Сторінка 1 з 1

Івано-франківський перевізник 15 58 відзначив свою третю річ

Додано: 11.02.2010 16:58
qwart
«Ці три роки стали для нас знаковими, - говорить директор фірми «Еталон таксі 15 58» Руслан Кузьмін, - адже в 2007 році ми придбали фірму, в таксопарку якої було чотири старенькі «Волги» і пара постійних клієнтів. За цей час фірма динамічно розвивалась, і тепер наші послуги вже не обмежуються пасажирськими перевезеннями, ми обслуговуємо урочистості, здійснюємо кур’єрську доставку, проводимо екскурсійні подорожі (у партнерстві із туристичною фірмою «Галичанка ІФ») Прикарпаттям комфортабельним мінівеном.»

У переліку послуг від «Еталон таксі 15 58» також VIP- послуги (VIP-авто, що керуються водіями із знанням англійської мови), корпоративне обслуговування та послуги драйвера.

«Ми працюємо цілодобово, - говорить Руслан, - наші диспетчери є хорошими модераторами, а водії чудово знають Івано-Франківську область, тому, окрім якихось кумедних випадків, не виникає непорозумінь із пасажирами».

З моменту створення керівництво фірми запровадило цілу систему заохочень для клієнтів служби «Еталон таксі 15 58».

«Я стала постійний пасажиром цієї служби випадково, - розповідає Олена Моршицька, - була на одному дійстві, а там усім учасникам роздавали карточки на одну безкоштовну поїздку з «Еталон таксі 15 58». Карточкою я, звичайно ж, скористалась у той же день, а вже через деякий час мені було присвоєно мій персональний номер, тепер я кожну восьму поїздку їжджу безкоштовно».

Кузьмін подбав і про гостей Івано-Франківська, ставши партнером всеукраїнської sms-мережі таксі 567: «Це дуже зручно, - ділиться своїми враженнями львів’янин Іван Гордей, - я часто буваю в Івано-Франківську у відрядженні та й відпочивати сюди приїздимо із друзями. Запам’ятовувати номери телефонів таксі чужого міста нема ніякої потреби, я один раз собі ввів в мобільник чарівні цифри – 567 – і тепер щоразу, коли буваю у Франківську, телефоную тільки на цей номер».

«Всеукраїнська служба GSM-таксі 567, – роз’яснює Руслан Кузьмін, - це послуга виклику таксі через короткий номер «567» з мобільного телефону. Номер «567» обслуговується всіма українськими операторами мобільного зв'язку і діє на території всієї України в будь-якому населеному пункті. Перевезення пасажирів здійснюють служби таксі в різних містах України, які є партнерами програми «Всеукраїнське GSM-таксі 567». Номер «567» працює тільки для виклику з мобільних телефонів».

Екскурс в минуле.

Людині, яка любить і знає Івано-Франківськ, важко собі уявити наше місто без «Волг» на вокзалі чи біля готелю «Дністер». Ще в далекі радянські часи стояли вони рядочком із написом «0-58» на дверцятах. До їх присутності на вулицях Привокзальній і Чапаєва (тепер – Січових Стрільців) звикли швидко – вони стали таким ж незмінним атрибутом міста, як Ратуша, Адам Міцкевич, Катедра, облмуздрамтеатр, готель «Надія». Кажуть, що таксі як вид зручного та швидкого пересування з’явилось ще у середині XVII століття в Англії.

А в Станіславі (назва Івано-Франківська до 1962 року) перше таксі з’явилось у XІХ столітті. Спочатку це були візки з чотирма колесами (перегляньте фото такого візка на плацу цісаря Франца Йосифа (pl. ces. Franciszka Józefa у фотогалереї сайту briz.if.ua ), пізніше - парк «Краттерівка», тепер — початок вул. Незалежності та Вічевого майдану).

З середини 19 сторіччя на вулицях Станіславова з’явилися – кеби, а трохи згодом коней замінили таксомотори (у фотогалереї сайту briz.if.ua Ви можете переглянути фото кеба і автівки того часу біля будівля дирекції залізниць (Gmach dyrekcji c. k. kolei państwowych, K. k. Staatsbahn-Direktion), теперішнього приміщення міського суду (м. Івано-Франківськ, вул. Грюнвальдська, 11).

Таксі, як бізнес із своєю сукупністю послуг, розцінок і традицій, у нашому місті зародилось у двадцятих роках минулого століття.

Саме тоді були прийняті стандарти обслуговування, правила для водіїв тощо. У той час діяла дуже складна система тарифікації.

Якщо водій віз одного пасажира, то оплата здійснювалась за першим тарифом, якщо двох – за другим, і за третім тарифом оплачували поїздку троє пасажирів. Виїзд за місто передбачав двійну оплату, також значно підвищувався тариф вночі. Недосвідченому водію видавали шпаргалку – довідкову табличку із цінами. За роботою водіїв на лінії уважно стежили контролери.

«За других совітів» (після Другої Світової війни) на вулицях нашого міста з’явилось і радянське таксі. У той же час (за різними джерелами у 1947 чи 1949 роках) на машинах появились звичні нам «шашечки» (на фото у фотогалереї сайту briz.if.ua – жовте таксі, на борту якого напис – 0 58, приблизно 1979 рік).

Note bene: на початку робочого дня таксиста перший пасажир завжди повинен бути платний. Не має значення, дружина це, напарник, або навіть директор таксопарку вирішив проїхатись. Символічна гривня - обов'язкова, інакше удачі не бачити, як власних вух.

Говера Оксана, комунікативне агентство БРІЗ