Енергозбереження

Модератор: san

Відповісти
san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Енергозбереження

Повідомлення san » 16.12.2005 19:14

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕНЯ

В одного з забудівників нашого міста є намір застосувати значну кількість заходів енергозбереження при будівництві громадської споруди.

Найперше мають бути застосовані високоефективні системи утеплення стін та інших огороджуючих конструкцій.

Також буде встановлена новітня комбінована система опалення.
В системі будуть використані:
- високоефективні конденсаційні газові котли, з ККД до 109 % :!:
- електричні акумулюючі "теплі підлоги" разом з застосуванням двотарифного обліку електроенергії (вночі - дешевше)
- геліустановки (пристрої для використання сонячного тепла)
die Große Schlange

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 26.12.2005 13:57

Оскільки наразі зустрічається багато спекуляцій в заявах чиновників і публікаціях районної преси, щодо ефективного використання ресурсів, я "прикинув" вартість (для населення) вироблення тепла з різних видів енергоносіїв сучасним обладнанням.

Вартість 1 Мдж тепла:

газ природний по 17,5 коп/нм.куб - (ККД котла 90%) - 0,62 коп

дрова по 70 грн/м.куб - (ККД котла 80%) - 0,58 коп

електроенергія по 14,4 коп. кВт/год (ККД ТЕНа 95%) - 4,3 коп

Всі розрахунки дуже грубі - "на коліні", і не можуть претендувати на точні дані. Також не враховані інші витрати (амортизація обладнання і т.п.)
Але можуть згодитись для приблизної оцінки ефективності використання того чи іншого виду палива.
die Große Schlange

Свіча
Мас-медіа
Контактна інформація:

Повідомлення Свіча » 07.04.2006 15:32

Сонячні батареї роблять Львів’ян незалежними від комунальників
| 17 березня 2006 р. 11:32
Стрічка новин | Огляд преси

У Львові є квартира, господарі якої «приборкали» енергію сонця і стали практично незалежними від комунальних служб – пише газета «Високий Замок» (м. Львів).

У центрі Львова на вулиці Саксаганського стоїть унікальний будинок, який можна називати будинком-акумулятором чи будинком, який нагрівається… сонцем. Освітлення, тепло та гарячу воду для двох верхніх поверхів забезпечують сонячні батареї, розташовані на даху. Уперше цієї зими господиня помешкання – архітектор і директор видавництва «ЕКОінформ» Оксана Денис – не залежить ані від «Львівгазу», ані від «Львівобленерго», ані від інших енергетичних служб.
Неймовірно, але факт
цей матеріал любязно наданий редакцією часопису "Свіча"

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 06.02.2007 10:58

Стаття, про ІМХО досить перспективний спосіб виробництва тепла та утилізації відходів деревообробки заодно:
http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5187& ... 42&oid=142
die Große Schlange

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 13.05.2007 22:06

san писав:Стаття, про ІМХО досить перспективний спосіб виробництва тепла та утилізації відходів деревообробки заодно:
http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5187& ... 42&oid=142
З оголошення в "Добрій справі" зробив припущення, що в Долині відкривається підприємство по виробництву гранул з деревини (пеллет).

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 13.09.2007 20:17

Той самий актуалізований розрахунок (для підприємств)

Вартість 1 Мдж тепла:

газ природний по 74 коп/нм.куб - (ККД котла 90%) - 2,62 коп
дрова по 100 грн/м.куб - (ККД котла 80%) - 0,83 коп

Тобто дровами вигідніше орієнтовно тричі :wink:
die Große Schlange

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 07.11.2007 19:10

Чув, що є наміри одного підприємця застосувати одразу декілька енергоощаджувальних технологій у своїй будівлі.

То мають бути геліоколектори, теплові насоси та так звані рекуператори.

геліоколектор - нагріващ, що гріє воду від сонячної енергії
тепловий насос - отримує тепло від грунту
рекуператор - акумулює тепло (чи холод ) а потім використовує коли потрібно
die Große Schlange

vanya
Адміністратор
Адміністратор
Контактна інформація:

Повідомлення vanya » 07.11.2007 22:44

Я би пішов на екскурсію в таку будівлю :) за гроші..

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 07.11.2007 23:20

І скільки вважаєш тобі будуть платити? :lol:

Не хочу плести байки наперед, але зрештою будівля з геліоколекторами на даху буде помітною. Якщо то буде втілено - самі дізнаєтесь. :)
die Große Schlange

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Re: Енергозбереження

Повідомлення san » 17.05.2008 21:16

Міський голова має намір здійснити кілька проектів по запровадженню енергозберігаючих технологій в будівлях комунальної власності.

Для цього місто розпочало розробку кількох програм.

По можливості буду про них розказувати.

Якщо хтось цікавиться даною тематикою - зголошуйтесь. Будуть завдання навіть для школярів чи студентів (вірніше до зацікавлених груп :) ). А може просто хтось має якісь свої напрацювання чи ідеї.
die Große Schlange

misha_arh
Контактна інформація:

Повідомлення misha_arh » 03.01.2015 13:31

П. San маю декілька питань:
1. Що це за котли з КПД більше 100%? і як вдалось побороти закони фізики?
2. Опишіть детальніше програми міського голови а то на сайті все гарно понаписувано а що зроблено конкретно не можу знайти. Поки що дійсно інновації в енергозбереженні не бачу. використовуються традиційні методи енергозбереження хоча і це добре. Для мене прикладами інновацій є Council House 2 в Мельбурні або та ж опера в Сіднеї.
3. Додайте фото з дитсадків де зроблені геліосистеми. Розкажіть скільки вкладено яка економія і який термін окупності.
4. На жаль "електронна приймальня" зроблена для фікції. жодного листа відповіді я більше ніж за півроку не отримав.

san
Модератор
Модератор
Контактна інформація:

Повідомлення san » 24.01.2015 00:49

1. Що це за котли з КПД більше 100%? і як вдалось побороти закони фізики?
та просто - знаннями теплотехніки термодинаміки і бла-бла-бла :)
гуглити "верхня і нижня питома теплота згоряння палива" :)
звичайно чуда ніякого нема, фішка в традиціях обчислення ККД теплогенеруючого обладнання. В конкретному випадку мались на увазі мабуть т.з. "кондансаційні" котли. На момент написаня всіх на світі нормативів їх просто не існувало. Тому зараз якщо рахувати ККД "традиційними" формулами - воно вийде за 100%... Зрештою переписати нормативи і перерахувати КПД всіх інших установок -мабуть ще руки не дійшли.
2. Опишіть детальніше програми міського голови а то на сайті все гарно понаписувано а що зроблено конкретно не можу знайти.
Боюсь мені теж буде важко це зробити :) Від того повідомлення пройшло вже понад ДЕВЯТЬ років!
І я, в силу багатьох обставин, давно вже не в курсі...
3. Додайте фото з дитсадків де зроблені геліосистеми. Розкажіть скільки вкладено яка економія і який термін окупності.
Еее... якби теж не до мене...
Але якщо цікава моя думка, то якраз на дитсадках, де гарячав вода в серйозних кількостях потрібна і літом ІМНО окупиться навіть примітивна геліосисема. До рівня home made...
Ну і ще.... тема починалась про одного з підприємців котрий будує громадську споруду... До чого тут садки? Наскільки знаю на даний час коллектори багато де є і в нього в т.ч. Відгуки про двотарифну підлогу я чув, але вже забув... Давно то було.
4. На жаль "електронна приймальня" зроблена для фікції. жодного листа відповіді я більше ніж за півроку не отримав.
Давно не перевіряв. Але коли останній раз то робив - то теж не отримав :)

П.С. Це досить довга історія, хто я такий, чим цікавився і чим займаюсь зараз. Також в цього форуму доля вельми непроста :) Якщо цікаво - можна почитати в відповідних розділах :) Те що на нього посилаєься офіційний сайт міськради це скоріше випадковість. Просто крок для спрощеня "технічної" підтримки форуму в котрий свого часу вкладено багато праці.
Форум не є офіційним джерелом М/р, а також ні я ні я Адміністратор не мають відношення до М/р.
В даний момент ми навіть не мешкаємо в Долині :) Тому мало чим зможу допомогти.
Хіба можете спробувати написати Olli
наскільки я знаю він - штатний співробітник Долинської М/р...навіть дуже штатний... :)
die Große Schlange

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей