НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ ВИГОДУ !

Обговорємо події в Долині, місця в Долині, відпочинок в Долині та все, що стосується міста. Тут же обговорюється все, що зв'язано з Долинським районом.

Модератори: san, vanya

Відповісти
san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 13.12.2007 08:43

Місцевий бюджет це кормушка для місцевих чиновників. ИМХО.
То спецфонд! І витратна частина досить чітко прописана. Це я навів приклад одного із засобів. Мордувати забруднювачів можна "комплексно" :twisted:
Шановний Сан я не представляю управління екології.
А я і не звертався ні до кого особисто. Просто навів приклад, коли "пантрування букви закону" приводить до погіршення ситуації, а ен покращення.
Тому, що місцева влада краде гроші місцевого бюджету, екологія підкупна власниками підприємств які забруднюють, власники підприємства думають лише про свій карман.
І що робити? :)

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Контактна інформація:

Повідомлення Jevgen » 14.12.2007 08:45

Може наші модератори зроблять голосування хто підтримує модернізацію (забруднення) Вигоди та закрема того заводу?

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 14.12.2007 09:55

Хай Тарас_Б зробить...
Мені - ліньки

Jevgen
Бувалий
Бувалий
Контактна інформація:

Повідомлення Jevgen » 14.12.2007 10:22

san писав:Хай Тарас_Б зробить...
Мені - ліньки
Ну так звичайно, а відписати не ліньки :evil:
Є інфа що в суботу в вигодській селищній раді будуть слухання по питанню надання дозволу на встановлення того заводу!

Taras_B
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Taras_B » 17.12.2007 11:05

Доброго дня всім шановним читачам даного форуму. Признатися чесно, я не сподівався на таку щиру підтримку. Дякую усім, і модераторам і відписувачам. На сьогоднішній день тему переглянуло 923 людини, сподіваюсь, що це були і мешканці Вигоди та сіл, району, області, України та з-за кордону.
Не залишайтесь осторонь - нам не пробачать цього наші діти !

Я хочу застерегти читачів від провокаційної інформації підставних осіб, котрі критикують цю болючу проблему.

В сьогоднішній темі я хочу також подякувати всій громаді селища Вигода, окремим, найбільш активним її громадянам, представникам політичних партій та депутатам рад місцевих рівнів.
ПРОПОНУЮ ОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ ЗВЕРНЕННЯМ, НАДРУКОВАНИМ У ГАЗЕТІ СВІЧА, №99(1753) ВІД 15.12.2007 РОКУ :

До г р о м а д я н
селища Вигоди,
сіл Пацикова, Новоселиці,
Шевченкового,
Старого Мізуня, Кропивника,
Лолина, Максимівки,
Пшеничника та інших
г о л о в и райдержадміністрації
Василя І в а н и ш и н а
г о л о в и районної ради
Василя Р о м а н ю к а

З В Е Р Н Е Н Н Я

Ш а н о в н і к р а я н и!
Ми вважаємо за необхідне звернутися до Вас із роз‘ясненням екологічної ситуації, пов‘язаної з намірами керівників товариства з обмеженою відповідальністю “Уніплит” (колишнього заводу ДВП Вигодського лісокомбінату) в рамках технологічної реконструкції побудувати завод з виробництва плити МДФ. Обладнання для цього заводу вже завезене на промисловий майданчик підприємства. Це обладнання, за словами голови правління ТзОВ “Уніплит” Олега Кисельова, було у використанні в одній із сусідніх держав (“Свіча”, 8 грудня 2007 року), що не може не викликати тривогу, бо, як розуміємо, йдеться не про нову технологію і не про європейські стандарти. Як нам стало відомо, це обладнання, яке розхвалюють керівники підприємства, до Вигоди привезли з демонтованого заводу у Словенії, який через забруднення довкілля створював екологічні проблеми.
Сьогодні “Уніплит” прискореними темпами будує котельню, яка буде щодоби спалювати близько 50 тонн відходів деревини і виробляти 18 тонн пари в годину. Відповідно до Заяви про екологічні наслідки роботи котельні, яка була надрукована в газеті “Свіча” 4 липня цього року, загальна кількість забруднюючих речовин, що будуть викинуті в атмосферу, на рік становитимуть 156, 2406 тонни.
Найбільш небезпечні з них - двоокис азоту (54,7138 тонни) та оксиди вуглецю (101,1134 тонни). Ці шкідливі речовини, за визначенням науковців, важчі за повітря, отож осідатимуть, і в певних концентраціях є вкрай небезпечними для вдихання, бо викликають задуху та можуть навіть спричинити смерть, оскільки є дихальною отрутою. До того ж двоокис азоту, реагуючи з киснем і водою, утворює азотну кислоту, а та, випадаючи у вигляді “азотних” дощів, від яких уся рослинність жовтіє, в свою чергу, - нітрати, якими, без сумніву, будуть перенасичені фрукти й овочі.
Вигоді й навколишнім селам наносить екологічну шкоду нинішнє виробництво заводу, який розташований поблизу густозаселених вулиць і бюджетних установ (загальноосвітня й музичні школи, дитячий садок), тобто грубо порушені державні нормативи щодо санітарно-захисної зони, яка становить 300 метрів. Про те, що вона не витримана, свідчить акт від 25 липня 2007 року за результатами перевірки, проведеної за дорученням обласної санепідемстанції та міжрайонної прокуратури. На підприємстві є 54 джерела викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря, з них 51 – стаціонарне. І лише 9,26 відсотка цих джерел викидів шкідливих речовин обладнані пилоочисними установками. Більше того, минулого року в повітря, яким ми дихаємо, “Уніплит” викинув 50,913 тонни шкідливих речовин, з них 48, 078 тонни газоподібних. І це притому, що газоочисних споруд на підприємстві немає! А тепер нехай кожен житель селища та навколишніх сіл порахує, скільки він вдихнув отрути, яка має здатність накопичуватися в організмі, щоб потім “вибухнути” тим чи іншим небезпечним захворюванням.
До цієї екологічної біди додасться нова, в десятки разів потужніша, - це котельня й виробництво плити МДФ. “Уніплит” у своїй Заяві про наміри отримання дозволу на викиди (”Свіча”, 28 листопада 2007 року) зазначив, що на рік буде викидати в атмосферу 358,2 тонни шкідливих речовин. Зокрема 57,319 тонни золи на рік, яка є канцерогенною речовиною, що в основному спричиняє ракові захворювання. І знову ті ж двоокис азоту, оксиди вуглецю, формальдегіди й феноли, небезпечні для здоров‘я та життя людей. Завод щодоби викидатиме в атмосферу майже тонну шкідливих речовин! Це в сім разів більше, ніж він це робив 2006 року!
“Уніплит” стічними водами вмертвив річку Саджаву. Приземна концентрація шкідливих речовин не витримує критики в усіх населених пунктах, особливу тривогу викликає екологія в Новоселиці.
Карпатський регіон - рекреаційно-відпочинковий. Принаймні таким рекомендує зробити його Рада Європи. Але там, мабуть, не знають, що у Вигоді – в мальовничому передгір‘ї, є шкідливе виробництво, яке планують розширити за рахунок старого вживаного обладнання, привезеного з-за кордону, для випуску плити з висушених деревинних волокон (МДФ).
Сьогодні ТзОВ “Уніплит” галасливо розповідає про модернізацію виробництва, маючи намір залучити до нього технологічний ширвжиток. Як не дивно, але цей псевдопрогрес, м‘яко кажучи, підтримують окремі засоби масової інформації, особливо після фуршетного частування їх представників з нагоди 35-річчя заводу ДВП, яке організували керівники “Уніплиту”. Недоречним є і вихваляння щодо створення 120 робочих місць на тлі того, скільки той же “Уніплит” випхав за браму підприємства людей за сім років свого господарювання. Загалом нас непокоїть поведінка окремих керівників заводу, котрі чинять тиск на виконавчий комітет селищної ради, її депутатів, інші інституції влади, а також на громадськість Вигоди та навколишніх сіл.

Тому ми з а к л и к а є м о:

1.Не допустити будівництва заводу з виробництва плити МДФ,
оскільки воно загрожує екологічною катастрофою для жителів селища Вигоди та навколишніх сіл.
2.Припинити тиск на виконавчий комітет селищної ради та її депутатів, а також громадськість у зв‘язку з намірами ТзОВ “Уніплит” будувати завод, екологічно небезпечний для здоров‘я та життя людей.
3.Тримати на постійному контролі виконання рішень районної ради від 10.12.2003 №207-11/2003 “Про комплексну екологічну програму Долинського району на період до 2010 року” та від 25.10.2007 №244-13/2007 “Про вплив виробничої діяльності ТзОВ “Уніплит” на екологію району”.

Ми звертаємося до депутатів рад усіх рівнів, до територіальних громад Вигоди та навколишніх сіл, до політичних партій і громадських організацій, до усіх людей, кому небайдуже наше майбутнє, з проханням дати належну оцінку екологічній ситуації, пов‘язаній з намірами ТзОВ “Уніплит” будувати котельню і завод з виробництва плити МДФ. Скажемо разом: “Ні!” - виробничим об‘єктам, шкідливим для здоров‘я та життя людей!”

Б.Д.Скрипник – депутат Івано-Франківської обласної ради, В.Ф.Бернацький, Р.Я.Мергель, М.В.Присяжнюк – депутати Долинської районної ради, І.М.Гутак – депутат Вигодської селищної ради, О.Л.Мальон – голова профспілки Вигодської міської лікарні, Г.О.Андріїшин – голова РО УРНП «Собор», М.Ф.Паньків – голова РО УХДФ, М.Г.Квасній – голова осередку районної ради ветеранів війни і праці, Д.В.Янцур – завідувач ДНЗ, Г.А.Чиркова – голова громадського комітету смт.Вигода, І.Ф.Холява – житель селищі Вигода….
[/i]
Востаннє редагувалось 17.12.2007 11:21 користувачем Taras_B, всього редагувалось 1 раз.
Не дамо знищити Вигоду !

Taras_B
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Taras_B » 17.12.2007 11:10

Окремо звертаюсь до модераторів, Ви не могли б розмістити дану інформацію окремою темою під назвою "Вигода - через терни до зірок", оскільки більшість відвідувачів не прочитують тему до кінця 5 чи 6 сторінки ?
Дякую !
Також на днях я надрукую інформацію про дату та місце зходу громади селища Вигода та засідання виконавчого комітету смт Вигода і хотів би розмістити її також окремою темою!
Ще раз дякую !
Не дамо знищити Вигоду !

Taras_B
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Taras_B » 17.12.2007 11:38

Шановний дописувачу, zapad_ukr ! Я щиро захоплений Вашим бажанням додати свої думки з приводу НАШИХ проблем. Давайте зробимо так, коли Ви в черговий раз будете у наших місцях відпочивати, напишіть мені листа, ми зустрінемось і я Вам покажу ІНШІ КАРПАТИ від яких у Вас волосся стане дибки - я покажу Вам варварсько винищені плантації лісу, лисі гори, купи сміття біля річки Свіча, річку Саджаву, якою не тече вода, а течуть хімікати. Зранку ми подихаємо свіжим повітрям з смородом фенолу, формальдегіду та вдихнемо на повні груди золи. Я Вам покажу наш дитячий садочок та школу - проміряємо відстань від ТзОВ "Уніплит" та подихаємо свіженьким гірським повітрям там. Я покажу Вам іншу колію, не ту, якою Вас возив Карпатський трамвай... і ще багато цікавого. Грибів позбираєм... Тільки не беріть дружину та дітей, ім це буде не корисно, відправте їх до Болгарії, або навіть у Словенію, туди, де розібрали завод, який перевозять нам....
Напишіть мені, я чекаю.[/b]
Не дамо знищити Вигоду !

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 17.12.2007 11:39

Taras_B писав: Б.Д.Скрипник – депутат Івано-Франківської обласної ради, В.Ф.Бернацький, Р.Я.Мергель, М.В.Присяжнюк – депутати Долинської районної ради, І.М.Гутак – депутат Вигодської селищної ради, О.Л.Мальон – голова профспілки Вигодської міської лікарні, Г.О.Андріїшин – голова РО УРНП «Собор», М.Ф.Паньків – голова РО УХДФ, М.Г.Квасній – голова осередку районної ради ветеранів війни і праці, Д.В.Янцур – завідувач ДНЗ, Г.А.Чиркова – голова громадського комітету смт.Вигода, І.Ф.Холява – житель селищі Вигода….
Заява добра, що правда про Саджаву там фігня написана. Бо ту річку знищили ше за довго до "Уніплиту". А підписанти - то справжня кунсткамера. Одні "чесні" бізнесмени та товариші комуністи-соціалісти.
Фтопку.
Taras_B писав:... я покажу Вам варварсько винищені плантації лісу...
Серед підписантів є і лісники, які той ліс вирубують. Може б їм і показати?

Taras_B
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення Taras_B » 17.12.2007 11:54

Міша_К, привіт ! Дякую за підтримку. Влучно ти підмітив, але погодься, справа не політична. Вважаю, що існують теми, для вирішення яких просто необхідно обєднатись і тим і іншим і третім партіям і всім нам. Заява це показує - повір, це думка багатьох. Вигода у нас одна - тут живуть наші батьки, живемо ми і наші діти. Я вважаю що нас поставили в такі умови, коли терпіти далі несила. Дойдемо і до лісу. Ідей багато. Повір, я не можу вночі спати від цілодобового диркотіння рубки та їзди лісовозів під вікнами. Також хочу тобі сказати, що мною вже цікавляться. Може підкажеш, як тут на форумі організувати голосування ? :D
Не дамо знищити Вигоду !

Misha K
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Контактна інформація:

Повідомлення Misha K » 17.12.2007 12:58

Taras_B писав: Вважаю, що існують теми, для вирішення яких просто необхідно обєднатись і тим і іншим і третім партіям і всім нам...
Кінь з волом одну фіру тягнути не можуть, як говорив Д. Донцов.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 17.12.2007 15:59

Заява добра, що правда про Саджаву там фігня написана. Бо ту річку знищили ше за довго до "Уніплиту".
То правда... РІка так би мовити "списана"...
Туди скидують всі стоки в т.ч. і з міських очисних споруд.

А підписанти - то справжня кунсткамера. Одні "чесні" бізнесмени та товариші комуністи-соціалісти.
Фтопку.
Кінь з волом одну фіру тягнути не можуть,
Так. Як не дивно але це і я підтримую. Саме те я писав в топіках вище. Що ІМХО великою частиною "організаторів" керують політичні та бізнесові (конкуренційні) інтереси, а не боротьба за екологію, чи за мешканців охоронної зони заводу.

Один час, я теж пробував зайняти "вигідну" позицію. Тобто такий собі "нейтралітет". Бути нізакого і непроти когось. Проте вияснив, що це неможливо. То як бути на лінії перехресного вогню.
Ви не могли б розмістити дану інформацію окремою темою
Думаю, кому потрібно -дочитають. Початок теж цікавий.
Може підкажеш, як тут на форумі організувати голосування ?
Потрібно було його писати в першому пості. Або зараз його поредагувати (там є кнопочка біля поста)
Також хочу тобі сказати, що мною вже цікавляться.
Хто? :lol:

zapad_ukr
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення zapad_ukr » 17.12.2007 16:12

Taras_B писав:ПРОПОНУЮ ОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ ЗВЕРНЕННЯМ, НАДРУКОВАНИМ У ГАЗЕТІ СВІЧА, №99(1753) ВІД 15.12.2007 РОКУ :
Ми вважаємо за необхідне звернутися до Вас із роз‘ясненням екологічної ситуації
я вже писав, що я, я постійний турист Долинського району, хотів би побачити Розяснення санепідемстанції, бажано ОБЛАСНОЇ, а ще краще - висновки якогось міністерства, тому що не може кучка депутатів різного рівня, що прагнуть заробити собі політичні дівиденди і котрі, можу припустити, далекі від хімічної освіти і освіченості, дати мені розяснення.
Taras_B писав:до Вигоди привезли з демонтованого заводу у Словенії, який через забруднення довкілля створював екологічні проблеми.
де заключення Єврокомісії щодо цього?
Taras_B писав:
Найбільш небезпечні з них - двоокис азоту (54,7138 тонни) та оксиди вуглецю (101,1134 тонни). Ці шкідливі речовини, за визначенням науковців
яких науковців? яка гранична концентрація цих речовин у повітрі?

zapad_ukr
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення zapad_ukr » 17.12.2007 16:28

Taras_B писав:Шановний дописувачу, zapad_ukr ! ... Напишіть мені, я чекаю.[/b]
Я вам пишу і хочу підкреслити вже в котрий раз: мені ваші голослівні зави ні до чого. Ніяких екскурсій з вами я не буду робити - якщо я захочу перевірити стан навколишнього середовища у Долинському районі, я звернуся до відповідних органів - управління екології, управління охорони здоров’я чи до санепідемстанції.

Бачу, що ви погано читали усі мої пости - то пишу окремо для вас - я вас вважаю голослівним політиком. Думаю, що ви зараз є членом соцпартії чи ще якоїсь партії, про яку вже зазделегідь відомо, що вона не пройде до Ради на наступних виборах - тому ви намагаєтесь так привертати до себе увагу - щоб все-таки пройти до влади. Прапор вам в руки у такому разі!!!

А я добре памятаю історію 1990 року, коли в Коломийському районі галасливі ура-патріоти (До речі, пан Скрипник, котрий зараз виступає проти УНІПЛИТУ, тоді був серед цих "патріотів") кричали "не пущать інвестора" на територію району. В результаті інвестора не пустили - він не забруднює своїм виробництвом коломийський район, територія, де мав бути завод, заросла бурянами - там місто Коломия на сьогодні скидає свої відходи - вони гниють і "приваблюють, вочевидь, туристів і своїм запахом, і зовнішнім виглядом", а зате соуси "Торчин-продукт", котрі, за всіма рейтингами, в Івано-Франківській області найбільше користуються попитом, виготовляються десь у центральній Україні. Інвестора були не пустили на Прикарпаття, він пішов в Черкаси - там його пустили - і соуси, які тепер відомі як ТОРЧИН-продукт, кпують і в Україні, і за її межами, і всі нахвалитися не можуть, які вони смачні.

Так само вийде у вас і з МДФ - розвернеться інвестор і побудує завод в іншому місці (он хоча би в Рівненській області) - але чи подякують ВАМ особисто ті люди, котрі залишаться без роботи? і чи подякують ВАМ ОСОБИСТО меблевики, котрі сьогодні ввозять плиту МДФ ззакордону, а потім будуть ввозити з іншої області, то чи подякують вони вам за те, що ви їхні витрати не пошкодували. Ви про це не думаєте. Ви маніпулюєте цифрами, в яких самі ж не розбераєтесь.

І знаєте що: "Є селище Вигода, відоме своїми реакреаційними потенціалами, є місто Нью-Йорк, відоме як найбільше загазоване і забруднене місто у світі. Скажіть мені, чи багато людей хотіло би переїхати з Н-Й. до Вигоди? Думаю, що ні однієї такої людини нема, а ось з Вигоди до Н.-Й.-ка виїхати хотіли б всі, і ви в тому числі. в числі перших."

zapad_ukr
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Контактна інформація:

Повідомлення zapad_ukr » 17.12.2007 17:54

І ось буквально сьогодні новини - в продовження мого посту фактично получилось: "Мебельный подвох. В разгар сезона мебельщики столкнулись с дефицитом сырья"[Александра Некращук] "Деловая столица" http://www.dsnews.ua/companies-markets/art34064.html

Стаття саме про те, як мебельщикам не вистачає МДФ. А закордонного виробництва (це вже не з цієї статті, це я раніше читав) наші мебельщики і не дуже хочуть купувати - не відповідають вони нормам української санепідемстанції. Нещодавно у Львові цілу партію МДФ з Польщі забракували.
П.С. я ж дотошний - я довідався, що це за завод ФАНПЛИТ, про який пише ця газета - так ось - це завод, трохи менший від УНІПЛИТУ, а знаходиться він в центрі м. Києва.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 17.12.2007 23:17

є вкрай небезпечними для вдихання, бо викликають задуху та можуть навіть спричинити смерть, оскільки є дихальною отрутою.
В яких концентраціях? І яка прогнозована концентрація буде в повітрі при роботі підприємства?
До того ж двоокис азоту, реагуючи з киснем і водою, утворює азотну кислоту,
Яким чином він прореагує з киснем і водою в природних умовах? Під дією кульової блискавки? Чи то я щось недорозумів?
Уніплит” викинув 50,913 тонни шкідливих речовин, з них 48, 078 тонни газоподібних.
Можна, для порівняння, наприклад викиди центральної котельні в м.Долина по вул.Грушевського за "кращі" роки коли вона працювала?
яка буде щодоби спалювати близько 50 тонн відходів деревини
А куди діваються відходи зараз?
Загалом нас непокоїть поведінка окремих керівників заводу, котрі чинять тиск

Чи є дані про екологічну ситуацію навколо древніх очисних споруд турбази у Вишкові, а також швейної фабрики в м.Долина?

І ще раз повторюю... Я не прихильник будівництва екологічно небезпечних підприємств. Але я проти всіх "благодійників" котрі чорним піаром здобувають собі політичну славу, а крім того нечесною конкуренцією вирішують свої бізнесові питання.
Інвестора були не пустили на Прикарпаття, він пішов в Черкаси - там його пустили
Не так давно була подібна епопея з Гроклін (до речі є частина тих самих "екологів"), також з багатьма дрібними об"єктами по місту: аптека по пр.Незалежності ("Пончики"), автостоянка там само, продовжується возня з АЗС по Галицького...
І т.п. і т.д.

Брудними руками чисту справу не зробиш...

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей