Відстоювання Прикарпатського управління бурових робіт

Обговорємо події в Долині, місця в Долині, відпочинок в Долині та все, що стосується міста. Тут же обговорюється все, що зв'язано з Долинським районом.

Модератори: san, vanya

Відповісти
was
Я тут недавно...
Я тут недавно...
Повідомлень: 29
З нами з: 20.02.2008 21:25
Контактна інформація:

Відстоювання Прикарпатського управління бурових робіт

Повідомлення was » 18.10.2013 20:00

Потрібно зупинити незаконне звільнення працівників Прикарпатського управління бурових робіт і знищення стратегічного підприємства нафтової галузі.
Енергетична безпека в сучасному світі є однією з головних безпекових складових. Основними енергетичними ресурсами залишаються такі вичерпні корисні копалини як нафта та природний газ. Ризиком для енергетичної безпеки України і її сувернітету є залежність від поставок нафти і газу із Росії. Нафтогазовий чинник став одним з найважливіших засобів реалізації національних інтересів, способом економічного та політичного тиску, предметом жорсткої боротьби на міжнародній арені.
Дієвим механізмом розв'язання нафтогазової проблеми є збільшення вітчизняного видобутку нафти і газу за рахунок підвищення продуктивності діючих нафтогазових свердловин. Діючі на даний час вітчизняні способи видобутку дозволяють викачати із пластів лише 30% нафти, тоді як застосування сучасних технологій дає можливість довести цей показник до 80%.
Розв'язати проблему можна і шляхом збільшення видобутку за рахунок розвідки та освоєння нових родовищ нафти й газу. Перспективи для цього в Україні є - розвідано нові родовища нафти у Придніпровському і Прикарпатському регіонах, великі можливості лежать на шляху інтенсивного освоєння Дніпровсько-Донецької западини. Перспективними, як показали геологічні розвідки, є північні райони Донбасу, Покутсько-Буковинських Карпат, Закарпатської улоговини. Особливої уваги заслуговує південний регіон, конкретніше - шельфова частина українського сектора Чорного і Азовського морів.
Реалізувати ці механізми можливо за умови зберігання кадрового потенціалу на підприємствах нафтогазового комплексу, та достатнього фінансування і вкладання коштів. Але на сьогоднішній день кримінальна антиукраїнська влада в Україні орієнтована на обслуговуванні інтересів приватних власників і в банальному «проїданні» вже розвіданих запасів з метою одержання надприбутків.
Нафтогазовий комплекс займає одне з важливих місць серед галузей господарства Івано-Франківської області – виробляє понад 14 % нафти та 4 % природного газу в Україні, забезпечує роботою майже 10 тис. осіб.
До нього входить Прикарпатське управління бурових робіт – одне із найбільших бюджетонаповнюючих підприємств Івано-Франківщини, яке проводить пошуково-розвідувальне та експлуатаційне буріння та території 5 областей України. Тільки у 2011 році ним сплачено до бюджету близько 18 млн. 743 тис. грн. В тому числі до місцевих бюджетів 18 млн. 261 тис. грн.
В останні роки спостерігається тенденція до скорочення обсягів нафтогазовидобутку. У 2011 році зменшено видобуток нафти на 33,3 % газу на 27,3%, практично зупинено пошуково-розвідувальне буріння, а експлуатаційне буріння скоротилось більш ніж в 4 рази. Така ж лінія продовжується протягом 2012-2013 років.
ПАТ «Укрнафта» наводить десятки причин неефективності буріння, особливо у західних регіонах України. Наочним спростуванням таких тверджень є порівняння показників роботи ПАТ «Укрнафта» і приватних нафтогазовидобувних підприємств, які нарощують і нафтогазовидобуток і буріння, вочевидь, маючи від цього економічний зиск. Обґрунтуванням доцільності нарощування об’ємів буріння в Західній Україні свідчать висновки науковців.
При цьому слід звернути увагу на «штучний» характер багатьох перешкод розвитку буріння, які висувались правлінням ПАТ «Укрнафта» в якості аргументів неможливості інвестувати в бурові роботи. Зокрема, йшлося про заборону правління на початок бурових робіт на повністю готових для цього об’єктах, при наявності всіх дозволів та ліцензій.
У кінцевому підсумку був запущений процес незаконних масових вивільнень працівників Прикарпатського управління бурових робіт ПАТ «Укрнафта» та ліквідації Надвірнянської експедиції в його складі. Профспілковий комітет Прикарпатського УБР отримав подання адміністрації про необхідність масових скорочень чисельності працюючих аж до 30%, причому на першому етапі заплановано звільнити 6,9%, що перевищує критерії масових звільнень працюючих, встановлені п.2.3. Галузевої угоди та потребує додаткового погодження з вищестоячим профспілковим органом, незважаючи на незгоду вищестоячого профоргану – об’єднаного профспілкового комітету ПАТ «Укрнафта».
Зрозуміло, що ці події викликали занепокоєння трудового колективу управління бурових робіт. Буровикам нерідко доводиться працювати у важких кліматичних умовах, йти на ризик і піддавати своє здоров'я небезпеці. Але від діяльності цих людей безпосередньо залежить якісне функціонування інших галузей промисловості, а також добробут громадян нашої держави. Розуміючи безвихідь ситуації, працівники разом з профспілковим комітетом Прикарпатського УБР звернулися по допомогу до активістів з Долинської РО ВО «Свобода». Якими під керівництвом Р.Франківа було підготовлено заходи по недопущенню руйнації стратегічного підприємства області, та України.
Були зроблені звернення до Долинської районної, та Івано-Франківської обласної рад, а також до народного депутата від ВО «Свобода» О.Сича з проханням:
1. Зупинити процес:
1) незаконних масових звільнень працівників Прикарпатського УБР ПАТ «Укрнафта» з порушеннями Галузевої угоди, колективного договору, норм КЗпП України в галузі нормування праці та рішення Загальних зборів акціонерів ПАТ «Укрнафта» від 26.01.10р.;
2) незаконної ліквідації Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР ПАТ «Укрнафта» всупереч Статуту Товариства та «Положення про Прикарпатське управління бурових робіт».
3. Перевірити достовірність інформації про передачу НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» частини фонду свердловин стороннім підприємствам та законність такої операції у разі її здійснення.
4. Вжити термінових заходів по нарощуванню ПАТ «Укрнафта» обсягів геологорозвідувальних робіт та експлуатаційного буріння з метою стабілізації видобутку вуглеводнів.
5. Вплинути на процес відновлення державного контролю за діяльністю ПАТ «Укрнафта» та спрямувати її в коло інтересів Держави та народу України.
Народні депутати України від ВО "Свобода" Олександр Сич та Богдан Бенюк у відповідь на звернення первинної профспілкової організації Прикарпатського управління бурових робіт ПАТ "Укрнафта" звернулися до Кабінету Міністрів України з вимогою врегулювати проблему й не допустити масового звільнення працівників Прикарпатського УБР.
У відповідь на депутатське звернення Олександра Сича та Богдана Бенюка Міністерство енергетики та вугільної промисловості України звернулося до ПАТ "Укрнафта" з рекомендацією призупинити дію наказів, що передбачають скорочення чисельності працівників "Укрнафти", зокрема Прикарпатського управління бурових робіт. На даний час боротьба за збереженя Прикарпатського УБР триває, націоналісти з Долинської РО ВО «Свобода» наголошують, що у ПАТ «Укрнафта» все ще переважає державна форма власності (50%+ 1 акція належить державі), тому держава не повинна рекомендувати, а має зобов'язати дотримуватись закону.
Наближається професійне свято буровиків --- День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, яке вони будуть зустрічати з радістю і водночас з тривогою за своє майбутнє і свої родини. Працівникам створюють такі умови, що вони змушені самі звільнятися з роботи, оскільки не спроможні забезпечити свої сім'ї і вимушені, будучи фахівцями нафтової галузі шукати роботу в інших країнах. Розуміючи всю складність ситуації, активісти Долинської РО ВО «Свобода» будуть і надалі звертатись до депутатів Обласної і Верховної Ради від ВО «Свобода» за допомогою у вирішенні питання збереження трудового колективу Прикарпатського УБР і збільшенні об'ємів бурових робіт в західних і східних регіонах України.

Секретар Долинської районної організації ВО «Свобода» Василь Сасник

Аватар користувача
Ymka
Любить писати
Любить писати
Повідомлень: 318
З нами з: 22.01.2008 18:59
Звідки: Долина, Львів
Контактна інформація:

Re: Відстоювання Прикарпатського управління бурових робіт

Повідомлення Ymka » 20.10.2013 21:54

Наближається професійне свято буровиків --- День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, яке вони будуть зустрічати з радістю і водночас з тривогою за своє майбутнє і свої родини.
____________________________________________
День нафтовика був більше місяця назад.

Аватар користувача
vanya
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 1659
З нами з: 12.10.2003 10:08
Звідки: Львів/Долина
Контактна інформація:

Re: Відстоювання Прикарпатського управління бурових робіт

Повідомлення vanya » 23.10.2013 15:26

Бачу якась передвиборча агітація почалась чи що. Але терти неохота й так нема більше жодної активності :)

Аватар користувача
Ymka
Любить писати
Любить писати
Повідомлень: 318
З нами з: 22.01.2008 18:59
Звідки: Долина, Львів
Контактна інформація:

Re: Відстоювання Прикарпатського управління бурових робіт

Повідомлення Ymka » 24.10.2013 09:21

Та хай пише, постібаємось трохи :mrgreen:

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Re: Відстоювання Прикарпатського управління бурових робіт

Повідомлення san » 08.11.2013 16:10

знищення стратегічного підприємства нафтової галузі.
це опечатка чи гра слів?
що нафтовидобуванння (теоретично) є стратагічною галуззю - чув. Що долинське управління СТРАТЕГІЧНЕ підприємство цієї СТРАТЕГІЧНОЇ галузі - не чув :)
Можна навести якісь цифри? Наприклад скільки %% від потреби України в нафті складає її власний видобуток? І скільки %% з того видобутку забезпечує УБР? Або скоріш так - на скільки впаде видобуток якщо скоротити УБР цілком? :)
Колись вже писав, що на мою думку, вся т.з. "галузь" - факточно добре замаскований генделик котрий ПЕРЕПРОДУЄ очевидно з нормальним наваром ІМПОРТНУ нафту УКРАЇНІ!
Звичайно почитавши якісь цифри я зміню свою думку...
Енергетична безпека в сучасному світі є однією з головних безпекових складових. Основними енергетичними ресурсами залишаються такі вичерпні корисні копалини як нафта та природний газ.
Тому наведення порядку в енергетиці є ПРИОРІТЕТОМ!
Почати потрібно власне з:
1. ДИВЕРСИФІКАЦІЇ джерел енергії (розвитку альтернативної енергетики).
2. Енергоощадності
3. впровадження РИНКОВИХ відносин в енергетиці
і т.д. і т.п.

І боюсь в тих заходах "розформування" структур тих всіх "Управлінь" є обов'язковим. Думаю логічно би було
Взяти архівні штати підприємств станом на скажімо 1952-1958 роки. Чи ще якісь роки максимального видобутку нафти у нас. ВІДНЯТИ кількість працівників відповідно до теперішнього видобутку. Також відняти ще якусь кількість за рахунок збільшення продуктивності праці і НТ-прогресу в цілому
Згадую контору НГДУ десь на початку 80-х. Я був маленький, мене інколи брали з собою на роботу. Часом ще якийсь дітвак був...
І ми гасали по коридорах практично порожньої контори - людей (менеджменту) було мало і всі вони були по бурових і качалках...
Не було охорони, були скромні дерев'яні підлоги котрі прикольно гупали під дитячими ногами... Не було ДЕСЯТКІВ заступників і сотень НАЧАЛЬНИКІВ відділів і т.п. По УБР теж мож було вільно дітваку посуватись, я жив поряд, деколи заходили, але там було не цікаво...
Проте охорони теж не було і "подвіря" не було загороджене і закрите на колодку - ми там бавились. Нікому до нас не було діла - всі працівники були на своїх місцях, мабуть нікого зайвого, всі зайняті роботою...
А нафти було більше... Може в тому і є причина? :lol:
Ризиком для енергетичної безпеки України і її сувернітету є залежність від поставок нафти і газу із Росії.
А залежність від Румунського бензину чи від Казахського газу не є? Або бавимось політекономіку або просто в політику...
Дієвим механізмом розв'язання нафтогазової проблеми є збільшення вітчизняного видобутку нафти і газу за рахунок підвищення продуктивності діючих нафтогазових свердловин. Діючі на даний час вітчизняні способи видобутку дозволяють викачати із пластів лише 30% нафти, тоді як застосування сучасних технологій дає можливість довести цей показник до 80%.
То мабуть тре розформувати ті "спадкові" підприємства цілком. І створити нові... На засадах кадрового відбору, сучасного менеджменту і т.п. ОЧЕВИДНО що теперішні працівники цього зробити НЕ МОЖУТЬ
Реалізувати ці механізми можливо за умови зберігання кадрового потенціалу на підприємствах нафтогазового комплексу, та достатнього фінансування і вкладання коштів.
Яких ще коштів? Думаю велика частина тих "кадрів" отримують зарплати більше і солярки крадуть ще більше ніж ринкова ціна тієї нафти котру вони видобувають
забезпечує роботою майже 10 тис. осіб.
Забезпечує неробством за файні гроші... (Котрі до речі їм платять інші УКРАЇНЦІ - споживачі бензину, ацетону і іншої продукції).
порівняння показників роботи ПАТ «Укрнафта» і приватних нафтогазовидобувних підприємств, які нарощують і нафтогазовидобуток і буріння, вочевидь, маючи від цього економічний зиск
І теж вочевидь менший штат при прозорішій кадровій політиці
Буровикам нерідко доводиться працювати у важких кліматичних умовах, йти на ризик і піддавати своє здоров'я небезпеці/quote]
Та огляньтесь навкруги! Так само ризикують і всі інші газузі. Причому за нижчі зарплати, причому неофіційні, без профілакторіїв/санаторіїв, виплат "на продукти", "на оздоровлення", "на діти" і т.п. Повинен бути в першу чергу ринок праці - не подобається в УБР - шуруй на на базар, на хлібозавод, дільничним в міліцію чи водієм швидкої допомоги. Адже ж там очевидь ризики менші а бариші - ОГО-ГО-Го!
1) незаконних масових звільнень працівників Прикарпатського УБР ПАТ «Укрнафта» з порушеннями Галузевої угоди, колективного договору, норм КЗпП України в галузі нормування праці та рішення Загальних зборів акціонерів ПАТ «Укрнафта» від 26.01.10р.;
А от і коріння всього зла! :)
1. Який такий колективний договір? Хто з ким домовився? Де ще на ринку є ТАКІ договори з ТАКИМИ умовами?
Відсутність рівних умов для усіх УКРАЇНЦІВ оце найбільша загроза не те що суверенітету, а й банальному існуванню країни.
2. Яка ще галузева угода?
3. Хто ті акціонери? Раптом так сталось, що "на зарє советскойсуверенной власти" сталась дивна річ... Прихватизація.
Чомусь виявилось що можна багато-кому потягнути кусочок державного майна. Кусочок ППУшки (або й цілі три) кусочок бурової і т.п.
В зв'язку з чим? А що мав принести додому вчитель? Пару чужих шмаркачів? А паталогоанатом - жмура якогось? :lol:
Схаменіться і не аргументуйте один бардак посилаючись на "рішення зборів" іншого бардака.
4. Вжити термінових заходів по нарощуванню ПАТ «Укрнафта» обсягів геологорозвідувальних робіт та експлуатаційного буріння з метою стабілізації видобутку вуглеводнів.
Що заважає? :) Службова машина, занадто дорогі меблі? Може кондиціонери? О! Мабуть охорона на вході! :lol:
5. Вплинути на процес відновлення державного контролю за діяльністю ПАТ «Укрнафта» та спрямувати її в коло інтересів Держави та народу України.
Йдеться про націоналізацію? :)
Я не великий економіст... Але думаю що є виключно два способи - приватизація і вільний ринок. Тобто хочуть акціонери нові бурові - вкладають бабки. Або націоналізація. Анульовуємо всі акції і платимо компенсацію по ціні за які вони були куплені. Ну якщо хтось доінвестовував :lol: - звичайно теж повертаєм...
Всі схеми що держава щось регулює лоббіює, а доходи дерибанять "акціонери" - це те що є зараз... Тупе обкрадання споживачів (N/B українців) І навіть сучасні проблеми і галузі і підприємств зокрема криються в тих наскрізь корумпованих схемах... Хтось щось не поділив...
яке вони будуть зустрічати з радістю і водночас з тривогою за своє майбутнє і свої родини. Працівникам створюють такі умови, що вони змушені самі звільнятися з роботи, оскільки не спроможні забезпечити свої сім'ї і вимушені, будучи фахівцями нафтової галузі шукати роботу в інших країнах
А в чому власне проблема? Так живуть більшість українців. Чому одних потрібно лобіювати, а інших - ні? Крім того професія нормальна.
Попит великий. В чому ризик? Відірватись від цицьки і почати нарешті працювати?
Для того хто дійсно спеціаліст - ризику ніякого. А іншим - значить і дійсно вони були не на своєму місці.

Рівні умови (для українців) це коли кожен отримує стільки скільки заробив в залежності від своєї працьовитості, майстерності, розуму, освіти і просто вдачі. Це основний принцип соціальної рівності, здорової економіки і конкурентоспроможності в світі. Якщо й захищати то непрацездатних, калік, сиріт. Такі є в УБР? :lol:
die Große Schlange

Аватар користувача
Ymka
Любить писати
Любить писати
Повідомлень: 318
З нами з: 22.01.2008 18:59
Звідки: Долина, Львів
Контактна інформація:

Re: Відстоювання Прикарпатського управління бурових робіт

Повідомлення Ymka » 08.11.2013 19:09

Підозрюю, що відповіді (аргументованої, а не патріотичних воплів і демагогії) ти не отримаєш. Пи..ти не мішки таскати, а свобода тільки це і вміє (не мішки таскати, нє). Не то щоби сильний критик ВО "Свободи", але вони вже показали, що ніхєра, окрім відпилювання носа лєніним, напіврозібраних парканів і теревенів вони робити не можуть. Шкода, але я навіть колись за них голосував. Тепер точно не буду

Аватар користувача
san
Модератор
Модератор
Повідомлень: 3303
З нами з: 07.01.2005 16:10
Звідки: Долина
Контактна інформація:

Re: Відстоювання Прикарпатського управління бурових робіт

Повідомлення san » 08.11.2013 21:23

Хе-хе... Яж казав :)
die Große Schlange

Аватар користувача
kobi
Завжди на форумі
Завжди на форумі
Повідомлень: 728
З нами з: 21.07.2005 17:55
Звідки: Болехів - Львів
Контактна інформація:

Re: Відстоювання Прикарпатського управління бурових робіт

Повідомлення kobi » 13.11.2013 15:01

Давайте забанимо того was. А то якось несправедливо получається - свії агітаційні тексти він тут постить, а на провокації не ведеться і холіварити відмовляється. То нашо нам такий дописувач? :mrgreen:

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей