаймні щодо суботи і ікон. Причому вони ще й скульптури роблять :) , що якраз не надто характерно для православних.
Наразі не відношусь до жодної церкви, віруючий сам по собі
Тобто Церкви немає на Вашу думку чи просто її поки не знайшли?
І я говорю тобі: ти - Петро, і на камені цьому Я створю Церкву Мою і брами пекла не здолають її...
Раджу ще ретельніше вивчати Біблію. Наприклад Діяння апостолів, послання ап. Павла :wink: до Тимофія і Тита.
Щоб вважати що церкви не існує потрібно заперечувати правдивість принаймні частини Біблії...
Що для християнина (а особливо протестанта) було б дивне.
Взято ці дві заповіді з вікіпедії. Може ще на івриті напишеш :-)
Вибачаюсь звичайно... Написав тією мовою котрою читаю і слухаю Євангеліє. Просто так зручніше. Намагатимусь перекладати, але боюсь щось спотворити.
Ікони та фігури це і є подоба того, що на небі і на землі.
Так то воно так... Але не зовсім.
В тій самій книзі:
"Зроби з золота двох херувимів: чеканною роботою зроби їх на обох краях кришки; зроби одного херувима з одного краю, а з другого херувима з другого краю… (Вих. 25, 18-20).
Далі:
"І зробив двох херувимів з масличного дерева, висотою в десять ліктів...... І поставив він херувимів посередині внутрішнього храму. І обложив він херувимів золотом» (3Царств 6, 23-28)"

Це був храм Соломона. Ісус як знаємо не стидався молитися в ньому. Чомусь херувими не заважали...

Щодо того що "Бога ніхто не бачив"...
Дійсно, Свідки Єгови не бачили... :) А християни бачили і Ісуса, і Марію, і Апостолів...
Їх і зображають, бо на мою думку слова Старого Заповіту є вже дещо застарілими з огляду на подальші події (якщо бути власне християнином, тобто тим, хто вірує в ІХ - Світла від Світла, Бога істинного від Бога Істинного...)
За Вас згадаю про ікони Трійці :)
Де зображено Отця у вигляді старця, ІХ, та Духа у вигляді голуба. Наскільки мені відомо ця ікона в православ'ї не вважається канонічною (не згадаю правда на якому соборі то обговорювалось). Тобто ставлення до неї вельми неоднозначне. А в Рубльова вона взагалі досить "аллегорична".
Написано субота це значить субота.
Чесно кажучи не докулупувався до цього питання принаймні не так як до першого. Тому не маю що відповісти. Мені наразі важко взагалі хоч якийсь день регулярно посвячувати Богу :(
То чи то субота чи неділя питання поки не стоїть
Тобто якщо людина бере за слово Боже Біблію, а не дядька в рясі з ряхою і шестисотим мерсом, то погляди її мусять змінитись.
Мабуть мені пощастило не натрапити на початках на таких дядьків. Хоч приблизно з таких причин, тобто "обліко моралє" священнослужителів котрі трапились, я "відпав" від грекокатоликів :)
Нас з малку так навчили, щоб Біблію не читати,
Мені ВАС шкода... В моїй церкві так не вчать :)
а ходити в церкву ставити свічки і платити пожертви ніби цим ми відкупимо всі наші гріхи.
Це теж неправославне твердження (скоріше католицьке). В православ'ї немає вчення про індульгенції, тобто здобування "бонусів" через пожертви, відвідування певної кількості храмів (прощі), відвідування Хресної дороги чи тим більше умисне добровільне прибивання до хреста, бичування і т.п.

Так православні постять, вичитують молитовні правила, запалюють свічки, почитають ікони. Але це все нічого не дає і навіть не додає "автоматично". Що досить ретельно описано в відповідній літературі. Ці всі дії не замінюють каяття, а лишень може чимось допомагають слабкій людині.
Тому прошу, шановних протестантів трохи поблажливіше відноситись до слабких, темних і затурканих ортодоксальних котрі понад півтори тисячоліття часом ціною життя переховували, берегли і переписували Євангеліє. Перехрестившись, поцілувавши хрест чи ікону, брались за перо чи навіть йшли на ешафот, щоб донести ВАМ книгу в котрій, на Вашу думку, знаходите причини ЇМ дорікати.

Не мав нету. Тому пост дещо старіший. Потім почитаю що без мене тут накалякали :)
die Große Schlange

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 18.05.2012 11:31

Атеїстом я не був і не буду, хрещений я як християнин, але вважаю себе вище міжконфесійних і міжрелігійних протиріч
Не хочу ображати, але самоідентифікація не завжди є достатня.
В що вірують християни викладено в символі віри "Вірую в єдиного Бога отця..."
Там ніде не пише: "...а ще в Будхірхарму, Магомета, домовичків і гномиків..."
Мільярд мусульман по твоїй логіці горітимуть у пеклі? І всі буддисти, синтоїсти і інші?
Не факт... Господь і їх може помилувати. Безмежність його любові - один з принципів християнства. На все його воля.

Стосовно "інших богів" чи що того бог один просто в одних він Аллах в інших Ктулху...
Не згадаю точно звідки цитата (я Біблію не надто ретельно читав :) ), але там є "Покличте будь-кого з нас і ми примусимо ваших богів зізнатися що вони біси". Це й було одним з занять апостолів та первісних християн - приходити і руйнувати ідолів. Тому й не дуже їх полюбляли. Звичайно що катували християн не за те що вони людей зцілювали і мертвих воскрешали :wink:
Православна віра єдина і правильна
З точки зору православних - так. І було б дивно вважати інакше :)
die Große Schlange

Pavel
Контактна інформація:

Повідомлення Pavel » 19.05.2012 18:54

Ymka писав: Хлопче, не тобі судити про мої релігійні позиції і переконання.
Судити тебе і мене буде Бог.
Ymka писав:Мільярд мусульман по твоїй логіці горітимуть у пеклі? І всі буддисти, синтоїсти і інші? Православна віра єдина і правильна :lol: :lol: :lol: ?
Взагалі дискусія безперспективна, для людини Біблію читай не читай, поки вона не почне щось міняти З СЕБЕ толку їй від одного читання не буде.
Про православну віру і її правильність то почитай ще раз тему.
Ти наголошуєш, що є християнином а потім ..."Біблію читай не читай", напевне дійсно ця дискусія для ТЕБЕ безперспективна.
Вибач якщо тебе мої слова ображають, зовсім цього не бажаю, хочу щоб християнин таки читав Біблію.

Ymka
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення Ymka » 19.05.2012 19:07

Ну вобщето "читай не читай" я мав на увазі не себе, я людей, які думають, що якщо ПРОСТО ходити до церкви і читати Біблію то буде їм щастя на небі А щастя буде, коли не просто ходити і читати для галочки а ОСМИСЛЮВАТИ і ДІЯТИ. Бог каже, що важливо те, що ти робиш до смерті і як живеш. А в Святому Письмі написано ЯК потрібно жити (до речі, як то не дивно, в Корані також), тільки треба не просто читати, а ДУМАТИ і робити висновки.
ПеС: вибач, що почав на ти, я хотів редагнути, но нє сложилось.

Pavel
Контактна інформація:

Повідомлення Pavel » 19.05.2012 19:12

smetvlad писав:Те, що греко-католики хрестяться "правильно" - робить їй більш "святими"?
Моя думка - вони цим жестом не наближають себе до нечистих сил на відміну від православних, "святими" це їх не робить адже в Біблії про ці жести жодного слова.
smetvlad писав: ... Приповісті Соломона містять багато цікавої інформації для роздумів, але навіщо простій людині знати детально напр. родовід іудейських царів, які жили тисячі років тому?
Таки напевне в тебе замало часу щоб відкрити Біблію, адже в Приповістях нема того про що ти говориш :-)

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 19.05.2012 19:47

Говорячи про родовід царів я мав на увазі інші книги Біблії, а не Приповісті.

Pavel
Контактна інформація:

Повідомлення Pavel » 19.05.2012 19:52

san писав: Тобто Церкви немає на Вашу думку чи просто її поки не знайшли?
І я говорю тобі: ти - Петро, і на камені цьому Я створю Церкву Мою і брами пекла не здолають її...
Раджу ще ретельніше вивчати Біблію. Наприклад Діяння апостолів, послання ап. Павла :wink: до Тимофія і Тита.
Щоб вважати що церкви не існує потрібно заперечувати правдивість принаймні частини Біблії...
Що для християнина (а особливо протестанта) було б дивне.
Не заперечую церков в нас як то кажуть греблю гати, так дійсно для себе поки не знайшов, а шкода адже де двоє чи троє зібрані в ім'я Господа, там і Він серед них.
san писав: Вибачаюсь звичайно... Написав тією мовою котрою читаю і слухаю Євангеліє. Просто так зручніше. Намагатимусь перекладати, але боюсь щось спотворити.
Ого, щоб не спотворити то треба читати на івриті :D , я довіряю українському перекладу Івана Огієнка.
san писав:... Так то воно так... Але не зовсім....
Щоб не плодити багато не коментую коменти коментів,
Цитатам Біблії не заперечую але там нічого нема про поклоніння херувимам.
Скажи де написано що Ісус вклонявся перед чимось різбленим чи мальованим, цілував їх? Ісус не робив такого адже це суперечить другій заповіді Божій!
Символ віри придання людей а не Біблії.
Дякувати за збереження Біблії треба багатьом народам та національностям, але це інша історична тема.

smetvlad
Любить писати
Любить писати
Контактна інформація:

Повідомлення smetvlad » 19.05.2012 20:30

До речі, містична деталь. Сьогодні я майже випадково взяв до рук Біблію, відкрив її на довільній сторінці і здивувався, бо в очі кинулась цитована Sanом цитата: "Зробив двох херувимів з масличного дерева, висотою в десять ліктів...... І поставив він херувимів посередині внутрішнього храму. І обложив він херувимів золотом» . Дивина...

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 20.05.2012 00:23

я довіряю українському перекладу Івана Огієнка.
А я не проти :)
Цитатам Біблії не заперечую але там нічого нема про поклоніння херувимам.
Православні не поклоняються іконам, а тим хто на них зображений
Скажи де написано що Ісус вклонявся перед чимось різбленим чи мальованим, цілував їх?
Багато з того що робиться на зібраннях протестантів він теж не робив.
Ісус не робив такого адже це суперечить другій заповіді Божій!
Символ віри придання людей а не Біблії.
Де наголОси ставити? Не зрозумів слова.
Ну і що що не Біблії? Ви заперечуєте щось з нього (наразі я про Нікейський).
Дякувати за збереження Біблії треба багатьом народам та національностям, але це інша історична тема.
Ми не про народи і тим більше не про національності, а про віросповідання.
Чи цікавились Ви, яким способом хрестився Іван Огієнко і ті чиїми творами він користався як джерелом? :)
Сьогодні я майже випадково взяв до рук Біблію
Не факт що випадково: "Перш ніж ви вибрали мене, Я вас обрав..." :wink:
die Große Schlange

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 20.05.2012 09:35

Не заперечую церков в нас як то кажуть греблю гати, так дійсно для себе поки не знайшов, а шкода адже де двоє чи троє зібрані в ім'я Господа, там і Він серед них.
Ще дві "ДЕТАЛІ" так би мовити...
Це рукоположення єпископів котре почалось ще від апостолів. Як з ним бути?
В Діяннях описується "пішли (апостоли) туди-то і рукоположили єпископів..." То логічним би було стверджувати, що десь (в якійсь релігійній громаді ця традиція збереглась).
Ну і головне - Причастя. Воно було в самих древніх християн, хоч звичайно зараз ставлення трохи і змінилось. Як причащатись без Церкви? Крім того що Христос заповідає бути серед двох хто зібрався в ім'я Його він ще дає спосіб отримати Його всередині себе.
Спосіб досить простий - їсти Його тіло і пити Його Кров :?

Раджу ретельніше читати Послання", Діяння і все що після Євангелія. Бо Євангеліє звичайно хоч колись хоч якось читали всі. Але становлення Церкви і взагалі багатьох речей котрі стались після смерті і Воскресіння там не описані. До речі цікавий антицерковний трюк - видання різноманітних "Євангелій для дітей" і т.д. :) Котрі скорочені і в результаті прочитання яких пострадянськими "логічними" мізками виникають ідеї "Бог один і Ісус, Магомет, Ботхірхарма, Порфирій Іванов - пророки його...", "чи церкву створили як бізнес ксьондзи-попи а молитись можна і в гаражі..."
так дійсно для себе поки не знайшов
Я сам це все пройшов... Тому і запитав таке запитання :)
Шляхів потрапляння в "протестанти" два:
1. З якоїсь потреби, в основному якихось труднощів, людина біжить шукати Бога і потрапляє до тих хто підійде назустріч (часом з журналом Вочтауер і наперед пройденим тренінгом НЛП)
Навіть забігши в церкву часами не зустрічають жодних відповідей. Перший зустрічний священник може бути банально замучений, або натрапляють на "колоцерковних" бабусьок котрі вчепляться до "не так одітий, не там став, не з того кінця свічку запалив і т.д."
В таких випадках спробуйте добитись контакту особистого з священником. Це тепер можна навіть через інтернет зробити.
2. Побачивши "розбещенність священників". Але це не більше ніж спокуса. Щоправда навіть Мартін Лютер не встояв :)
Так священники люди і теж грішні. Але як і всі люди - вони різні! Шукайте того котрий влаштує.

Мир вам! Прости Господи!
die Große Schlange

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей